Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Jechała "na czołówkę" i zmusiła innego kierowcę do wjechania do rowu - zobacz film

29.06.2018, 11:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jechała "na czołówkę" i zmusiła innego kierowcę do wjechania do rowu - zobacz film

Na drodze S7 w podelbląskim Kazimierzowie jeden z kierowców zarejestrował na filmie niezwykle groźną sytuację drogową. 58-letnia kobieta wyprzedzając inne auto wyjechała swoim fordem na tzw. „czołówkę" i zmusiła innego kierowcę do ratowania się wjechaniem do rowu.
 

Sytuacja miała miejsce w minioną środę (27.06.2018) o godz. 6:50 w miejscowości Kazimierzowo pod Elblągiem. Na ruchliwej trasie S7, 58-letnia kobieta kierująca Fordem Focusem wyprzedzała samochody. Robiła to w sposób najgorszy z możliwych, bezmyślny i niebezpieczny, wyjeżdżając innym kierowcom na tzw. „czołówkę". Kobieta jadąc w stronę Warszawy, swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zmuszała innych kierowców do zjechania z drogi.


Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w aucie jadącym w przeciwną stronę. Na filmie widać jak samochody zwalniały i zjeżdżały z drogi, żeby uniknąć zderzenia z piratem drogowym. Niestety nie wszystkim udało się wybrnąć z tego bez szwanku. Jeden z kierowców aby uratować się przed czołowym zderzeniem wjechał do rowu, a następnie na chodnik. Mężczyzna wiózł na rehabilitacje chorą matkę, która wcześniej doznała zawału serca. Na szczęście w tej całej sytuacji nikt nie ucierpiał. Jednak zawieszenie opla, który wjechał do rowu, uległo zniszczeniu. Tylko dzięki szybkiej reakcji innych kierowców nie doszło do karambolu.


W wyniku policyjnej interwencji 58-latka straciła już prawo jazdy, a jej sprawa trafi do sądu. Swoim rażącym naruszeniem przepisów spowodowała bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Zaskakujące jednak było jej tłumaczenie na temat tak bezmyślnego zachowania na drodze, ponieważ jak stwierdziła w rozmowie z policjantami „to inni kierowcy powinny jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy". Kontrolowana 58-latka była w chwili zdarzenia trzeźwa.


Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, bądźmy uprzejmi i cierpliwi, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Zero
  Piątek, 29.06

  Jechać na wprost i zmusić ta k. Do zjechania a nie to walić i nich zdycha. Samochód rzecz nabyta, eliminować takie bl,,,,,, ie.

 2. 2
  +7
  ~ Respect
  Piątek, 29.06

  Jeśli film nie jest edytowany i przedstawia przejazd w czasie rzeczywistym ,to kierowca nagrywający tą sytuację "leciał" 120 km /h . W trzy sekundy odcinek 100 metrów...Oczywiście, dla Pani 58 latki nagroda od Policji jak najbardziej uzasadniona.

 3. 3
  --9
  ~ kodek
  Piątek, 29.06

  Pewnie spieszyła się na protest w obronie sądów...

 4. 4
  0
  ~ kierowcabombowca
  Piątek, 29.06

  na filmie nie widzę aby ktoś jej zjeżdzał, ani nie widzę opla który wpadł do rowu. Widzę forda zjeżdżającego. Artykuł mówi wyraźnie "całe zdarzenie zarejstrowała kamera.." Redakcjo? widziałaś filmik choć raz?

 5. 5
  0
  ~ KROKODYLXXX
  Piątek, 29.06

  ja pier.... z Warszawy?.... czy NEB ? .... małe OK za wyście z tej sytuacji

 6. 6
  +3
  ~ do-~ kierowcabombowca
  Piątek, 29.06

  Opel jechał za nagrywającym.

 7. 7
  +12
  ~ babcia
  Piątek, 29.06

  może i trzezwa , ale badanie psychiatryczne obowiązkowe.

 8. 8
  +3
  ~ bleee
  Piątek, 29.06

  "kulturalna "farszafianka

 9. 9
  +5
  ~ Arc
  Piątek, 29.06

  take debilka jest gorsza od pijanego kierowcy bo ona z premedytacją tak jeździ - powinna siedzieć w więzieniu szmata

 10. 10
  +8
  ~ Zielony
  Piątek, 29.06

  Uważam że za taką głupotę powinno odbierać się dożywotnio prawo jazdy...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.