Sobota, 19.06.2021, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

35-latek jechał 12-Lutego 102 km/h

10.03.2021, 18:04:46 Rozmiar tekstu: A A A
35-latek jechał 12-Lutego 102 km/h
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu/ fot. archiwum redakcji

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu minionej doby zatrzymali dwóch kierujących, których zmierzona prędkość była, aż nadto za duża.


Pierwszy z kierujących to 35-latek zatrzymany około godziny 20.00 przy ul. 12-Lutego. Policjanci zmierzyli prędkość z jaką jechał osobową skodą. Były to 102 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie jedynie do 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy.


Inny kierujący to 21-latek, który w miejscowości Raczki kierował volkswagenem. Auto rozpędził do 103 km/h w terenie zabudowanym. Co oznacza, że jechał o 53 km/h za szybko.  


W obu przypadkach kontrola drogowa zakończyła się na zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące, 500 złotowym mandacie oraz 10 punktach karnych.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ehjdidoo
  Środa, 10.03

  Czy szanowna milicja, moze cos uczynic z kierowcami w stylu, najpierw swiatla hamowania, a chwile pozniej, a juz w trakcie manewry swiatlo kierunkowskaza, nie migacza(bo te swiatlo ma inne zadanie, niz migac)?

 2. 2
  +4
  ~ milicja
  Środa, 10.03

  Nie ehjdido, nic nie możemy uczynić.

 3. 3
  --8
  ~ S133
  Czwartek, 11.03

  A ja byłem lepszy. W tym wieku to miałem 120 jak wkurwiona żona czekała.

 4. 4
  +4
  ~ Ranbo 11
  Czwartek, 11.03

  Ehjdidoo nie wiem co brałeś ale to nap mocny towar

 5. 5
  --3
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 11.03

  Postawili se na wsi 50 po to aby wyniki robić zdegenerowana formacja za nasze pieniądze,

 6. 6
  +7
  ~ papierowy sukces
  Czwartek, 11.03

  I znowu sensacja! Tylko jeden tak szybko jechał? Być może był najwolniejszy. Wystarczy przejść Płk. Dąbka w różnej porze dnia (dnia, nie nocy!!!) - w ciągu kilku minut miga kilku a nawet kilkunastu "Kubiców". A od Carefour na Modrzewinę ... . tam chyba ćwiczą policjanci, bo policji umundurowanej -zarabiającej na potencjalnych samobójcach i zabójcach - nie widziałem od wielu lat.

 7. 7
  +1
  ~ BODZIO
  Czwartek, 11.03

  Jest do 50 km, rozumiem 55-60 Ok, Ale 103 to ***A,

 8. 8
  +5
  ~ Strażnik Ochotnik.
  Czwartek, 11.03

  A kiedy zostaną ukrócone rajdy motocyklistów, którzy z chwilą pierwszego ciepłego słoneczka rozpoczęli swoje wyścigi. Tor wyścigowy wyznaczyli sobie po ulicach Jana Pawła II, Płk. Dąbka, Piłsudskiego, Konopnickiej i dalej Ogólną do JP II. Często zdarza się im wykorzystywać trasę o ulice Odrodzenia do Mazurskiej, aby dojechać do ul. Kwiatkowskiego na Modrzewinę. I mimo, że wtedy przekraczają grubo powyżej 100 km/h, to jakoś dziarskich panów policjantów nie widać. A przecież te ulice są ważnym i ruchliwym traktem, więc o nieszczęście tam nie trudno. Panie Komendancie co Pan o tym sądzi ?.

 9. 9
  +2
  ~ l
  Czwartek, 11.03

  Jestem bardziej tolerancyjny niż BODZIO. Zrozumiem nawet i 70 na takiej ulicy jak Płk. Dąbka. Jednak 100 to już zabójca. Do tego blisko 0 St. i mokro. A teraz tym, którzy widzą co pięć minut za szybko jadącego. Wyobraźcie sobie, że musicie przejechać przez całe miasto i macie na to określony czas, który powinien spokojnie wystarczyć... ale prawy pas blokuje autobus, który na takiej Dąbka wlecze się poniżej 40 km/h, lewy pas niedostępny bo jedzie nim tą samą prędkością co autobus zgraja szeryfów lewego pasa. A to jest Dąbka. Na Grunwaldzkiej było podobnie. Na 1 Maja jeszcze gorzej. A po drodze wszystkie skrzyżowania były tak zaprogramowane, by przepisowo jadąc mieć "czerwoną falę". Później ktoś ma pretensje do kierowcy, bo jedzie 60-70 km/g kiedy już nic mu nie przeszkadza

 10. 10
  --1
  ~ żadne usprawiedliwienie
  Czwartek, 11.03

  ~do ~I - idiotycznie opisujesz drogę w mieście a nie autostradę. Bezsensem jest tłumaczenie , że to ..., itp. . może niech cię palnie ten co "musi". Żadnego przyzwolenia na łamanie norm. Nawet w New York zapanował chwilowy porządek gdy wprowadzono "zero tolerancji". Dupnie zorganizowana sygnalizacja upoważnia cię nie do "gnania" a do dania kopa w dolną twarz chyba Nowaka, bo to on standaryzuje. Można wszystko zorganizować i wymusić do przestrzegania konsekwencją i logiką. Mogła by ruszyć tyłki SM która tylko odbiera nagrody , a za co? Monitoring dobrze wykorzystywany czyni cuda, ale wtedy harleyowca też sprawiedliwie traktujemy. Elbląg to nie miasto, a stan umysłu kilkunastu narodowości z kilkuset wiosek i dziwnie "pracowity" sołtys z dworem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.