Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Piesi w sytuacjach drogowych

23.05.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Piesi w sytuacjach drogowych
fot. elblag.policja.gov.pl

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przeprowadzą dziś działania pod nazwą - „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na sytuacje drogowe z pieszymi.

 

Prawidłowe zachowania pieszych, to również prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię. W tym przypadku pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożności, zwiększyć swoją uwagę na tyle by móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo. Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, zakończyć rozmowę telefoniczną, czy wyjąć z uszu słuchawki.

 

- To niektóre przykłady niebezpiecznych zachowań pieszych, jakie policjanci obserwują na ulicach – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Jednym z kontrolowanych dziś przejść jest to przy al. Odrodzenia. To tam często ujawniamy sytuacje, w których kierujący autem nie ustępuje pierwszeństwa pieszemu, który już nalazł się na przejściu.

 

Od początku roku w Elblągu  miało miejsce 16 wypadków drogowych. W ponad połowie z nich sytuacja dotyczyła osoby pieszej.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Żarty
  Sobota, 23.05

  Jak jrzdzili rowerami po chodnilach i przejściach dla pieszych tak jeżdżą. I jaka to akcja, absurd.

 2. 2
  +4
  ~ Wlasnie
  Sobota, 23.05

  Piesi da to niebo z chodników bo paniska??? Na rowerach jada. A nie ustąpić im miejsca to wyzwiska idą, nie zwracają NAWET uwagi na dzieci.

 3. 3
  +6
  ~ MO
  Sobota, 23.05

  Kto w końcu zajmie się rowerzystami, którzy mimo wytyczonych ścieżek rowerowych poruszaja się po jezdni. Przejezdzają radiowozu i nie reaguja na to !

 4. 4
  +7
  ~ Lelewel
  Sobota, 23.05

  Jak pustawo na chodniku a ścieżki rowerowej nie ma to niech jadą sobie chodnikiem. Bezpieczniej tak niż ulicą. Kiedyś przecież nie było w ogóle ścieżek i nie mieliśmy nic przeciwko rowerzysto na chodniku. Jedynie karać mandatem chłopców nastoletnich którzy pędzą i nie zwalniają nawet przy pieszych. A jak ktoś jedzie powoli i z pierwszeństwem dla pieszych to nie ma problemu.

 5. 5
  --1
  ~ Lelewel
  Niedziela, 24.05

  Nazwa chodnik mówi wszystko, pieszy. A rower czyli pojazd na ścieżkę i ulice .DOTARŁO DO ŁBA.

 6. 6
  +1
  ~ Rowerzysta
  Niedziela, 24.05

  Wziąć się ostro!!!!!! za przejeżdżanie rowerem po pasach. Plaga!!!!!

 7. 7
  0
  ~ Piesi na ulice.
  Poniedziałek, 25.05

  W ogóle to trzeba stworzyć przepisy, że pieszy nie ma żadnych praw, nawet na chodniku i innych ciągach pieszych. Na tych trasach pierwszeństwo mają rowerzyści, rolkarze, deskorolkarze, więc piesi natychmiast muszą im ustępować. Ponadto muszą zapewnić też miejsce na zaparkowanie samochodu i nie ma tam domagania się wolnej przestrzeni do przejścia lub przejazdu wózkiem dziecinnym, czy inwalidzkim. Ten idiotyzm z mojej strony nie jest zbytnią abstrakcją, bo w zasadzie opisane przeze mnie sytuacje nie są odosobnione. Wszyscy muszą zrozumieć, że elementem obcym w ruchu miejskim jest samochód i inny pojazd mechaniczny. Także to te podmioty muszą być podporządkowane ruchowi pieszych. Nawet ten wymóg muszą rozumieć rowerzyści, którzy w naszym kraju wykazują największe lekceważenie przepisów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.