Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. ustaw o sądownictwie. Będą dwa weta

24.07.2017, 10:36:15 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. ustaw o sądownictwie. Będą dwa weta
Fot. Adrian Sajko

Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie ustaw zmieniających system sądownictwa w Polsce. - Prezydent powinien służyć polskiemu narodowi, a wymiar sprawiedliwości wymaga naprawy. Nie może powodować rozdziału społeczeństwa od państwa. Dlatego zwrócę ustawę o Sądzie Najwyższym i KRS do Sejmu – poinformował przed chwilą prezydent Duda w specjalnym oświadczeniu.

Dzisiaj (24 lipca) o godzinie 11 odbędzie się spotkanie prezydenta Dudy z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Prośbę o spotkanie wystosowała I prezes SN. Zaapelowała też "o podjęcie spokojnej oraz merytorycznej dyskusji nad kształtem wymiaru sprawiedliwości. Potem o godzinie 12 do Pałacu Prezydenckiego został zaproszony przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Dariusz Zawistowski – przypomina wp.pl. Celem spotkań jest umożliwienie wszystkim stronom przedstawienia swoich argumentów w sprawie zmian w sądownictwie.

Wcześniej, bo na godz. 10 prezydent Andrzej Duda zaplanował wygłoszenie oświadczenia w sprawie kontrowersyjnych ustaw. Jak poinformował zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Podkreślił, że obie ustawy potrzebuję naprawy.

Wymiar sprawiedliwości z całą pewnością wymaga naprawy na płaszczyźnie proceduralnej, na płaszczyźnie formalnej, ale także, niestety, na płaszczyźnie etycznej i to w wielu przypadkach

- mówił prezydent.

Prezydent dodał, że podczas ostatniego weekendu spotkał się z wieloma ekspertami, m.in. z prawnikami i sędziami. - Zmiana musi nastąpić w taki sposób, aby nie doszło do rozdzielenia społeczeństwa i państwa - tłumaczył Andrzej Duda w oświadczeniu.

Od tygodnia opozycja i tysiące Polaków domagają się od prezydenta weta do trzech ustaw, które zmieniłyby polski system sądownictwa. Manifestują na ulicach wielu miasta. Protesty odbyły się również w Elblągu.

Żródło: pap.pl, wp.pl


NJ

Oceń tekst:

Ocen: 30

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --50
  ~ Mazur
  Poniedziałek, 24.07

  Komuchy góra wstyd i hańba

 2. 2
  +4
  ~ !!!!!
  Poniedziałek, 24.07

  No Andrej postawiłem się Kaczorowi.VChcialbym zobaczyć teraz jego mo...

 3. 3
  +28
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 24.07

  Ta decyzja Prezydenta jest podstawą myślenia ze to Prezydent. Adrian by podpisal wszystkie trzy ustawy.Kaczynski wlasnie ma zawal serca :)

 4. 4
  +20
  ~ !!!!!
  Poniedziałek, 24.07

  Zobaczyć teraz mo...ę Kaczyńskiego to jak wygrać w lotto

 5. 5
  +5
  ~ Twój email
  Poniedziałek, 24.07

  Głosowałem na Pana Prezydenta w ostatnich wyborach, i nie byłem po nich specjalnie dumny, a jego postawa pozostawiała sporo wątpliwości co do samodzielności na tym wyniosłym stanowisku. Wyglądało na to jakby większość społeczeństwa wybrała nie żywego, wykształconego człowieka, a zdalnie sterowanego drona ! Po dzisiejszych zdarzeniach zaczyna powracać do mnie nadzieja że dokonałem właściwego wyboru !

 6. 6
  --6
  ~ Dede
  Poniedziałek, 24.07

  No to teraz zagłosujecie na Dudę, nie ? Odwdzięczycie się chyba ? Drugą kadencję dacie mu wbrew pisowcom, tak ?

 7. 7
  --3
  ~ Slonik
  Poniedziałek, 24.07

  Brawo Polską.Bogonic tą szumowinę aby więcej nie próbowała Morąg w naszym kraju.Andrej stanowią na wysokości zadania .Szkoda że tylko w 2 ustawach

 8. 8
  --7
  ~ ...
  Poniedziałek, 24.07

  Prezydent nie rozumie , że z pewnym środowiskami się nie dyskutuje . Zmarnował szansę na ostateczną dekomunizację . Błąd . Pierwsza i ostatnia kadencja .

 9. 9
  +8
  ~ Jannam
  Poniedziałek, 24.07

  Naiwni... przecież to wszystko jest grą polityczną źle sformułowane ustawy i veto to tylko pretekst by pokazać że prezydent jednak "coś wart" i niby słucha ludzi. Wakacje miną media zajmą się czymś innym, sejm ustawę ponownie rozpatrzy, poprawi. Prezydent już nie będzie miał powodu by nie podpisać i wszystko skończy się tak jak to PiS chce i ma w planach.

 10. 10
  +2
  ~ Do Mazur
  Poniedziałek, 24.07

  To Twoim zdaniem Pan Prezydent to też komuch. Coś się tobie pomieszało. A może wszyscy są komuchami oprócz ciebie i twojego wodza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.6275520324707