Czwartek, 25.07.2024, Imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Policjanci gościli w szkołach i rozdawali odblaski

09.09.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Policjanci gościli w szkołach i rozdawali odblaski

W ramach ogólnokrajowych działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu  rozpoczęli akcję „Z odblaskiem General Electric bezpieczniej na drodze”.


Firma General Electric Vernova sp z o. o. w Elblągu przekazała policjantom odblaskowe światełka. Jak co roku trafią one do wszystkich pierwszoklasistów w naszym regionie. Policjanci już rozpoczęli spotkania w szkołach,  podczas których  mówią najmłodszym o bezpieczeństwie, właściwym zachowaniu na drodze, w tym przede wszystkim o używaniu przez pieszych elementów odblaskowych.


Spółka General Electric Vernova zakupiła elementy odblaskowe, które otrzyma około 1600 uczniów klas I szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu elbląskiego.  


Dlaczego tak ważne są odblaski?


Dzięki nim kierowca widzi pieszego nawet z odległości 150 metrów, natomiast po ciemku, bez elementów odblaskowych jesteśmy widoczni z odległości zaledwie 20 - 30 metrów – przypomina asp. szt. Agnieszka Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. 

 Bycie widocznym jest jednym z najistotniejszych czynników bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego warto nosić odblaski i być widocznym dla innych uczestników – dodaje.

 


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.867201089859