Poniedziałek, 28.09.2020, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Na nowego komendanta długo nie czekaliśmy. Muraszko zastąpił Konerta

31.08.2016, 13:49:50 Rozmiar tekstu: A A A
Na nowego komendanta długo nie czekaliśmy. Muraszko zastąpił Konerta
Fot. Ryszard Biel

Robert Muraszko został nowym komendantem elbląskiej policji. Zastąpił Krzysztofa Konerta, który dzisiaj pożegnał się ze stanowiskiem.

Po 28 latach służby w policji, 8 miesiącach na stanowisku szefa elbląskiej policji Krzysztof Konert przeszedł na emeryturę. Dzisiaj odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta. Udział w nim wzięli przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy.

Z Krzyśkiem znamy się od wielu lat. Przykro żegnać kolegę, który podjął decyzję o odejściu na zasłużoną emeryturę, po latach służby. To wybór Krzysztofa, ja ten wybór uszanowałem. Szkoda, że doświadczeni policjanci odchodzą ze służby, ale taka jest kolej rzeczy

– mówi insp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Konert służył w Elblągu, Pasłęku, a w ostatnich latach w Iławie. Na początku tego roku wrócił do Elbląga i objął funkcję komendanta policji. Jak się okazało nie na długo. Zdążył jednak ustawić, swojemu następcy, poprzeczkę bardzo wysoko.

– Przychodząc do Elbląga, postawiłem sobie trzy cele. Pierwszy to profilaktyka społeczna, w tym zakresie dużo zrobiliśmy, w szczególności dla osób starszych. Drugim celem było osiągnięcie wysokiej efektywności, było to trudne zadanie, ale myślę, że się udało. Chciałem poprawić również warunki pracy policjantów. Nie widać tego jeszcze, ale dzięki naszemu lobby projekt budowy komendy przy ulicy Strażniczej jest bliski realizacji – podsumowywał ostatnie osiem miesięcy insp. Krzysztof Konert.

Dzisiejszą uroczystość pożegnania połączono z powitaniem nowego komendanta. Został nim mł. insp. Robert Muraszko, który od ośmiu lat pełnił funkcję zastępcy komendanta.

Służba w policji to służba wyjątkowa, każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania, ale przynosi też wiele satysfakcji. Są też takie dni, kiedy otrzymujemy awanse. Do niedawna nie byłem sobie w stanie wyobrazić, że dostąpię takie zaszczytu, że będę kierował jednostką, z którą jestem związany od 19 lat. Gdy osiem lat temu, ówczesny komendant – Marek Osik, powoływał mnie na zastępcę, mówiłem – moje serce to jest prewencja, teraz sercem jest cała komenda. To dla mnie ogromny zaszczyt, zapewniam, że zrobię wszystko, żeby ta jednostka w dalszym ciągu była wzorowa

– mówił nowy szef elbląskiej policji.

- To dobra decyzja, o czym niedługo się przekonamy, tym bardziej że Robert w Elblągu pracuje od bardzo dawna, pełnił funkcję zastępcy komendanta. Wie, o co chodzi, jak zarządzać tą jednostką, jak pilnować bezpieczeństwa w mieście i powiecie – przekonywał insp. Tomasz Klimek.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Nowy komendant policji ( zdjęć 32 )
Dodano: 2016-08-31 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ wist
  Środa, 31.08

  Czy wszędzie pan Wróblewski zabiera ze sobą "doradcę" z Iławy?

 2. 2
  +5
  ~ surfuj
  Środa, 31.08

  Wszędzie! Bez suflera ani rusz! :)

 3. 3
  +4
  ~ zawód-dyrektor
  Środa, 31.08

  No to za 7 lat emeryturka. Żyć nie umierać!

 4. 4
  +8
  ~ powiec
  Środa, 31.08

  Czy ten nowy komendant złożył już ślubowanie na wierność "dobrej zmianie" i ma 0,5 roku do emerytury?;)

 5. 5
  +1
  ~ bez
  Środa, 31.08

  banda hipokrytów i d...włazów!

 6. 6
  +2
  ~ widzę i nie widzę
  Środa, 31.08

  No i jak zwykle zawsze na pierwszym planie pewna Grażyna na etacie samorządowym zwanym "dorożnyj inżynior". Babinka nie do zdarcia. No a doradca prezydenta szuka złotego pociągu - ma pociąg do darmowego stołu. Wszystko się kręci wokół korytka a ciemny lud tylko korytko napełnia. I ostatnia wątpliwość - co Konert przeskrobał? Z takiej fuchy nie odchodzi się na emeryturę po 28 latach - kop w górę , albo po 30 latach i dalej. Tatuś?

 7. 7
  --3
  ~ podpisz
  Środa, 31.08

  Najlepiej wygląda dyrektor departamentu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.