Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ratusz zaoszczędzi. EPGK operatorem mostów zwodzonych

10.05.2022, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ratusz zaoszczędzi. EPGK operatorem mostów zwodzonych

Miasto powierzyło Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej zadanie obsługi mostów zwodzonych na rzece Elbląg. Ratusz może w ten sposób zaoszczędzić nawet 170 tys. zł. 

 

Pierwszy przetarg na operatora dwóch elbląskich mostów zwodzonych, w ciągu ulic: Studziennej i Mostowej Miasto unieważniło. Oferta, jedynej firmy, która do niego stanęła, opiewała na blisko 850 tys. zł. To przekraczało budżet zadania. Postępowanie to zakończyło się w marcu. Na początku kwietnia na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu pojawiło się ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy na to zadanie z Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. Dziś, 9 maja, opublikowano potwierdzenie, że to EPGK zostanie nowym operatorem mostów.  Wartość tego zamówienia, jak czytamy w ogłoszeniu, to 679 125,20 zł.

 

Do obowiązków nowego operatora, oprócz otwierania i zamykania mostów, należało będzie również utrzymaniem obiektów oraz terenu obejmującego plac wokół mostów tj. wszelkie dojścia do poszczególnych obiektów wraz z terenem zielonym, oraz obiektów budowlanych tj. wieży sterowniczej, agregatowni i innych pomieszczeń związanych z obsługiwanymi obiektami.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Do_pomorskiego
  Wtorek, 10.05

  W ramach "ukameralniania" miasta i doszflifowania minimalizmu do perfekcji proponuję, żeby władze zaoszczędziły jeszcze bardziej i podnosiły mosty raz dziennie. Będzie skromnie, kameralnie, minimialsitycznie i tanio, jak przystało na typowe 20-tys. miastezko gdzieś tam na Warmii i Mazurach :)

 2. 2
  +4
  ~ Fan Wielkiego Ptaka
  Wtorek, 10.05

  No to teraz uwaga aby go tylko nie ukradli mostu prawda...jak dekady temu?

 3. 3
  +3
  ~ menel
  Wtorek, 10.05

  Pech, kolega nie zarobi.

 4. 4
  +5
  ~ jonasz
  Wtorek, 10.05

  Proponuję zwolnić jednego wice i mamy kolejne oszczędności.

 5. 5
  0
  ~ mis
  Czwartek, 12.05

  zaoszczedza duzo wiecej jak sie zmniejszy ilosc urzednikow bo juz sie nie mieszcza w dwoch ratuszach kiedys wciskano ludziom kit ze jak wprowadzi sie komputery to ilosc urzednikow sie zmniejszy a jak jest kazdy widzi na kazdym biurku komputer za urzednikow coraz wiecej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


8.6448569297791