Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zatrzymany kierowca na ul. Chopina miał 3 promile

10.05.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zatrzymany kierowca na ul. Chopina miał 3 promile

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili w stanie nietrzeźwym. Jeden z nich miał aż 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.Wczoraj (9 maja 2022 r.) policjanci z ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców. Mundurowi przebadali 154 osoby na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie. Dwóch kierujących prowadziło w stanie nietrzeźwym. Niechlubny rekord przypadł 50-latkowi z Elbląga. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Chopina. Kierował seatem mając 3 promile alkoholu w organizmie.Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.Kierowco pamiętaj, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarzasz zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.


 
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Ciekawski
  Wtorek, 10.05

  Ile miał ten z zagonowej?

 2. 2
  +3
  ~ masakra
  Środa, 11.05

  pokazać gębe tego pijaka z Chopina

 3. 3
  +1
  ~ Ploterek
  Środa, 11.05

  Kurła, 3 promile!! Tego nie da się mieć na kacu, debil po prostu walił wódę, wstał od stołu i stwierdził, że pojedzie autem. Dożywotni zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów z rowerem włącznie, kara więzienia i kara grzywny na rzecz ofiar wypadków spowodowanych przez pijanych debili.

 4. 4
  --1
  ~ Wstydzi się ciebie kraj
  Środa, 11.05

  Mściwy pies , dzielnicowy z 2 poluje na mnie. Psie , będziesz miał kolejną sprawę w BSW.

 5. 5
  +2
  ~ zez
  Środa, 11.05

  Czekamy z niecierpliwością na podanie kary jaka spotka tego pana . bo to ,że Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. to wie każde dziecko , Nie tylko kara dla pani Kozidrak powinna być upowszechniana .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3373830318451