Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Proces "Gangu Kulawego" przełożony na maj. Marcin K. nadal poszukiwany przez policje

22.04.2015, 07:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Proces "Gangu Kulawego" przełożony na maj. Marcin K. nadal poszukiwany przez policje
Fot. Kamila Jabłonowska (Fot. archiwum redakcji)

 W grudniu poruszaliśmy temat ponownego procesu Jana R. ps. Kulawy, który nie może powrócić na wokandę, ponieważ jeden z głównych oskarżonych w tej sprawie zniknął. Za Marcinem K. ps. Kacper wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Pomimo, że jeden z oskarżonych nadal jest poszukiwany sprawa miała wrócić na wokandę w kwietniu. Dziś (22.04) miała odbyć się rozprawa, jednak została przełożona na maj. 

 
Przypomnijmy, że „Kulawy” wraz z trzema członkami gangu oskarżony jest o morderstwo w 2003 roku na dwóch szczecińskich biznesmenach. Proces w sprawie zabójstwa Stanisława Bieja oraz Jerzego Ornowskiego ciągną się od 2006 roku i trwał 5 lat. Prokuratura postawiła gangsterom ogrom zarzutów takich jak: pobicia, przemyt alkoholu i papierosów, handel narkotykami, wyłudzanie kredytów, odszkodowań za fikcyjne szkody, ale także o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czy posiadanie broni.
 
Największe jednak oskarżenie dotyczyło zabójstwa na dwóch biznesmenach oraz porwane dla okupu obywatela Norwegii. W 2011 roku Sąd Okręgowy w Elblągu wydał wyroki, w których skazał Jana R. ps. Kulawy na dożywotnie pozbawienie wolności, a trzej członkowie gangu tj. Marcin K. ps. Kacper, Radosław H. Oraz Marcin G. ps. Grzywek, którzy na zlecenie swojego szefa mieli zamordować mieszkańców Szczecina, otrzymali wyroki skazujące na 15 lat więzienia. Żona Kulawego – Elżbieta R. usłyszała wyrok 9 lat więzienia. Spośród oskarżonych 15 osób w procesie, dwie osoby otrzymały grzywny, a 5 otrzymało kare pozbawienia wolności w zawieszeniu.
 
W 2012 roku elbląski Sąd Okręgowy otrzymał 11 apelacji od wyroków, jakie zapadły w procesie Kulawego oraz członków jego gangu. W 2013 roku ruszył pierwszy proces apelacyjny w tej sprawie, a Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił częściowo wyroki wydane w sprawie „Gangu Kulawego”. Sąd w Gdańsku postanowił uchylić dożywotni wyrok więzienia dla Jana R. oraz znacznie obniżył wyroki dla ludzi skupionych w gangu. Ponadto Sąd Apelacyjny nakazał usunąć z aktu oskarżenia zapis, że organizacja miała charakter zbrojny.
 
Jednak w ubiegłym roku, kiedy to Sąd Okręgowy w Elblągu miał wyznaczyć ponowny termin rozprawy okazało się, że jeden z głównych oskarżonych Kacper ( Marcin K) zniknął. Jak się wówczas dowiedzieliśmy zgodnie z decyzją Sądu Apelacyjnego w Gdańsku ze względu na zły stan zdrowia został on zwolniony z aresztu, gdzie odsiadywał wyrok w innej sprawie. Po 6 miesiącach miał wrócić do więzienia, jednak się nie stawił. W listopadzie 2014 roku wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Sprawa znów stanęła w miejscu, ponieważ Marcin K. jako jeden z głównych oskarżonych musi być obecny, aby proces ruszył. Marcin K. ps. Kacper nadal jest poszukiwany przez policję. Pomimo to proces został wyznaczony na datę 22 kwietnia.
 
Proces „Gangu Kulawego” wyznaczony na dzień 22 kwietnia nie odbędzie się z powodu choroby sędziego prowadzącego tę sprawę. Kolejne procesy zostały wyznaczone na maj, czerwiec i lipiec. Marcin K. poszukiwany jest nadal. Był przełomowy moment, kiedy wydawałoby się, że  jest jakiś namiar, że skończy to się powodzeniem, ale niestety na razie nie ujęto oskarżonego
 
– informuje sędzia Dorota Zienta, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego
 
 
Jeżeli Marcin K. nie zostanie ujęty przez policję w najbliższych dniach , wówczas sąd może rozważyć wyłączenie jego akt z głównej sprawy.
 

 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ jjjk
  Środa, 22.04

  skandal żeby tyle czasu bawić się z takimi zakapiorami!!!!!

 2. 2
  +13
  ~ OBURZONY
  Środa, 22.04

  wielka policja i prokuratura mandaty tylko umieją wystawiać a głupiego Kacpra nie umieją znależć hihi gra wam na nosie i nabija się z was hihihi

 3. 3
  +9
  ~ RUTKOWSKI
  Środa, 22.04

  DZIŚ LUDZIE JUŻ NIE MAJĄ ZASAD JAK KIEDYŚ-DAJCIE 200 TYŚ NAGRODY BĘDZIE TANIEJ NIŻ KOSZTY POLICJI I INNYCH INSTYTUCJI I ZARAZ JAKAŚ SZMATA SPRZEDA GO GDZIE SIĘ UKRYWA-A JAK NIE TO NIGDY GO NIE ZNAJDZIECIE

 4. 4
  +8
  ~ Polak
  Środa, 22.04

  i to są nasze sądy - trzeba być nieźle trzepniętym aby wypuszczać takiego gangstera z tyloma zarzutami i wyrokami na wolność, bo się źle poczuł - tak samo wypuszczają gangstera kiszczaka, wypuszczali zbrodniarza jaruzela - to te same sądy - oczywiście nie ma odpowiedzialnego teraz za to i kary nikt nie ponosi, bo sędziowie to święte krowy

 5. 5
  +4
  ~ jjj
  Środa, 22.04

  kpina z polskich obywateli !!!!

 6. 6
  +1
  ~ rozbawiony
  Wtorek, 28.04

  w najbliższych dniach hihihihihihihihihihihihihihihihiihih ***ole jaka bzdura wy nieudcznicy mandaty tylko pisać umiecie a nie KACPRA znależć barany

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.466983795166