Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPRAWY ELBLĄŻAN

Radna Kosecka: Brak WC w lokalu mieszkalnym jest wstydem dla władz miasta!

13.07.2017, 07:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Radna Kosecka: Brak WC w lokalu mieszkalnym jest wstydem dla władz miasta!
Fot. Ryszard Biel

Stanem technicznym oraz warunkami lokalowymi, jakimi dysponuje Miasto zainteresowała się radna niezrzeszona Maria Kosecka. Zwróciła się ona w tej sprawie do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. - Korzystanie ze wspólnych, zlokalizowanych na klatkach schodowych ubikacji i mycie się w miskach to dla mieszkańców wielu budynków codzienność. Tylko czy tak ma być? - pytała.

 

Elblążanie zwracali się do radnej z prośbą o zwrócenie uwagi na warunki, w jakich żyją. - W ostatnim okresie odnotowałam lawinowy wzrost zgłoszeń od lokatorów mieszkających w budynkach wybudowanych na początku ubiegłego wieku. Przeprowadzone wizje lokalowe potwierdzają istnienie szeregu problemów skupiających się głównie na stanie technicznym tych obiektów: cieknące dachy, popękane i spowodowane zawilgoceniem zagrzybienie ścian, brak łazienek i toalet w lokalach mieszkalnych – wymieniała Maria Kosecka. - Nie ukrywam, że ta ostatnia kwestia, w XXI wieku, powinna spędzać sen władzom miasta i stanowić priorytet działań.

Radna nie zgadza się na taki stan rzeczy. - Korzystanie ze wspólnych, zlokalizowanych na klatkach schodowych ubikacji i mycie się w miskach to dla mieszkańców wielu budynków codzienność. Tylko czy tak ma być? Opracowujemy wiele programów, planów i strategii. W sferze mieszkań komunalnych funkcjonuje „Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Elbląga na lata 2012 – 2020”. Cały rozdział III tego dokumentu zawiera analizę potrzeb remontowych oraz plan remontów budynków i lokali – podkreśliła Maria Kosecka.

Podczas marcowej sesji RM radna zawnioskowała o umieszczenie w porządku obrad kolejnej sesji Rady Miasta pełnej informacji o stanie realizacji tego programu i zamierzeń na kolejne lata. - Uważam za niezbędne przedstawienie informacji o ilości lokali mieszkalnych pozbawionych toalet i łazienek z odpowiednią projekcją zamierzeń inwestycyjnych – zaznaczyła.

Maria Kosecka zwróciła się także do Witolda Wróblewskiego z prośba o zwiększenie środków w budżecie Miasta na modernizację socjalną lokali mieszkalnych i opracowanie stosownego harmonogramu prac.

 
Uważam, że brak WC w lokalu mieszkalnym jest wstydem dla władz miasta. Tak samo jak wstydem jest brak szaletów na terenie miasta. W sytuacji kiedy wydajemy dziesiątki milionów złotych na nowe inwestycje, głównie komunikacyjne, brak zapewnienia podstawowych potrzeb socjalnych dużej części mieszkańców świadczy o zachwianiu idei zrównoważonego rozwoju miasta
 
– dodała.

Obecnie administrujemy 1848 lokalami w 203 budynkach gminnych, a także 4100 lokalami gminnymi w 800 budynkach wspólnot mieszkaniowych.
 
Zgodnie z przepisami prawa budowlanego  corocznie dokonujemy przeglądów stanu technicznego mieszkaniowego zasobu, co znajduje odzwierciedlenie w planach potrzeb remontowych i modernizacyjnych zasobu. W bieżącym roku zostanie zrealizowany przegląd stanu technicznego instalacji elektrycznej we wszystkich lokalach i budynkach
 
– zapewniał Witold Wróblewski.

Zakres planowanych prac zakłada m. in. próby i pomiary WLZ, sprawdzenie oświetlenia oraz instalacji wyrównawczej budynku. - W latach 2014-2016 poniesiono nakłady finansowe na techniczne utrzymanie nieruchomości w łącznej kwocie 5 317 441, 59 zł. Na remonty budynków wydatkowano kwotę 486 761,48 zł, w tym przeprowadzono remont 5 dachów, jeden remont częściowy dachu, remont stropu, remont tarasu, termomodernizację trzech budynków oraz roboty remontowo – elektryczne klatki schodowej w budynku mieszkalnym – wymieniał Prezydent Elbląga. - Ponadto na zlecenie Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w latach 2014-2016 ZBK wyremontował 102 lokale mieszkaniowe.

Do zadań  należy coroczne wykonywanie robót konserwacyjnych budynków, a także urządzeń technicznych zasobów mu podległych. - Na ten cel w latach 2014-2016 wydatkowano kwotę 2 291 774,05 zł – dodał Witold Wróblewski. - W latach 2014-2016 dokonano rozbiórek łącznie 20 budynków mieszkalnych z uwagi na ich zły stan techniczny oraz planowane inwestycje miejskie.

Najważniejszą jednak informacją, a której zależało radnej był dokładny stan warunków lokalowych.
 
Na łączną ilość 203 budynków gminnych, 12 budynków (5,91 proc.) posiada podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej (8 budynków posiada instalację c.o. i c.w., a 4 budynki tylko instalację c.o.). Pozostałe budynki posiadają mieszany system ogrzewania. Z administrowanych przez ZBK lokali mieszkaniowych 570 lokali (9,72 proc. zasobu) posiada toaletę położoną poza lokalem. W obrębie budynku toalety poza lokalem występują w 547 przypadkach, w tym 292 jest toalet wspólnych oraz 255 jest toalet indywidualnych. Toalety poza budynkiem występują w 23 lokalach, w tym 7 jest toalet wspólnych oraz 16 toalet indywidualnych
 
– mówił Witold Wróblewski.

