Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Poszukujemy mężczyzny z monitoringu - zobacz film

15.07.2021, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Poszukujemy mężczyzny z monitoringu - zobacz film
Fot. Kadr z filmu

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu zabezpieczyli monitoring z jednej z placówek bankowych. Na filmie widać mężczyznę, który jest poszukiwany. Wcześniej zaczepił on jednego z przechodniów proponując mu zakup… kartonu. Mężczyzna przekazał oszustowi 1000 złotych.

Zdarzenie miało miejsce 19.05.2021 na parkingu jednego z marketów przy ul. Żeromskiego w Elblągu. Do 84-latka podszedł nieznany mu mężczyzna w średnim wieku i powiedział, że wyjeżdża do Węgier i ma przedmioty, których nie potrzebuje. Rzucił pokrzywdzonemu na siedzenie auta kilka bezwartościowych gadżetów (3 zegarki, 3 atrapy kamer monitoringu i 2 flakoniki perfum).

Powiedział, że te rzeczy nie są mu już potrzebne i uprzejmie się pożegnał. Po kilku minutach wrócił, tym razem z kartonem. Znów go położył w samochodzie seniora. Tym razem powiedział, że w środku są niezwykle wartościowe rzeczy i chce za nie tylko 1 000 zł. Starszy mężczyzna zgodził się. Wspólnie pojechali do banku po pieniądze. Gdy oszust dostał je do ręki powiedział, że karton jest wart więcej i za marne 1 000 zł go nie odda. Zabrał pieniądze, zabrał karton, szybko wsiadł do mercedesa na brytyjskich numerach rejestracyjnych i odjechał.

Policjanci zabezpieczyli materiał z monitoringu placówki bankowej. Na materiale widać mężczyznę który jest poszukiwany przez policję. Osoby które rozpoznają go proszone są o kontakt pod nr tel.: 47 734 16 20 lub mailowo: policja@elblag.ol.policja.gov.pl  

Tacy oszuści i złodzieje nie mają skrupułów. Wypatrując swoich ofiar celują w tych, których zaufanie będzie im najłatwiej wykorzystać, m.in. seniorów. Wywierają na nich presję, stosują różne techniki manipulacji i perswazji oraz wykorzystują przewagę fizyczną. Nie ma dla nich znaczenia to, w jakiej sytuacji stawiają swoje ofiary pozbawiając je pieniędzy.

 


kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Cygan
  Czwartek, 15.07

  i pewnie juz dawno w.uk

 2. 2
  +2
  ~ neonatolog-ginekolog
  Czwartek, 15.07

  ten pan z tego monitoringu to chyba w 4 miesiącu ciąży - łatwiej będzie namierzyć kozaka z uk. A tak w ogóle - czy naprawdę ludzie są tak głupi i chciwi że własną matkę siedzącą na tylnej kanapie samochodu oddali by w zastaw za zaklejony karton - bosze co się dzieje....

 3. 3
  0
  ~ BODZIO
  Piątek, 16.07

  Tak Ciemny to tylko Suweren PIS,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.