Sobota, 18.09.2021, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Jolanta Rudzińska - nowym szefem Prokuratury Rejonowej w Elblągu

11.02.2015, 13:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Jolanta Rudzińska - nowym szefem Prokuratury Rejonowej w Elblągu

Stanowisko nowego szefa Prokuratury Rejonowej w Elblągu objęła wczoraj, 10 lutego, Jolanta Rudzińska. Czy w związku z awansem zrezygnuje z funkcji rzecznika prasowego?

 
Dotychczas funkcję szefa Prokuratury Rejonowej pełniła Iwona Piotrowska. W związku, że skończyła się jej czteroletnia kadencja i nie zdecydowała się na jej przedłużenie, wybrano nowego szefa, Jolantę Rudzińską. 
 
- W prokuraturach jest kadencyjność szefostwa, a ponieważ upłynęła kadencja poprzedniego prokuratora rejonowego i nie wyraziła ona zgody na kolejną kadencję, kierownictwo zaproponowało mi pełnienie tej funkcji. Ja się zgodziłam, przeszłam pozytywnie weryfikację i otrzymałam nominację od Prokuratora Generalnego – mówi Jolanta Rudzińska, nowa szefowa Prokuratury Rejonowej w Elblągu.
 
Jolanta Rudzińska dotychczas była zastępcą prokuratora rejonowego oraz pełniła funkcję rzecznika prasowego. Czy w związku z awansem zrezygnuje z tej funkcji?
 
- Funkcja rzecznika jest w prokuraturach rejonowych przypisana do stanowisk funkcyjnych, tzn. regulamin mówi, że  to prokurator rejonowy udziela informacji prasie, należy to do jego zakresu obowiązku. Chyba, że podejmie decyzję o wyznaczeniu, któregoś z zastępców do pełnienia tej funkcji. Również w indywidualnych sprawach, może zlecić takie czynności każdemu innemu prokuratorowi – dodała Jolanta Rudzińska
 
Nowa szefowa Prokuratury Rejonowej, zauważyła również, że dotychczas pełniła funkcję rzecznika prasowego, jako zastępca prokuratora rejonowego i w chwili obecnej nadal będzie miała ją w zakresie swoich obowiązków. Chyba, że zajdą takie zmiany, ponieważ będą też zmiany na stanowiskach zastępców, że uznają, iż funkcję rzecznika prasowemu lepiej powierzyć, któremuś z nowych zastępców. 
 
Iwona Piotrowska przebywa na urlopie, po jego zakończeniu rozpocznie pracę w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu. 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ kk, kpk, kkw
  Środa, 11.02

  Strach coś skomentować :-))))

 2. 2
  +5
  ~ lenka
  Środa, 11.02

  Kobieto,jesteś nie brzydka ,panuj nad swoimi minami bo one świadczą o tobie .Prokurator prokuratorem ale jesteś kobietą i nie musisz miną dodawać sobie wątpliwej powagi.Trochę klasy by się przydało.

 3. 3
  +5
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Czwartek, 12.02

  W kraju, w którym każdy ***a i złodziej ma większe prawa od poszkodowanego a policja nie jest w stanie znaleźć zabójcę swego komendanta - czuję się mało bezpieczny i chroniony - wszak od totalnego bezhołowia oddziela nas tylko granica.

 4. 4
  +4
  ~ Maze
  Czwartek, 12.02

  Zawzięta mina. Złe oczy.

 5. 5
  --5
  ~ lenka
  Czwartek, 12.02

  Własnie ta p.prokurator wygląda na fajną i sympatyczną babkę .

 6. 6
  +1
  ~ fdsfds
  Niedziela, 17.05

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zgwa%c5%82cili-chor%c4%85-na-padaczk%c4%99-podczas-ataku/ar-BBjMjKf?ocid=iehp#page=2 "Uważamy, że ten wymiar jest adekwatny do popełnionego czynu - powiedziała rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu, Jolanta Rudzińska." Pani można tylko zyczyć, by została stroną w sporze i by zapadł w jej sprawie równie adekwatny do popełnionego czynu werdykt.

 7. 7
  +2
  ~ MatkaPolka
  Środa, 20.05

  http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/ofiara-gwaltu-wmawiano-mi-ze-to-moja-wina,139164.html

 8. 8
  +6
  ~ JeszczeRazMatkaPolka
  Środa, 20.05

  Prokurator ustalił ze sprawcami wysokość kary?!!! Za gwałt kara jak za jazdę na rowerze po alkoholu?!!! Zdaniem pani Jolanty Rudzińskiej - zastępczyni prokuratora rejonowego w Elblągu "to nie wynikało z zachowań nieadekwatnych do sytuacji tylko po prostu w trakcie zabawy"?!!! Szanowna Pani - czas się DOKSZTAŁCIĆ. Gwałt jest gwałtem w KAŻDEJ sytuacji. Dramat osoby gwałtu doświadczającej jest dramatem w KAŻDEJ sytuacji.

 9. 9
  +6
  ~ żarty sobie robicie
  Sobota, 13.06

  Pani Rudzińska ... zastanawiam się czy pani kiedykolwiek użyła mózgu . Chciwa cholero jak mogłaś przyczynić się do tak niskiego wyroku dla zboczeńców .

 10. 10
  +5
  ~ Zgroza.
  Czwartek, 25.06

  Gratuluję Pani poklepywania gwałcicieli po ramieniu. Pani nie powinna być nawet szefem kiosku na prowincjonalnym dworcu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.