Czwartek, 15.04.2021, Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Wjechał pod prąd na S7 – reakcja instruktora nauki jazdy uchroniła od tragedii - zobacz film

16.11.2020, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wjechał pod prąd na S7 – reakcja instruktora nauki jazdy uchroniła od tragedii - zobacz film

Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Dlatego tak ważne jest odpowiedzialne zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Takie jak szybka i prawidłowa reakcja instruktora jazdy z Elbląga, który zareagował na poważne zagrożenie na drodze S7. Powstrzymał innego kierowcę jadącego w tym miejscu pod prąd. Komendant Miejski Policji w Elblągu osobiście podziękował mężczyźnie za reakcję, która zapobiegła być może poważnemu zdarzeniu. Policjanci natomiast prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie tego wykroczenia.
 

Do tej bardzo groźnej sytuacji na drodze doszło w czwartek (12.11.2020) po godz. 8:00 rano na trasie S7 na węźle Elbląg Wschód. Elbląski instruktor jazdy – Przemysław Olszak - odbywając jazdę szkoleniową z kursantką, zauważył jadącego pod prąd osobowego seata. Zdając sobie sprawę z tego, jak groźna jest taka sytuacja, zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wysiadł ze swojego samochodu i nakazał zawrócić kierowcy seata, pilnując aby zrobił to w sposób bezpieczny.


Całe zdarzenie zostało utrwalone na nagraniu z samochodowego wideorejestratora. Nagranie to trafiło do Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej komendy. Policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Jak bardzo niebezpieczna była ta sytuacja na trasie S7 widać na załączonym filmie.

Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko postanowił osobiście podziękować odpowiedzialnemu instruktorowi, za tak odpowiedzialną i skuteczną reakcję na zagrożenie, jakie pojawiło się na drodze.
 Nagranie rozpoczyna plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Elblągu. Na załączonym filmie, będącym nagraniem z wnętrza samochodu jadącego dwupasmową trasą szybkiego ruchu, widać szary samochód wjeżdżający dodatkowym pasem z prawej strony pod prąd. Następnie jest on zatrzymany w wyniku zajechania mu drogi przez kierowcę samochodu, w którym umieszczona jest kamera. Z samochodu wysiada mężczyzna, który następnie instruuję kierowcę szarego auta, by wycofał i zawrócił. Kierowca szarego auta wykonuje te polecenia i zawraca. Nagranie kończy plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Elblągu.
 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Topol
  Poniedziałek, 16.11

  O rety jaki plaskoziemca z seata. Widać że w wirusa nie wierzy. Glupi nie wierzą.

 2. 2
  --6
  ~ stopIDIOTOM
  Poniedziałek, 16.11

  UWAGA, podaję rejestrację tego imbecyla. Zrobimy to tak: pod tym a artykułem do godziny 20:00 dzisiaj imbecyl samemu oświadczy że jest imbecylem a ja zapominam o sprawie i nie podaję numeru rejestracji. Ale żeby nie być gołosłownym... NLI.... i czekamy do 20:00. Brak skruchy = szersza wiedza kto jest imbecylem. To jak?

 3. 3
  +10
  ~ jjj
  Poniedziałek, 16.11

  zabrac prawo jazdy dozywotnio!!! na bank jakis janusz ze wsi!!!! pewnie nawalony jak stodola po zniwach!!!

 4. 4
  +8
  ~ Pancur
  Poniedziałek, 16.11

  Mialem podobna sytuacje w dokladnie tym samym miejscu, na szczescie koles w pore sie zreflektowal i podjal probe zawracania.

 5. 5
  +4
  ~ jogi babu
  Poniedziałek, 16.11

  Brawo Jasiu

 6. 6
  +4
  ~ Kierowca
  Poniedziałek, 16.11

  A ja czegoś nie rozumiem po co instruktorowi lizak policyjny????:)

 7. 7
  +1
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 16.11

  Właśnie po to Kierowco, żeby mógł pomóc głąbowi

 8. 8
  0
  ~ Ja
  Poniedziałek, 16.11

  Topol ty debilu ty

 9. 9
  +3
  ~ Thor
  Wtorek, 17.11

  I mamy Bohatera Narodowego .Niech mi teraz taki ..... przejedzie elką na czerwonym tak jak to często robią ,to każde takie wykroczenie filmik i na policję .

 10. 10
  0
  ~ kkk
  Wtorek, 17.11

  jjj spod 3 - a jak nie? co wtedy powiesz? Jeżeli to Janusz z metropolii nawalony jak szczur z kanału po opadach?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0037200450897