Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Coraz więcej radiowozów na ulicach Elbląga. Mieszkańcy czują się bezpiecznie?

06.02.2015, 11:15:28 Rozmiar tekstu: A A A
Coraz więcej radiowozów na ulicach Elbląga. Mieszkańcy czują się bezpiecznie?
Fot. arch. redakcji

Mieszkańcy miasta zdążyli już zauważyć, że po elbląskich ulicach jeździ coraz więcej patroli Ruchu Drogowego. W ostatnim czasie w Komendzie Miejskiej Policji nie odnotowano wzrostu ilości radiowozów czy też wideorejestratorów, co jest zatem powodem?

Jak się dowiedzieliśmy, w ostatnim czasie stan etatowy w Ruchu Drogowym, zgodnie z założeniami zwiększył się o 10%. Można zatem zaobserwować większa ilość sprawujących służbę policjantów, zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych.
 

Jest to spowodowane priorytetami Komendy Głównej Policji. Jednym z nich ma być zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz tym samym liczby poszkodowanych w nich osób. Trudno jednak podać aktualną i dokładną  liczbę patroli, ponieważ jest ona zmienna w zależności od dnia, jego pory oraz potrzeb. Należy w nią wliczyć patrole prewencji, ruchu drogowego, ale także patrole operacyjne w nieoznakowanych samochodach, które również pełnią służbę na terenie miasta

- poinformował nas asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Celem elbląskiej Policji jest minimalizacja wypadków do standardów Unii Europejskiej. Jak podkreśla asp. Krzysztof Nowacki, jeszcze daleko nam do osiągnięcia dobrych wyników, jednak trzeba robić wszystko, by z roku na rok zbliżać się do pożądanego efektu.


Bezpieczeństwo to podstawa

KMP co roku przeprowadza ankiety wśród mieszkańców Elbląga jak i Pasłęka. Wynika z nich, że miejscowi czują się coraz bardziej bezpiecznie i komfortowo. Doceniają również obecność służb pieszych, które kontrolują na bieżąco elbląskie dzielnice.

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ zawada
  Piątek, 06.02

  Caly kraj mozna przejechac bezpiecznie i bez kontroli.. a w Elblagu to chwila moment i kontrola bez zadnego powodu jest NORMĄ czy to normalne ? Chore miasto.

 2. 2
  --2
  ~ A1
  Piątek, 06.02

  Żeby jeszcze "kochany" Olsztyn przysyłał częściej do Elbląga "Mobilne Centrum Monitoringu". Jak na razie sami tylko z tego korzystają. Nie, przepraszam, raz ten samochód był w Elblągu...

 3. 3
  --1
  ~ abc
  Piątek, 06.02

  Radiowozy stoją zwykle na parkingu przed komendą albo stoją gdzieś w mieście schowani za drzewem. A powinni patrolować miasto tzn. powoli przemieszczać się i obserwować czy coś złego się wokół nie dzieje. Od komendy do końca miasta może być kilka km więc powinno być ciągle kilka radiowozów patrolujących w kilku rejonach aby można było szybciej zainterweniować (w ciągu kilku minut dojechać), gdy dostaną telefon z prośbą o interwencję. Radiowozów prawie nie widać na mieście. Brakuj im paliwa? Oszczędzają?

 4. 4
  +14
  ~ GDZIE ONI SĄ?
  Piątek, 06.02

  Co nam po radiowozach?Niech pojeżdżą wieczorami nieumundurowani w komunikacji miejskiej.

 5. 5
  +4
  ~ xxa
  Piątek, 06.02

  tylko jezdza i sie czaja, kogo by tu uwalic.. jak takie sepy porazka

 6. 6
  +2
  ~ eWA ...
  Piątek, 06.02

  PROSZĘ CZĘŚCIEJ O KONTROLE NA ULICY SZARYCH SZEREGÓW NA ZAWADZIE TAM GDZIE SĄ GARAŻE , TAM SOBIE GRZECZNI PANOWIE PRZYCHODZĄC Z OSIEDLA ROBIĄ SOBIE KNAJPY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU DELEKTUJĄC SIĘ ALKOHOLEM ...........................ZAPRASZAMY .....................

 7. 7
  +2
  ~ Kowalski
  Piątek, 06.02

  na ZAWODZIU jakoś nie widać tych patroli takie bajki to dzieciom w przedszkolu opowiadać a nie mieszkańcom .

 8. 8
  +7
  ~ jk
  Piątek, 06.02

  a jeden nawet oszczędza paliwo często stojąc przy żabce na ogólnej

 9. 9
  +3
  ~ wanda
  Piątek, 06.02

  rzeczywiście aut policyjnych jest zdecydowania więcej , ale brakuje mi paru zaparkowanych prewencyjnie w paru miejscach miasta , na Starówce , ! Maja , Gwiezdnej itp. będzie bezpieczniej.

 10. 10
  +9
  ~ pirat
  Piątek, 06.02

  Oczywiscie że chodzi o łupienie mandatami. Gdyby chodziło o bezpieczeństwo to by drogi robili.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.