Środa, 5.08.2020, Imieniny: Oswald, Emil, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Dopalacze – młodzieży nie można zabraniać, im trzeba uświadamiać co to jest

30.04.2013, 11:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
Dopalacze – młodzieży nie można zabraniać, im trzeba uświadamiać co to jest
fot. nadesłane

„Dopalacze nie są testowane na zwierzętach tylko na Tobie” – pod takim hasłem prowadzona była ogólnopolska kampania przeciw dopalaczom. W Elblągu w ciągu roku odnotowano kilka przypadków poważnych zatruć tego rodzaju środkami „kolekcjonerskimi”. Z rozprowadzaniem tych specyfików wśród młodzieży walczy nie tylko policja i sanepid. W niedługim czasie ruszy w Elblągu kampania mająca na celu uświadamianie młodzieży na temat dopalaczy.

W minionym tygodniu w departamencie zarządzania kryzysowego i ochrony ludności odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Policji i Sanepidu związane właśnie z problemem dopalaczy. Elbląska kampania przeciw „dopalaczowa” już niedługo stanie się częścią programu Bezpieczny Elbląg.

W Polsce działa kilkadziesiąt sklepów z "dopalaczami", które mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.

Na stronie internetowej - www.dopalaczeinfo.pl - można znaleźć szczegółowe informacje m.in. o tym, co to są "dopalacze" oraz jakie zawierają substancję i w jaki sposób mogą być one niebezpieczne dla zdrowia.

Celem wszelkich kampanii w tym również tej elbląskiej będzie uświadamianie zagrożenia dla zdrowia, jakie stanowią te substancje, uważane za „nieszkodliwe używki”.

Dobrym pomysłem jest również uświadomienie, że zanim jakakolwiek substancja może zostać dopuszczona do użytku, musi pomyślnie przejść przez testy, laboratoryjne badania i badania kliniczne. Ponieważ ta procedura jest czasochłonna i kosztowna, można powątpiewać, czy producenci dopalaczy ją stosują. Częściej jest tak, że producenci „dopalaczy” swoje „wynalazki” testują właśnie na młodzieży stąd też kolejne przypadki zatruć.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 14 maja 2013r. w ramach rady programowej „Bezpiecznego Elbląga” na które zostaną zaproszeni  przedstawiciele innych instytucji włączających się w promowanie projektu „Stop dopalaczom”.

 

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ pspmar
  Wtorek, 30.04

  Kto myśli to nie bierze, a tępocie i tak nie przetłumaczysz.

 2. 2
  +3
  ~ pamiętliwy
  Wtorek, 30.04

  Trzeba gwoli ścisłości dodać, że inicjatorem tej kampanii była Pani Radna Maria Kosecka. Pan Aspirant, jako policjant, powinien trzymać się faktów i chronologii zdarzeń.

 3. 3
  0
  ~ Wiktor
  Środa, 01.05

  W Polsce działa kilkadziesiąt sklepów z "dopalaczami", które mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia ... A miały być zlikwidowane - tak obiecywał Premier RP ... oznacza to, że Tusk znowu oszukał wyborców !!

 4. 4
  +7
  ~ Sanczos
  Środa, 15.05

  Robicie z ludzi wariatów przecież każdy małolat to ćpa a wy jakieś modrości w pajace żeby czytać jakie substracie tam są ***o to kogo obchodzi co tam jest ludzie biorą bo jest dostępne jeszcze ci do domu zawiozą to zacznijmy wszyscy handlować rtęciom ołowiem a Marihuana leczy wszystkie choroby i zamyka się ludzi za Boską roślinę ***olona Masoneria z Europy

 5. 5
  +4
  ~ Kazik
  Środa, 15.05

  p,i,e,r,d,o,l.i,ć dopalacze to g,ó,w,,n.o jest rozpuszczalniki itp Mariana będzie legalna bo te masonery upadają

 6. 6
  --2
  ~ Józek
  Sobota, 18.05

  Więcej ćpania hahahahahh dajcie więcej niż widać haahhahah

 7. 7
  0
  ~ Marian
  Wtorek, 21.05

  Po co komu te dopalacze

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.