Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kierowcy noga z gazu, apelują policjanci. Śmiertelny wypadek, 13 kolizji i 51 przekroczeń prędkości

09.06.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kierowcy noga z gazu, apelują policjanci. Śmiertelny wypadek, 13 kolizji i 51 przekroczeń prędkości

Policjanci apelują o rozsądek na drodze. W przeciągu dwóch dni odnotowali 13 kolizji i 1 wypadek. Zginął w nim 32-letni kierujący. 51 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość. Jeden z kierowców rozpędził się do 146 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy.

 

 

Miniona środa i czwartek to czas wyjątkowo pracowity dla policjantów ruchu drogowego. Poza zabezpieczaniem procesji Bożego Ciała, obsługiwali kolizje drogowe i byli na miejscu tragicznego w skutkach wypadku. Doszło do niego wczoraj (8 czerwca 2023 r.) w miejscowości Jezioro (gm. Markusy). Tam 32-letni mężczyzna kierujący audi uderzył w drzewo i dachował. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Samochodem jechał sam. Przyczynę wypadku wyjaśni śledztwo.

 

 

Ponadto policjanci odnotowali 51 przekroczeń prędkości. Wśród nich był niechlubny rekordzista. W Kamienniku Wielkim (gm. Milejewo) 37-latek rozpędził motocykl do 146 km/h. Stracił prawo jazdy. Ponadto funkcjonariusze z drogówki zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych i skontrolowali 207 kierowców pod kątem alkoholu. Wśród nich był jeden nietrzeźwy. 50-latek został zatrzymany na ul. Topolowej w Elblagu. Kierował volkswagenem mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

 

 

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Nasze błędy mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy. Policjanci apelują również o zdjęcie nogi z gazu. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków, w tym tych najtragiczniejszych.

 

 

Jakub Sawicki

zespół prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Gosc
  Sobota, 10.06

  Stare audi, dzicz Markusy i 32 latek z sądowym zakazem prowadzenia wali w drzewo...te wioski to jest zenada umysłowa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0208170413971