Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci sprawdzają, czy wszyscy stosują się do panujących obostrzeń - również w siłowniach

11.04.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci sprawdzają, czy wszyscy stosują się do panujących obostrzeń - również w siłowniach
fot.elblag.policja.gov.pl

Trudna sytuacja związana z pandemią wymaga od nas wszystkich odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących przepisów. Jednak nie wszyscy podchodzą do tego odpowiedzialnie. Policjanci każdego dnia prowadzą działania i egzekwują obowiązujące nakazy i zakazy. Funkcjonariusze sprawdzają, czy m.in. siłownie i kluby fitness funkcjonują zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Tym razem do działań ruszył także policyjny dron, który przypominał mieszkańcom Giżycka o obowiązku zakrywania ust i nosa.

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19 , policjanci stanowczo egzekwują wprowadzone przepisy, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Podczas codziennej służby funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy Warmii i Mazur stosują się do obowiązujących zasad przepisów. Osoby, które nie przestrzegają obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami.

 

Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Minionej doby na terenie Warmii i Mazur policjanci odnotowali 1720 wykroczeń polegających na naruszeniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w określonych sytuacjach. Wystawili 318 mandatów i 67 wniosków do sądów o ukaranie osób, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Jamaleg
  Niedziela, 11.04

  To my przeprowadźmy akcje,, zrób zdjęcie radiowozu gdzie na bank siedzą policjanci bez maseczek " zdjęcia wysyłamy do komendy głównej policji i wojewódzkiej oraz TVN i Polsat

 2. 2
  --7
  ~ 373uu3
  Niedziela, 11.04

  Namiot do gry w tenisa przy liceum nr 2 krolewiecka. Tam ciagle graja grupy ludzi

 3. 3
  +11
  ~ Spacerowicz
  Niedziela, 11.04

  Guzik prawda z tymi kontrolami w Elblągu , kto cwany i ma znajomości to nic sobie może nie robić z tymi obostrzeń . A swoją drogą to się nie dziwię właścicielom firm objętych obostrzeniami , bo z czego mają żyć jak pisowska władza tylko udaje , że im pomaga .

 4. 4
  +4
  ~ Czytelnik gazet
  Niedziela, 11.04

  Funkcjonariusze służb porządkowych powinni kilka razy dziennie po cywilnemu przejechać się środkami komunikacji miejskiej !!! Tam to dopiero by zebrali żniwo. Na podstawie krótkich obserwacji mogę stwierdzić że znaczna część społeczeństwa to ludzie skrajnie nieodpowiedzialni. Zachowują się tak jakby wnętrze autobusu albo tramwaju było oazą, w której nie obowiązują żadne prawa biologii, chemii czy fizyki. Domniemam że z taką świadomością to prędko z epidemią się nie uporamy.

 5. 5
  --3
  ~ Elblazanin 76
  Niedziela, 11.04

  Szkoła na rycerskiej. Wieczorami na sali sportowej odbywają się zajęcia sportowe

 6. 6
  +3
  ~ Jamaleg
  Niedziela, 11.04

  @ czytelnik gazet - ci funkcjonariusze to niech sami zaczną nosić maseczki bo w każdym radiowozie który wiedzę na mieście to żaden z nich nie ma założonej maseczki

 7. 7
  +3
  ~ Gelamaj.
  Niedziela, 11.04

  Zgodnie z nakazami sanitarnymi policjanci i inni pracownicy wykonujący wspólnie swoje zadania zawodowe w czasie przemieszczania się samochodem (radiowozem policyjnym lub zandarmerii wojskowej) w związku z charakterem ich pracy nie mają obowiązku nakładania maski w czasie jazdy. Natomiast wszyscy oni po wyjściu z pojazdu muszą nałożyć maski. Przepis ten nie dotyczy podjazdów nauki jazdy, gdzie kursant i instruktor muszą jechać w maskach. Ten wymóg dotyczy też czasu egzaminu na prawo jazdy.

 8. 8
  --2
  ~ KARAĆ
  Niedziela, 11.04

  Nie noszą maseczek, całe stada chodzą po ulicach i śmieją się z tych co noszą. Czy WRESZCIE policja i sanepid w Elblągu zacznie karać bydło.

 9. 9
  +2
  ~ obserwator
  Niedziela, 11.04

  fikcja

 10. 10
  --1
  ~ hd
  Niedziela, 11.04

  Każdemu zajobowi z portelu i info po dronie, plus stówa od namierzonego siewcy śmierci i po problemie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98640608787537