Piątek, 26.02.2021, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zostali ukarani za lekceważenie ograniczeń w czasie epidemii

03.04.2020, 14:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zostali ukarani za lekceważenie ograniczeń w czasie epidemii
Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Poziom zdyscyplinowania mieszkańców Elbląga jest bardzo wysoki, zdarzają się jednak i tacy, którzy podchodzą do zmian bardzo lekceważąco. Stróże prawa nie będą pobłażliwi wobec takich osób. Prosimy mieszkańców o podporządkowanie się przepisom. Ich lekceważenie, a co za tym idzie stwarzanie zagrożenia będzie karane. Wczoraj posypały się mandaty i wnioski do sądu.
 
W związku zakazami wynikającymi z trwającego stanu epidemii, policjanci przeprowadzili wczoraj (02 marca) działania na ulicach Elbląga. Ich efektem były kontrole Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej i innych służb.
 
Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przed godziną 22.00 zatrzymywał samochody przy ulicy Robotniczej w Elblągu. Na miejsce przyjechał patrol. 48-latek był pijany. Powiedział, że był u znajomych i nie ma zamiaru podporządkować się do żadnych ograniczeń. Trafił do policyjnej celi. W jego przypadku będzie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.
 
Kolejna sytuacja miała miejsce przy al. Jana Pawła II. Wobec dwóch mężczyzn, spacerujących bez celu, którzy zlekceważyli przepisy dotyczące gromadzenia się w stanie epidemii, policjanci skierowali wnioski do sądu o ukaranie. Obydwaj odmówili przyjęcia mandatów.
 
Również na terenie Modrzewiny, a dokładnie na ulicy Kwiatkowskiego, gromadzili się na parkingu miłośnicy nocnego jeżdżenia po Elblągu. Nieformalny zlot zakończył się pouczeniami i mandatami z art. 54 kodeksu wykroczeń. Wobec lekceważącej postawy obowiązujących obostrzeń, policjanci nałożyli 5 mandatów po 500 zł. Podobna sytuacja miała miejsce na ulicy Warszawskiej tam funkcjonariusze nałożyli 2 takie mandaty.
 
Z kolei na ulicy Lotniczej ukarana została matka 15-letniego chłopca, który sam jeździł rowerem wokół placu zabaw. Dziecko zostało przekazane matce, a ona otrzymała mandat w wysokości 100 zł.
 
Wszystko teraz zależy od nas i od naszego zachowania – to reguła powtarzana często w mediach. Policja oraz inne służby stoją na straży przestrzegania prawa oraz wprowadzonych zakazów. Nasze życie, nasze otoczenie bardzo się zmieniło przez ostatnie dni. Musimy się przystosować do nowej rzeczywistości, na tak długo jak to będzie potrzebne, po to, by ochronić siebie, naszych bliskich, ale i tych których nie znamy.
 
 
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ PB
  Piątek, 03.04

  I bardzo dobrze, że policja i inne służby ostro biorą się za takich matołków. Karać bez litości.

 2. 2
  +6
  ~ Zennon.
  Piątek, 03.04

  Nie popadajmy w paranoję. Trzeba ograniczyć kontakty z innymi ludźmi, ale spacery (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa) nie są całkowicie zakazane. Więc dlaczego Jana Pawła II zostali ukarani? Przecież takie karanie jest nie tylko niezgodne z rozsądkiem oraz obowiązującym prawem, ale nawet z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

 3. 3
  --1
  ~ BODZIO
  Piątek, 03.04

  Bez przesady,To nie Stan Wojenny,Karać ale za łamanie ewidentne.

 4. 4
  +9
  ~ ghujk
  Piątek, 03.04

  Mandat za spacerowanie to już przegięcie.

 5. 5
  +7
  ~ Antonina
  Piątek, 03.04

  Należy karać i wyciągać konsekwencje wobec niestosujących się do zakazów. Trzeba to przetrwać, wszystkim jest trudno, ale nie ma wyjścia

 6. 6
  +3
  ~ do ~ BODZIO
  Piątek, 03.04

  ...ewidentnie to znaczy jak?

 7. 7
  +5
  ~ MODZIO LODZIO
  Piątek, 03.04

  Jakie spacery, czy Was pogięło. Wam się wydaje, że wszystko można. Skoro zawodowi sportowcy mają zakaz treningów na wolnym powietrzu, a przecież trening jest formą ich pracy, to po co łażą bez celu niesportowcy. Raptem pojawili się spacerowicze i inni amatorzy zajęć sportowych. Jak dotąd to biegających czy sportowo jeżdżących rowerami było jak na lekarstwo. Na spacerach pustki, jedynie przechadzali się seniorzy. Dotąd ulubionym zajęciem było picie piwska na bulwarze czy w parku, albo alkoholowe imprezy w Bażantarni. A teraz wszyscy chcą spacerować. Teraz to lepiej siedź na tyłku w domu i nie podskakuj, bo może to być twój ostatni podskok. A taki BODZIO, po blisko trzech tygodniach, aktywnej walki z epidemią widzi w tych zakazach ograniczenie praw i nadal nie pojmuje tego co sie dzieje, a właśnie te osoby były karane za ewidentne złamanie przepisów.

 8. 8
  --3
  ~ TWÓJ Kumpel
  Piątek, 03.04

  To i tak są za niskie kary, i tak jest duże pozwolenie na spacery, picie piwa, siedzenie na działkach. A Policji tam niestety nie ma.

 9. 9
  --4
  ~ ZERO litości
  Piątek, 03.04

  Walić policjo mandaty po 5 tys i 30 tys może bydło zrozumie co to wirus i prawo.

 10. 10
  +1
  ~ Zła
  Sobota, 04.04

  Bardzo dobrze, karać, karać i jeszcze raz karać! Skoro nie rozumieją.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2439239025116