Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Za jazdę bez praw jazdy, usłyszeli wyroki

12.04.2021, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za jazdę bez praw jazdy, usłyszeli wyroki

Sąd Rejonowy w Elblągu wydał kolejne już wyroki w sprawach kierujących, którzy jechali bez uprawnień. Muszą zapłacić w sumie 3 tys. zł grzywny i mają zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 6 i 12 miesięcy.

 

Pierwszy przypadek dotyczy 30-letniej kobiety, która 31 grudnia 2020 roku przy ulicy Łęczyckiej kierowała BMW. Wyrokiem sądu musi zapłacić 1 000 zł grzywny i nie może przez najbliższe 6 miesięcy w ogóle kierować pojazdami mechanicznymi.

 

Kolejny przypadek miał miejsce 20 lutego br. w miejscowości Dymnik (gm. Rychliki). 28-latek jechał daewoo. Nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany do kontroli. Policjanci skierowali do sądu wniosek. On również musi zapłacić grzywnę w wysokości 1 000 zł i ma zakaz prowadzenia na 6 miesięcy.

 

Ostatni przypadek dotyczy 23-latka, który al. Jana Pawła II jechał audi nie mając do tego uprawnień. On z kolei dostał 12 miesięcy zakazu prowadzenia samochodów i 1 000 zł grzywny.

 

Wszyscy kierujący dopiero po tym czasie będą mogli otrzymać uprawnienia, o które dopiero mogą się starać. Jeżeli w tym okresie zostaną zatrzymani za kierownicą to odpowiedzą za przestępstwo. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1975679397583