Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

„Władze Elbląga obiecały ponad 2 lata temu, że ta ulica zostanie przekształcona w dwukierunkową”

02.10.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Władze Elbląga obiecały ponad 2 lata temu, że ta ulica zostanie przekształcona w dwukierunkową”
Fot. Paweł Friedrich
REKLAMA

Przekształcenie ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego (dawnej ul. Podchorążych) w ulice dwukierunkową to temat, który w imieniu mieszkańców poruszyła radna Elżbieta Banasiewicz (PiS).Prezydent Elbląga planował przebudowę ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego (dawnej ul. Podchorążych). Ulica ta miała stać się ulicą dwukierunkowa. Co wyszło z tych planów?


W 2021 r., w projekcie budżetu miasta włodarz naszego miasta zaplanował na ten cel 2,7 mln zł - 1 mln 350 tys. zł wpisano na 2022 rok i tyle samo na kolejny, 2023 r.


W ubiegłym roku szukano firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy ul. 13. Pułku. Zakres zamówienia obejmował m.in. opracowanie dokumentacji na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Saperów wraz z analizą rozwiązań w zakresie poprawy warunków ruchu na skrzyżowaniu ul. Bema z ul. Saperów. Według planów jezdnia miała zostać poszerzona o min 6 m.
 

 

Mieszkańcy tamtych okolic przypominają, że Władze Elbląga obiecały ponad 2 lata temu, że dawna ul. Podchorążych (między ul. Saperów a ul. Kościuszki) zostanie przekształcona w dwukierunkową

– stwierdziła Elżbieta Banasiewicz.


Radna dopytuje, kiedy obietnica ta zostanie spełniona. Odpowiedzi radnej udzielił wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, który zapewnia, że opracowano kompleksową dokumentację projektową
 

 

W lipcu 2023 r. została wydana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Rozbudowa ulicy w sposób umożliwiający ruch dwukierunkowy wymaga przejęcia części terenu Polskiego Związku Działkowców, co wiąże się z wypłatą odszkodowań i zapewnieniem terenów zastępczych, na co w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć środki w budżecie miasta Elbląg

– informuje Janusz Nowak.Czy inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku? - Realizacja inwestycji w roku 2024 r., uzależniona jest od możliwości zabezpieczenia środków w budżecie miasta oraz możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego – dodał wiceprezydent Elbląga. - W takim przypadku podjęte zostaną działania w celu przystąpienia do realizacji zadania w możliwie jak najszybszym czasie.  

 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ ???
  Poniedziałek, 02.10

  a gdzie ja bede parkowac?

 2. 2
  +1
  ~ POlak
  Poniedziałek, 02.10

  Wroblewski wraz z kumplami z PO Tuska I Wcisly oraz Lewicy Falej z Olsztyna na nic nie ma pieniędzy. Tak jak Tusk mowi pieniędzy nie ma i nie będzie. Oni nie potrafią nawet wziąść 100 milionów złotych od rządu. Won z nimi.

 3. 3
  +13
  ~ Chester
  Poniedziałek, 02.10

  wystarczy że twój Sasin utopił 70 baniek i włos mu z głowy nie spadł/zaraz-on chyba jest łysy/

 4. 4
  --3
  ~ Felix
  Poniedziałek, 02.10

  Chester twoi kumpele to chyba Nowak. Ten co trzymał kradziona kasę w szafach, minister od Tuska lub łapówkarz marszalek ten od pakietu senackiego Wcisla czyli klika przekreciarzy uciekających przez prokuratorem.

 5. 5
  --6
  ~ POLak
  Poniedziałek, 02.10

  my pisuary tak dobrze liczymy kasiorę jak policzyliśmy uczestników marszu w Warszawie-za to w Katowicach było wiecej luda niz może spodek pomieścić.Normalnie cud!

 6. 6
  +3
  ~ Mama Karoliny
  Poniedziałek, 02.10

  Nic dziwnego.pewnien pełowski radny 13 lat temu zrobił z gęby cholewę i obiecał zieloną falę w Elblągu. Lata minęły, radnego pogonili w referendum, później poprzez patologiczną ordynację wyborcza ponownie wturlal się do ratusza ułamkiem głosów (odwołało go 24 tyś mieszkańców). W ubiegłym tygodniu jako czołowy wazeliniarz właził Kaszubowi w żopu. Coś ochydnego. Ci z peło PSL SLD już tak mają że są nieskuteczni i składają obietnice bez pokrycia. Od 6 lat nie potrafią odbudować małego drewnianego mostka elewów. Także widzicie elblążanie że nie ma co na nich głosować bo to głosy stracone.

 7. 7
  +5
  ~ POLak
  Poniedziałek, 02.10

  Drodzy wyborcy pisy właśnie sie przebrałam w inne piórka i wciskam wam kit jako mama Karoliny/ew.Wet czy też elblążanin dumny/haha/i z czego?no na nadchodzący helloween jak znalazł

 8. 8
  +8
  ~ Tego juz nikt nie powstrzyma
  Poniedziałek, 02.10

  Nie ma juz znaczenia pis czy po , tu wchodzi juz do gry nowe mlode pokolenie i w końcu zakończyć udrękę babć i dziadków bo ich czas zawodowy zdecydowanie minął

 9. 9
  +10
  ~ Upadły Harley
  Wtorek, 03.10

  To powinno być z zrobione już dawno, od razu po zaczęciu budowy s7 do Gdańska i nowych bloczków na Łęczyckiej.

 10. 10
  +2
  ~ abc
  Wtorek, 03.10

  ~ Felix...a twój kumpel to minister zero,który nie potrafił tego udowodnić.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0031569004059