Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg stolicą seriali telewizyjnych. Zobaczymy takie gwiazdy, jak Joanna Brodzik, Artur Żmijewski, Cezary Żak czy Katarzyna Zielińska

31.05.2015, 11:00:22 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg stolicą seriali telewizyjnych. Zobaczymy takie gwiazdy, jak Joanna Brodzik, Artur Żmijewski, Cezary Żak czy Katarzyna Zielińska
Fot. Adrian Sajko (zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu)

Wielkimi krokami zbliża się I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych. Dwie najpopularniejsze stacje telewizyjne TVP 1 i TVP 2 zgłosiły do konkursu w sumie 10 produkcji. Wielka Gala Otwarcia zaplanowana jest na dzień 19 czerwca.

 
Bardzo cieszę się, i tutaj w pierwszym zdaniu chciałbym podziękować pomysłodawcom, że Elbląg może być miastem, którego wyróżnikiem może być festiwal seriali telewizyjnych. Pomysł bardzo dobry. Ten festiwal to doskonała promocja miasta, jest to możliwość przyciągania ciekawych ludzi, umożliwienie kontaktów, rozmów i spotkań. Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie, które będzie pierwszy raz w Elblągu, będzie kontynuowane
 
– mówił na wczorajszej konferencji Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.
 
I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych wystartuje 19 czerwca i potrwa do 21 czerwca. Jednak wstęp do wielkiej imprezy już się odbył kilka dni temu w Warszawie. To tam gwiazdy pierwszego serialu telewizyjnego „Barbara i Jan” czyli Janina Traczykówna i Jan Kobuszewski odebrali nagrody SuperŚwiatowidy. Pierwszy raz spotkali się na planie filmowym, aż 50 lat temu. 
 
Głównym punktem całego festiwalu jest część konkursowa, w której bohaterowie 10 produkcji ze stacji TVP 1 i TVP 2 będzie rywalizowało o statuetki. Programy telewizyjne zgłosiły do konkursu takie seriale jak: „Dom nad rozlewiskiem”, „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Blondynka”, „Komisarz Alex”, M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Czas honoru”, „O mnie się nie martw” oraz Głęboka woda”. W składzie sędziowski zasiądą: Ewa Braun jako przewodnicząca. Henryk Kuźniak, Radosław Piwowarski, Zdzisław Pietrasiak i Piotr Szwedes. To ta komisja zadecyduje, kto otrzyma nagrody aktorskie za role kobiece i męskie – Złote i Srebrne Światowidy. W konkursie również przyznane zostaną nagrody dla najlepszej aktorki i aktora z regionu „Światowidy Warmii i Mazur” czy też nagroda publiczności. 
 
Festiwal nie będzie opierał się jedynie na prezentacjach konkursowych seriali. Widzowie, elblążanie oraz turyści będą mieli możliwość obejrzenia „Wojny Domowej”, „Czterdziestolatka”, „Barbarę i Jana”, „Alternatywy 4” czy też „ Karierę Nikodema Dyzmy”. Po każdej projekcji osoby uczestniczące w niej będą miały możliwość spotkania się z twórcami seriali, a także niektórymi aktorami. 
Do Elbląga zjedzie wiele aktorów, których znamy tylko z telewizji. Jak zapowiada Bogumił Osiński, dyrektor i pomysłodawca festiwalu wielu aktorów już przyjęła zaproszenia, inni obiecują, że chociaż będą musieli zerwać się z planu serialu to przyjadą do naszego miasta. 
 
Jacy aktorzy potwierdzili swój przyjazd? 
 
Między innymi aktorzy: Joanna Brodzik, Katarzyna Żak, Cezary Żak, Katarzyna Zielińska, Artur Żmijewski, Janusz Chabior, Magdalena Łazarkiewicz, Piotr Machlica, Tamara Arciuch i Sonia Bohasiewicz potwierdzili przyjazd do Elbląga na festiwal. Odnośnie spotkań z aktorami to m.in. Cezary Żak zgodził się na takie spotkanie, w tej chwili prowadzimy rozmowy z jeszcze jedną osobą
 
– dodawał Bogumił Osiński.
 
Podczas Gali Otwarcia w kinie Światowid czeka na elblążan mix kultowych polskich piosenek. Cztery młode osoby: Alicja Juszkiewicz, Sabina Karwala, Barbara Wypych oraz Maciej Musiałowski studenci Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wystapią przed elblążanami. W ich wykonani nie zabraknie również filmowych i serialowych hitów takich jak: główny his z serialu „Polskie drogi” czy piosenki z „07 zgłoś się”. Galę Otwarcia poprowadzi Magdalena Emilianowicz. 
 
Galę Finałową natomiast, podczas której wręczane będą nagrody poprowadzi Tomasz Kammel. Na ten dzień przygotowany został również koncert „Piosenki z ekranu” w wykonaniu: Soni Bohosiewicz,, Katarzyny Dąbrowskiej, Piotra Machlicy, Katarzyny Żak, Artura Żmijewskiego oraz Mirosława Baki, a także zespołu „Trzy dni później”. 
 
Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid zapowiadał, że od przyszłego tygodnia rusza już akcja promocyjna. Udział w przeglądach jest bezpłatny, ale każdy chętny będzie musiał pobrać wejściówkę. Dodatkowo pojawią się festiwalowe flagi na Placu Jagiellończyka i być może wzdłuż ulicy 12-lutego. 
 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 8

%62.5 %37.5


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ powiec
  Niedziela, 31.05

  Wspaniała reklama miasta brawo panie Antoni Czyżyk!;)

 2. 2
  +13
  ~ T
  Niedziela, 31.05

  Tam gdzie jakiś sukces, to zaraz przy ***sy z olsztyna są na miejscu.

 3. 3
  +4
  ~ laskipaa
  Niedziela, 31.05

  „Światowidy Warmii i Mazur” :(((((((

 4. 4
  +7
  ~ fred kampinos
  Niedziela, 31.05

  o rany-tylko nie Zielińska!!!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  +9
  ~ kiepski fred
  Niedziela, 31.05

  Zapomnieli o Karolaku tworcy porazki Bronka :)

 6. 6
  +1
  ~ aneta
  Niedziela, 31.05

  Proponuję utworzyc aleje gwiazd, cos na styl Międzyzdroi

 7. 7
  +10
  ~ Belzebub z Torunia
  Niedziela, 31.05

  Kiedy przebudowa swiatowida towarzyszu Czyzyk?

 8. 8
  +7
  ~ yogi
  Poniedziałek, 01.06

  te seriale sa do niedorozwinietnych umysłowo

 9. 9
  +8
  ~ Psiogłowy
  Poniedziałek, 01.06

  Dyskusję przeprowadzą: debil vs debil. Toto tałatajstwo ze zdjecia to wypociło???

 10. 10
  +6
  ~ because
  Poniedziałek, 01.06

  Wolałbym żeby było stolicą, ale województwa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.3908450603485