Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci sprawdzali czy klienci CH Ogrody noszą maseczki! Posypały się mandaty?

30.10.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci sprawdzali czy klienci CH Ogrody noszą maseczki! Posypały się mandaty?

Korzystanie z maseczek zasłaniających nos i usta podczas przebywania w gronie innych osób w miejscach publicznych, to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale to również oznaka troski o zdrowie nas wszystkich. Dlatego policjanci i pracownicy elbląskiego centrum handlowego zadbali o to, by wśród osób przebywających w obiekcie nie znalazły się takie bez maseczki. Dyrekcja placówki zadbała o zorganizowanie maseczek, które później trafiły do osób, które o nich zapomniały wchodząc do budynku. Wszystko po to, by jeszcze skuteczniej walczyć z epidemią koronawirusa.  

 

Policjanci z elbląskiej komendy nieustannie sprawdzają zdyscyplinowanie mieszkańców Elbląga we wspólnej walce z koronawirusem. Przypominają o obowiązku przestrzegania wprowadzonych ograniczeń, a podczas służb patrolowych kontrolują również punkty handlowe i usługowe, zwracając uwagę, czy przemieszczające się tam osoby przestrzegają nakazu korzystania z maseczek.  

 

W trakcie jednej z takich kontroli, na terenie elbląskiego centrum handlowego, policjanci nie tylko upominali osoby, które nie założyły maseczki, ale również wspólnie z pracownikami obiektu rozdawali maseczki ochronne osobom, które o nich zapomniały. Maseczki zostały zorganizowane przez kierownictwo obiektu i trafiły do osób, które z różnych względów ich nie posiadały.

Tym razem policyjne interwencje skończyły się na pouczeniach i krótkim instruktażu, w jaki sposób prawidłowo korzystać z maseczki tak, aby spełniała ona swoje funkcje ochronne. Jednak osoby, które świadomie będą lekceważyć obowiązujące przepisy, będą również musiały się liczyć z grożącymi im konsekwencjami, a tym może być mandat karny w wysokości do 500 zł lub wniosek o ukaranie skierowany do sądu, który może orzec karę nawet dziesięciokrotnie wyższą.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Fisz
  Sobota, 30.10

  Karać a nie upominać. Tak to połowa ściągnie by dostać gratisową maseczkę. I pksach niech zaczną wymagać. Elbląg do Kątów kurs trwa 1,5 godziny a kierowca bez maseczki i nie wymaga od pasażerów. Biedronka, lidl, Kaufland bez maseczek już nawet większość. Kurier przynosi paczkę a nie ma maseczki, taki przecież w jednym dniu może pół dzielnicy zakazić. Poczekalnia u wetrynarza - bez maseczki, a co chwila ktoś kicha lub kaszle. Nie dziwne że codziennie w mieście kilkadziesiąt kolejnych osób chorych.

 2. 2
  0
  ~ Glejt
  Sobota, 30.10

  Fisz a ty już po 3,mam dla ciebie radę zapisz się do ORMO to coś dla ciebie tam byś się sprawdził

 3. 3
  +1
  ~ Elblag
  Sobota, 30.10

  Karać!!! Pouczać można latem, gdy mało zakażeń. W Elblagu jest już sporo. Wiele osób po szczepieniach ma już coraz mniej przeciwciał wiec dla nich czas na 3 szczepionkę. Trzeba nauczyć się żyć z wirusem, póki nie nabierzemy odporności

 4. 4
  +13
  ~ nnn
  Sobota, 30.10

  Pamiętam co mówił Szumowski na ten temat.

 5. 5
  +1
  ~ hd
  Sobota, 30.10

  Dawać, dawać. 5 koła można wyjąć z mundurowej kieszeni za te bezprawne nękanie. Niedzielski, Mazurkowi zamelduj te swoje brednie.

 6. 6
  +3
  ~ Jelcyn. Borys.
  Sobota, 30.10

  Dobrze by było, gdyby ta policja, SM, Inspektor Sanitarny pouczył lub ukarał pewnego breżniewa, który wszędzie się wpycha bez maski na ryjku. A powinien być miejskim wzorcem. Podobno zawsze jest odkażony, ale...

 7. 7
  --13
  ~ JChSS novum.
  Sobota, 30.10

  Najgorzej jak "znawcy" prawa wypowiadają się w temacie, o którym nie mają pojęcia. Można wydziwiać i kombinować, ale nakaz noszenia masek jest ZGODNY Z PRAWEM ! Stąd karanie za nieprzestrzeganie tego nakazu jest właściwe. Pamiętajcie, że internet nie jest Bogiem, a wujek Google Mesjaszem. Dlatego jego hasła i oceny nie mają racji i są zwyczajną herezją. Aha i pamiętajcie nie ma niezależnych lekarzy, bo niby od czego. To brzmi tak samo jak stwierdzenie, że najlepsze są proste banany, a na bóle żołądka jedynym lekarstwem jest arszenik.

 8. 8
  --2
  ~ eg
  Sobota, 30.10

  Bardzo dobrze, karać i jeszcze raz karać !

 9. 9
  --6
  ~ Pol
  Sobota, 30.10

  Do hd ale zarażać bezprawnie można balwanku?

 10. 10
  --8
  ~ Mietek
  Sobota, 30.10

  Już bez pouczeń powinno być jest zaraza i kwita karać jak nie rozumieją.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2050478458405