Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

35-latek zlekceważył obowiązek kwarantanny. Sąd ukarał go grzywną

21.10.2021, 12:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
35-latek zlekceważył obowiązek kwarantanny. Sąd ukarał go grzywną
35-letni mieszkaniec Elbląga zlekceważył obowiązek odbywania kwarantanny w miejscu zamieszkania. Mężczyzna zamiast siedzieć w domu urządzał sobie spacery po mieście. Sąd ukarał go grzywną w wysokości 2 tys. zł.
 
Na początku maja br. 35-letni mieszkaniec Elbląga został objęty kwarantanną, gdyż był podejrzany o nosicielstwo COVID-19. Zlekceważył nakaz służb i zamiast siedzieć w domu urządzał sobie spacery po mieście.

Ujawnili to policjanci kontrolujący mężczyznę. Skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Zapadł wyrok nakazowy. 35-latek musi zapłacić 2 tys. zł grzywny. To cena za lekkomyślność i brak poszanowania bezpieczeństwa innych.
 
Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!
 
 
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ PB
  Czwartek, 21.10

  No i dobrze, że sąd ukarał. Cwaniaczek z miodem w uszach.

 2. 2
  +1
  ~ Dzicz
  Czwartek, 21.10

  Na tzw zachodzie tam karza kilka tys euro i jest porządek. A w Polsce narodzie bezprawia widzimy co jest. Bydło nie naród.

 3. 3
  +4
  ~ Jak to
  Czwartek, 21.10

  Ale który przepis prawa mówi o tym aby karać kogoś za podejrzenia? Albo jest chory i odbywa kwarantanne albo jest zdrowy i wolny. Pani skazany, odwoływać się do wyższej instancji. Są instytucje które pomagają w takich przypadkach.

 4. 4
  0
  ~ Arc
  Piątek, 22.10

  Moja znajoma też dostała kwarantanne tylko dlatego, że przez tel w poradzie telefinicznej z "lekarzem" (konowałem) powiedziała, ze miała przez 1 dzień gorączke (gorączka jest objawem tysięcy chorób). Prosiła o skierowanie do gastrologa, bo miała problemy żołądkowe ale zamiast skierowania dostała 10 dni bezsensownej i bezprawnej kwarantanny!!! Te dranie chcą nas wszystkich wykończyć a nie leczyć.

 5. 5
  0
  ~ ja
  Piątek, 22.10

  Już ja widzę jak on płaci te 2 tys. Pewnie bezrobotny i utrzymuje sie tylko z zasiłku, bo ma dwie lewe rączki i żadną pracą się przez całe życie nie skalał. Do prac społecznych i kamizelkę odblaskową niech nosi. Wtedy będzie wiadomo, ze to jełop który jest winny państwu pieniądze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2694368362427