Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Patryk K." wyróżniony na Ogólnopolskim Festiwalu

06.11.2011, 16:01:37 Rozmiar tekstu: A A A
Fragment plakatu monodramu

II Ogólnopolski Festiwal Monodramu „Monoblok” – to projekt teatralny będący poszerzeniem oferty kulturalnej, działającej od października 2008 r. sceny teatralnej – Teatr w Blokowisku, która skutecznie wykreowała nowe, repertuarowe miejsce działań teatralnych. Swoją nazwą festiwal odwołuje się zarówno do usytuowania samego teatru – teatr położony na gdańskiej Zaspie, blokowisku z lat siedemdziesiątych – oraz formy teatru - monodramu.

Do udziału organizatorzy zaprosili spektakle będące w repertuarze scen zawodowych, jak i teatrów nieinstytucjonalnych. Festiwal ma charakter konkursowy.

Autorem i koordynatorem projektu jest Marek Brand, pedagog teatru, instruktor teatralny, reżyser i dramaturg, założyciel Teatru Zielony Wiatrak w Gdańsku. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Gdańska – Pawła Adamowicza, którzy ufundowali swoje nagrody.

Krzysztof Grabowski, aktor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu po raz kolejny wziął udział w tym festiwalu, tym razem prezentując spektakl pt. „Patryk K.” według prozy Jerzego Pilcha. Paweł Łysak – przewodniczący jury, odczytał protokół, w którym elbląskiemu aktorowi przyznano honorowe wyróżnienie.

 

Tomasz Walczak, rzecznik Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.