Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pierwszy koncert w Ratuszu Staromiejskim

06.01.2011, 12:49:38 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwszy koncert w Ratuszu Staromiejskim

Po wielu miesiącach oczekiwań, sala koncertowa w nowym Ratuszu Staromiejskim po raz pierwszy zapełni się melomanami i dźwiękami najwspanialszych utworów wielkich mistrzów - Mozarta, Rossiniego, Straussa i Lehara. Już 15 stycznia arie operowe, musicalowe, walce i polki zaprezentowane zostaną w wielkim koncercie karnawałowym. Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej pod kierunkiem Marzeny Diakun towarzyszyć będą wspaniali soliści - Anna Fabrello (sopran) i Grzegorz Piotr Kołodziej (baryton).

- Na koncercie w Elblągu w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i zaproszonych solistów usłyszymy między innymi fragmenty najsłynniejszych dzieł wielkich mistrzów, takie jak  Cyrulik Sewilski, Zemsta Nietoperza, Don Giovanni, Wesoła wdówka, Marsz  Radetzky’ego czy Nad pięknym modrym Dunajem – informuje Leszek Sarnowski z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Koncert pod patronatem prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka, odbędzie się w nowym ratuszu, przy ulicy Stary Rynek 25, w sobotę 15 stycznia o godzinie 18.00. Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia przed koncertem.

W koncercie zaprezentują się:

Marzena Diakun
jest absolwentką dyrygentury symfoniczno – operowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Wiedniu. Doskonaliła swoje umiejętności na ogólnopolskich kursach dyrygenckich; u Jerzego Salwarowskiego, Marka Tracza oraz Gabriela Chmury, a także międzynarodowych kursach pod kierunkiem Colina Mettersa, Howarda Griffithsa, Davida Zinmana oraz Kurta Masura. Debiutowała już na drugim roku studiów w 2002 roku, prowadząc finałowy koncert XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki. Koncertowała z Orkiestrą Opery Polskiej, a także z wybitnymi solistami scen wrocławskich i poznańskich w Niemczech, Szwajcarii i Danii. Jako dyrygent gościnny współpracuje m.in. z orkiestrami Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowej Filharmonii Czeskiego Radia, Sinfonietty w Zilinie, Smash Ensemble, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Wrocławskiej, Śląskiej, Krakowskiej, Rzeszowskiej.

Anna Fabrello jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej. Od roku 2005 solistka Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, a także asystentka na Wydziale Wokalno-Aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej. Jeszcze w czasie studiów uczestniczyła w wielu ważnych wydarzeniach artystycznych i koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku i Nadbałtyckie Centrum Kultury, w tym w polskim prawykonaniu Mszy szwedzkiej Johana Romana (Sopot 2002, Kalmar 2003) oraz Kantaty na Wniebowstąpienie Pehrla Figera (Szwecja 2004). W roku 2003 w Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie otrzymała wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Programu II Polskiego Radia. W swoim dorobku artystycznym ma takie role jak: Eurydyka w operze Orfeusz i Eurydyka Glucka, Kleopatry w operze Juliusz Cezar Haendla, Romildy Kserksesie Haendla, Serpiny w La serva padrona Pergolesiego, Amital w Betulia Liberata Mozarta oraz Zuzanny z oratorium Zuzanna Haendla. Ostatnio z wielkim uznaniem spotkał się występ Anny Fabrello w monumentalnym, rzadko wykonywanym oratorium Beethovena Chrystus na Górze Oliwnej.

Grzegorz Piotr Kołodziej
jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku.  Debiutował w 1999 roku na deskach Opery Bałtyckiej jako Figaro w "Cyruliku sewilskim" G. Rossiniego. Od tego momentu kontynuuje współpracę z gdańską operą, gdzie wykonywał między innymi partie: Figara w "Weselu Figara" W. A. Mozarta, Schaunarda w "Cyganerii" G. Pucciniego, Marulla w "Rigoletto" G. Verdiego, Boniego w "Księżniczce Czardasza" I. Kalmana, Homonaya w "Baronie Cygańskim" J. Straussa. W repertuarze oratoryjnym artysta zadebiutował już jako student, wykonując "Stabat Mater". Wielokrotnie wykonywał również "Mszę Kreolską" A. Ramireza. Artysta współpracował również z Operą Narodową w Warszawie, jak również z Filharmonią Bałtycką, Częstochowską, Lubelską, Sudecką, Polską Filharmonią Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Izmiru (Turcja), Cappellą Gedanensis, Operą Dolnośląską, Teatrami Muzycznymi w Gdyni, Lublinie, Łodzi, chórami Akademii Medycznej w Gdańsku i Politechniki Gdańskiej, Orkiestrą Vita Activa, koncertując w kraju i za granicą. W 2007r. artysta rozpoczął współpracę z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, gdzie z ogromnym powodzeniem zadebiutował partią Papagena w spektaklu "W krainie Czarodziejskiego fletu" do muzyki W. A. Mozarta. W październiku 2008r. na zaproszenie Polskiego Ośrodka Społeczno - Kulturalnego w Londynie, śpiewak uczestniczył w realizacji opery "Verbum Nobile" St. Moniuszki, wykonując partię Pana Marcina. Do ostatnich osiągnięć artysty należy doliczyć debiut w roli Don Giovanniego na scenie Opery Krakowskiej (kwiecień 2009) w reż. M. Znanieckiego.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ klotkiek
  Czwartek, 06.01

  Dlaczego nie ma przedsprzedazy? Co jak przyjde i miejsc zabraknie?

 2. 2
  0
  ~ meloman
  Czwartek, 06.01

  Wszystko pięknie Elbląska Orkiestra Kameralna ma lokum w Nowym Ratuszu i wreszcie godne miejsce,tylko na ile osób jest ta sala koncertowa .kiedy te wszystkie kamieniczki rozpoczęte i budowane latami doczekają się zakończenia prac .Czy doczekamy się skończenia zabudowy wszystkiego na Starówce.Wątpię patrząc na to ,czy nie ma chętnych na budowanie .A może trzeba w Polsce ogłosić że są wolne miejsca do zabudowy Starego Miasta.

 3. 3
  0
  ~ megi
  Czwartek, 06.01

  a zabrakło Ci kiedyś biletów?nie ma obawy...

 4. 4
  0
  ~ klotkiek
  Czwartek, 06.01

  Do megi: Tak zabraklo.

 5. 5
  0
  ~ miłośnik
  Czwartek, 06.01

  W Elblągu są ludzie którzy pragną bywać na takich imprezach i słuchać takiej muzyki i śpiewu.Dlaczego tak duże miasto Grodzkie Elbląg nie ma Budynku Opery ,popatrzmy na Pomorze tam jest tak jak powinno być.

 6. 6
  0
  ~ spec400
  Czwartek, 06.01

  to wstyd miec taki niby ratusz to jest smieszna budowla

 7. 7
  0
  ~ spec400
  Czwartek, 06.01

  spojrzcie na ratusz przed wojna a na ten to jest smieszne i wstyd

 8. 8
  0
  ~ janek
  Piątek, 07.01

  do meloman: nie kupują więc nie budują

 9. 9
  0
  ~ EOK
  Piątek, 07.01

  Bilety można rezerwować telefonicznie pod numerem 55 648 50 33. Zarezerwowane bilety można będzie odebrać tuż przed koncertem.

 10. 10
  0
  ~ dastin
  Piątek, 07.01

  przepraszam bo mieszkam koło ratusza i może coś przespałem, ale kiedy go ukończono w całości??? może tak prawdziwe zdjęcie tego mauzoleum, co by ktoś się nie pomylił.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.