Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Funkcjonariusze CBŚ zlikwidowali w Elblągu nielegalną fabrykę papierosów - zobacz film

08.07.2014, 16:55:43 Rozmiar tekstu: A A A
Funkcjonariusze CBŚ zlikwidowali w Elblągu nielegalną fabrykę papierosów - zobacz film
źródło: www.policja.pl

Prawie 4 miliony podrabianych papierosów o wartości około 2,3 miliona złotych oraz ponad 7 ton krajanki tytoniowej o wartości ponad 4,2 miliona złotych zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP i Izby Celnej w nielegalnej fabryce w Elblągu. Policjanci zatrzymali w sumie 14 osób, w tym 8 obywateli Paragwaju.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego razem z funkcjonariuszami Izby Celnej namierzyli działającą na terenie Elbląga nielegalną fabrykę papierosów. Wszystko wskazywało na to, że produkcja odbywa się w budynkach zamkniętej hurtowni alkoholu. Policjanci dyskretnie obserwowali cały teren i kiedy potwierdzili zebrane wcześniej informacje, przystąpili do realizacji.

W sumie kilkudziesięciu funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego KGP i Izby Celnej w jednym momencie weszło na posesję. Wtedy wszystko odbyło się dynamicznie. Policjanci zatrzymali 14 osób w trakcie produkcji nielegalnych papierosów – 8 z zatrzymanych to obywatele Paragwaju. Na miejscu funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli dwie kompletne linie produkcyjne, których wartość szacuje się na około milion złotych. Oprócz tego, policjanci odzyskali prawie 4 miliony papierosów, oznaczonych marką "Marlboro" i "West", wartych około 2,3 miliona złotych.

Zabezpieczyli także ponad 7 ton krajanki tytoniowej wartej ponad 4,2 miliona złotych oraz różnego rodzaju komponenty służące do pakowania papierosów. Wprowadzenie takiej ilości nielegalnego tytoniu na rynek naraziłoby Skarb Państwa na uszczuplenie należności z tytułu niezapłaconej akcyzy na około 8 milionów złotych. Na miejscu funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli także pojazdy należące do członków grupy o łącznej wartości około 80 tysięcy złotych.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na wytwarzaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, oznaczaniu tych wyrobów podrobionymi znakami towarowymi, wprowadzeniu ich do obrotu, uchylaniu się od obowiązków podatkowych oraz uszczuplenia należności Skarbu Państwa. Sąd Rejonowy w Elblągu, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Elblągu, zastosował wobec 6 zatrzymanych obywateli polskich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

 

źródło: www.policja.pl
 

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ becia.p123@wp.pl
  Wtorek, 08.07

  Mogę tylko pogratulować wszystkim służbą udanej akcji

 2. 2
  +6
  ~ damian.k2609@gmail.com
  Wtorek, 08.07

  Brawo, tak trzymać. W końcu widać, że policja w tym mieście działa!. Życzę dalszych sukcesów , gratulacje.

 3. 3
  +5
  ~ sceptyk
  Wtorek, 08.07

  brawo? jak zatrzymaja glownego inwestora, to bede bil brawo. Narazie nie ma za co, za tydzien Inwestor otworzy w nowym miejscu fabryke pod szyldem bylej stolarni lub magazynu i interes dalej bedzie sie krecil.

 4. 4
  +4
  ~ przygłuPiS
  Wtorek, 08.07

  Jak tu żyć Panie Premierze, co to za demokracja, żeby przeciątny człowiek nie mógł sobie poskrecaż fajeczek, popędzić bimberku, trochę poprzemycać towarku od ruskich nie wspominając juz o zakaziezie grożenia zamachem najwyższym organom władzy w Polsce?;)

 5. 5
  +3
  ~ Hahahaha
  Wtorek, 08.07

  "policja w tym mieście działa" ale nie policja Z TEGO miasta. Nasi mają pod nosem miliony papierosów i ich nie wyczują, a przecież psy mają bardzo dobry węch

 6. 6
  +3
  ~ Basenji
  Wtorek, 08.07

  Brawo policja za akcję. Ale tak na chłopski rozum: jeżeli fiskus (rząd Tuska / Jarka/ Millera etc) nie uprawiałby miłości do obywateli, czyli ich chamskiej i bezczelnej grabieży podatkowej to nie byłoby takich wytwórni. Czyli Policja mogłaby robić bardziej pożyteczne rzeczy. Dalej - ileś tam osób straciło pracę. Polacy pójdą na kuroniówkę czyli mamy w plecy. A wystarczy tylko nie brać tyle dla siebie i podzielić się z innymi. A ile problemów samych się rozwiąże!

 7. 7
  +3
  ~ kolos54
  Wtorek, 08.07

  jaka ulica?

 8. 8
  +6
  ~ to_jest_to
  Wtorek, 08.07

  Widać na filmie, że to przy hotelu Młyn

 9. 9
  +1
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 08.07

  Jak długo ta fabryka papierosów działała i jakie były zyski , Proszę poinformować społeczeństwo , może to nie była opłacalna produkcja i dla tego wpadła , czyli upadła przez nieudolność organizacyjną . . Komornik teraz będzie miał co sprzedawać , a panstwo kasę

 10. 10
  +2
  ~ elblązanin
  Wtorek, 08.07

  a to ***e to przy hotelu młyn

 11. 11
  0
  ~ emeryt
  Wtorek, 08.07

  Wałęsa kiedyś mówił weście w swoje ręce, i co wezmą to wpadną

 12. 12
  +3
  ~ UzywamMozgu
  Środa, 09.07

  Akcja CBŚ, więc nasza lokalna policja została tylko poproszona o wsparcie podczas akcji. Znaleźli 4mln papierosów = 200.000 paczek. To nie szło na rynek lokalny. Gdyby zdjęcie było w lepszej jakości, widać by było czy na paczce w ogóle napisy są w języku polskim.

 13. 13
  0
  ~ koko
  Środa, 09.07

  Płatna słuzba zdrowia dla palaczy i narkomanów.

 14. 14
  +6
  ~ dziewiaty paragwajczyk
  Środa, 09.07

  A ja sie pytam gdzie byla straz graniczna? 8 paragwajow??? Panie pulkowniku mniej parcia na szklo a wiecej roboty.

 15. 15
  +6
  ~ Machupichcę
  Środa, 09.07

  darmowa super reklama dla miasta - wcale nie trzeba wydawać na " witacze" :)

 16. 16
  0
  ~ DO HAHAHAHAHA
  Środa, 09.07

  HAHAHAHA ty debilu pomyśl najpierw a później się wypowiadaj. To nie była faja zwykłego kowalskiego. Więc po co narażać funkcjonariuszy z miasta, gdzie każdy każdego zna, wie z kim przystaje etc. Dobra robota chłopaki oby tak dalej i zwalczymy szarą strefę.

 17. 17
  +1
  ~ Ja
  Środa, 09.07

  Napisy były po angielsku, więc nie nasz rynek przeznaczone te fajki.

 18. 18
  0
  ~ mario
  Środa, 09.07

  a moze za tego chlopka sie wezma z pilony chandel kwitnie u niego na duza skale

 19. 19
  0
  ~ palacz
  Czwartek, 10.07

  Już jest chętny na wydzierżawienie nelegalnej fabryki papierosow , Nowy własciciel chce produkować legalnie i to w dużych ilosciach . Oprócz produkcji papierosów będzie produkcja cygaret specjalnie dla premiera , żeby nie musiał wysyłać swoich ministrów po świecie za cygarami . Cygara będą produkowane z liśći drzew , które na jesieni są w elbląskich lasach .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.