Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Tym razem nie amerykński genarał a… kobieta w mundurze

22.05.2020, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Tym razem nie amerykński genarał a… kobieta w mundurze
fot. elblag.policja.gov.pl

„Za mundurem panny sznurem” – tak głosiło kiedyś pewne powiedzenie. Jak się okazuje 2020 rok przynosi coraz to inne zaskakujące sytuacje. Do tej pory ofiarą „amerykańskiego generała” padały kobiety. Tym razem oszust „nabrał” mężczyznę z Elbląga. W rozmowie z nim podał się za amerykańskiego żołnierza, ale płci pięknej.

 

Jak nie trudno się domyślić schemat działania oszusta był podobny. Rozmowy poprzez internetowy komunikator, przesyłanie zdjęć, budowanie znajomości itd. W pewnym momencie pojawiła się też paczka z kosztownościami, która ma zostać wysłana do Elbląga. Ba, już nawet idzie pocztą, tylko utknęła. I może nie dojść. Trzeba więc dopłacić, i to nie mało. Jednak per saldo i tak się opłaci, bo kosztowności, złoto, dolary są dużo więcej warte niż zainwestowane pieniądze.

 

Poza tym „praktycznie nie ma ryzyka” takie przekonanie wyrobiła w nim rozmówczyni. Kobieta przesyłała swoje zdjęcia w mundurze US Army. Na jednym z nich trzyma nawet kartke z imieniem i nazwiskiem rozmówcy oraz odręcznie zapisaną datą. Co więcej, przed wysłaniem paczki sfotografowała jej zawartość. Trafiły one do rozmówcy. Wyraźnie widać na nich pliki banknotów.  

 

Mężczyzna prowadził te rozmowy przez blisko rok. Później kilkakrotnie opłacał transfer paczki. Przeznaczył na to łącznie ponad… 50 tysięcy złotych. Jak nie trudno się domyślić paczki nie dostał do tej pory a kobieta w wojskowym mundurze przestała się odzywać.

 

Sprawa została zgłoszona na policje i jest prowadzona pod kątem oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Publikujemy ten materiał ku przestrodze, bo w takiej lub podobnej sytuacji można stracić oszczędności nawet kilku lat.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Jarek
  Piątek, 22.05

  Tak kończy się naiwność, chciwość i głupota.

 2. 2
  +16
  ~ karollo
  Piątek, 22.05

  no facet idiota no, no ręce opadają, chyba myślał tylko fiu.. masakra

 3. 3
  +12
  pampi - ZAWADA
  Piątek, 22.05

  Jakoś mi go wcale nie żal . : )

 4. 4
  +9
  ~ czarna
  Piątek, 22.05

  Ha ha haaa! Padłam i nie wstaję XD to już nie tylko ubogie acz cnotliwe i piękne rusałki zza wschodniej granicy ale i bogate amerykańskie żołnierki wchodzą do gry :D Nie żal mi głupich, czy to baby czy chłopy.

 5. 5
  +7
  ~ Ploterek
  Piątek, 22.05

  Ahahahahahahahahahahahahahahahahahah :D Co za dzban hahahahahahaha :D Jak nawinych, ogranicoznym umysłowo i głupim trzeba być, żeby "łyknąć" taki przekręt. Se pomyślał chłop, co będę szukał kobiety pośród pięknych polek, lepiej wezmę sobie amerykańską p. generał, która jeszcze sama mnie znalazła.....no cud :D :D :D :D :D :D :D :D

 6. 6
  +6
  ~ Dede
  Piątek, 22.05

  I jak taki dzban uzbierał 50.000zł? Czyżby to jakiś pracownik budżetówki?

 7. 7
  +2
  ~ Ploterek
  Piątek, 22.05

  ~ Dede. To tyle się zarabia w budżetówce żeby odłożyć kasę? Nie wiesz, a piszesz głupoty

 8. 8
  +2
  ~ elblązanin
  Piątek, 22.05

  PO-wski debil wychowany na TVN.TRUDNE SPRAWY!!!!takie są elbląskie dzbany głosują na złodziejii ,targowice i dają się w ch..lja robić Samodzielne myślenie dla debili z TVN to nie dla nich łykają co im podaja!!!!!!!!!!1idlatego Elbląg się zwija a nie rozwija ,wioska zydowsko -czerwona!!!!!!!!!!!!!!!1

 9. 9
  +7
  ~ Kaźmirz
  Piątek, 22.05

  A taka ładna była ,amerykańska,szkoda.

 10. 10
  --1
  ~ mi
  Niedziela, 24.05

  biedny facet, ale teraz musi cierpieć, żal!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.