Piątek, 31.03.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Otrzymał paczkę z informacją żądania zwrotu pieniędzy za sprzedany sweter...

20.12.2022, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Otrzymał paczkę z informacją żądania zwrotu pieniędzy za sprzedany sweter...

Pewien 55-letni mężczyzna zgłosił na policję sprawę, w której otrzymał paczkę z informacją żądania zwrotu pieniędzy za sprzedany sweter – problem był jednak w tym, że mężczyzna żadnego swetra nie sprzedawał a tym bardziej nie wysyłał. Skojarzył to jednak z innym zdarzeniem…


Nasz 55-letni bohater nazwijmy go: Mariusz. Pewnego dnia odebrał telefon od firmy udzielającej pożyczek. Przynajmniej tak powiedział głos w słuchawce telefonu. Podczas rozmowy Mariusz podał swoje dane, po to, by firma „pożyczkowa” mogła sprawdzić jego zdolność i zadłużenie.


Styl rozmowy mógł wskazywać na chęć wyłudzenia danych osobowych i tak też się stało. Niedługo po tym do mężczyzny przyszła paczka z żądaniem zwrotu pieniędzy za wystawiony do sprzedaży… sweter. Jako, że nie wystawiał on nic na sprzedaż zaczął podejrzewać, że ktoś na jego dane zaczął sprzedawać przedmioty w Internecie i nie wywiązywać się z umów.


Sprawa ostatecznie trafiła na policję i jest prowadzona pod kątem kradzieży tożsamości. Pamiętajmy, aby nie podawać naszych szczegółowych danych w przypadkowych rozmowach. Dla nas właśnie mogą one się wydać przypadkowe z drugiej zaś strony może być ktoś kto celowo chce z tych danych skorzystać.


 

 

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Tomasz
  Wtorek, 20.12

  do szwagra ktoś wydzwaniał, że nie dostał laptopa którego rzekomo wystawił na jednym z portali, po pierwszym tel. sprawę zgłosił na policję, dzwoniący za którymś razem zaczął straszyć policją i konsekwencjami był bardzo zdziwiony, jak usłyszał " to proszę zgłosić, bo ja już to dawno zrobiłem", rozmowa nagle została zakończona, więcej już nikt nie dzwonił, a policja co zrobiła chyba każdy wie?? sprawę umorzyła.

 2. 2
  +4
  ~ głos rozsądku
  Wtorek, 20.12

  55 lat i naiwny jak dziecko

 3. 3
  +2
  ~ w temacie
  Środa, 21.12

  Tomasz masz rację, policja/milicja jak zwykle nic nie robi w obronie obywateli. Kiedyś do nich złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego wiceprezydenta, byłego dyrektora jednej z podstawówek (obecnie kumpel wróbelek wsadził go do I LO), o przekazanie niezgodnie z prawem moich danych osobowych osobom trzecim - najpierw policjantka/milicjantka nie wiedziała jak to przyjąć, a potem sprawa zamieciona pod dywan. Jakże bezczelne i kuriozalne teraz sa słowa nadkom Nowackiego: "Pamiętajmy, aby nie podawać naszych szczegółowych danych w przypadkowych rozmowach." - żenada.

 4. 4
  +2
  ~ ZAKANALAK
  Środa, 21.12

  Na 100% Suweren PIS.

 5. 5
  +1
  ~ Ten owacko niech smazy placki
  Środa, 21.12

  Elblaska psiarnia to dno. Pamiętacie skandaluxzne przesłuchanie 18stolatko ? Sprawie ukrócono łeb, ucichlo.

 6. 6
  0
  ~ Nax
  Środa, 21.12

  zakanalak.wez rudego Poparranca pod rękę i idz z nim w krzaki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1671900749207