Jak ten stan rzeczy ocenił Prezydent?
 
Miasto ma świadomość jaki jest stan techniczny zasobu mieszkaniowego. Jednakże najemcy lokali gminnych posiadają bardzo duże zaległości w opłatach czynszowych. Nie jest zatem możliwe realizowanie remontów budynków, kiedy nie ma regularnych wpływów czynszowych, które są podstawowym źródłem finansowania gospodarki mieszkaniowej
 
– zaznaczył.

Temat ten został poruszony podczas ostatniej sesji RM. - Ważnym problemem jest niedoinwestowanie w remonty oraz duże zadłużenie czynszowe lokatorów. Co istotne 570 lokali posiada toaletę na klatce, a ponad 20 poza budynkiem, a tylko 12 budynków komunalnych jest podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest to jedynie 6 proc. ogółu – podkreśliła podczas czerwcowej sesji Maria Kosecka.

Radni mieli wiele uwag i pytań, dlatego padła propozycja, by zorganizować debatę w tej sprawie. - Jest duży program sesji. Czy możemy do tego tematu wrócić podczas wrześniowej bądź październikowej sesji – pytał Przewodniczący RM Marek Pruszak.

- Proponuję, aby zorganizować osobną debatę na ten temat, poza sesją. Temat jest zbyt ważny – dodała Maria Kosecka.

Termin debaty ma zostać niebawem ustalony.


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 48

%89.6 %10.4


Galeria / Brak WC w lokalu mieszkalnym jest wstydem dla władz miasta. ( zdjęć 44 )
Dodano: 2017-07-13 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ ~!@#$%^
  Czwartek, 13.07

  Sądząc po zdjęciach, lokale nie zostały wybudowane 5 czy 10 lat temu. Ten stan trwa od dziesięcioleci. Pani radna (bezdradna) teraz dopiero się zorientowała??? A jak ludzie chcieli na własny koszt robić łazienki, to miasto groziło podwyżką czynszu, bo się standard mieszkania zmieniał. Śmiech pani bezradna.

 2. 2
  +28
  ~ bady
  Czwartek, 13.07

  A ile to zadłużenia mają mieszkańcy w ZBK, chyba ok. 60 milionów i co z tym? Można robić i podwyższać standard , ale niech ludzie płacą. Z jakiej racji Miasto ma z naszych podatków dokładać?

 3. 3
  +24
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 13.07

  ......i po ciemnościach nastąpiło objawienie?! O Panie widzisz i nie grzmisz?! A do tej pory było zaciemnienie? Czym jeszcze będzie starała się nas zaskoczyć?

 4. 4
  +23
  ~ refleks
  Czwartek, 13.07

  zorientowała się w trzeciej swojej kadencji-wstyd pani rdna

 5. 5
  +15
  ~ Roro
  Czwartek, 13.07

  "Miasto ma świadomość"....czad. Jedyne w Polsce,albo i na świecie.To po co nam władza samorządowa?

 6. 6
  --22
  ~ i słusznie
  Czwartek, 13.07

  Kat ty to musisz zasięgnąć porady specjalisty masz coś z pamięcią .Z tego co pamiętam to od wielu lat radna zajmuje się problematyka mieszkaniową .Bezradni to są ci którzy wiecznie są niezadowoleni .Tak ludzie mieszkają i to jest niegodne Plujcie dalej .

 7. 7
  +23
  ~ xqqq
  Czwartek, 13.07

  i słusznie przestań bronić tak Koseckiej, Kat ma rację siedzi ona w ratuszu już tyle lat, ***zi w stołek i od czasu do czasu wyskoczy z jakimś niby pomysłem, aby zabłysnąć w mediach ot i tyle, zresztą tak jak i inni jej koledzy i koleżanki, nieroby nieporadne i tyle!

 8. 8
  +20
  ~ klaska
  Czwartek, 13.07

  Kosecka i reszta radnych bezradnych to powinna oddać kasę którą wzieła za nic nierobienie przez tyle lat, zero jakiegokolwiek wstydu i honoru, jawne przegięcie,

 9. 9
  --16
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 13.07

  Jazgot niezadowolonych .Trzeba robić swoje i nie przejmować się tymi wpisami .Niektórzy tacy są ,sami nie mają sukcesów a innych oceniają .Dobrze ,że tematy ważne są podejmowane nawet w okresie wakacyjnym .Zdjęcia pokazują tylko niewielką ilość naszych budynków ,trzeba to zmienić

 10. 10
  +22
  ~ Pytamy
  Czwartek, 13.07

  Lista lokatorów do eksmisji w zbk wydłuża się. Długi rosną do horendalnych sum. O tym cisza. W kolejce czekają chętni którym marzy się własne m. Dlaczego prezydent i um i zbk nic nie robią z tym by skończyło się zadłużenie czynszu. Nie płaci poszedł do szałas.

 11. 11
  +13
  ~ Jan
  Czwartek, 13.07

  Ja mieszkałem w Takich warunkach gdzie chodzić do toalety z wiaderkiem .musialem sam sobie zrobić w domu i nik mi czynszu nie podniusł bo była zrobiona na własny koszt

 12. 12
  +9
  ~ Dosyć
  Czwartek, 13.07

  Twór  powinien być w Elblągu zlikwidowany. Nie spełnia oczekiwania.

 13. 13
  +14
  ~ wyborca
  Czwartek, 13.07

  Niech sie radni zrzucza.Ich stan majatkowy jest ogromny.Jeden radny ma zaoszczedzone na koncie ćwierc milona zlotych.W czym problem?Niech pokaze ze faktycznie pomagaja ze ,,swoich".

 14. 14
  --10
  ~ mama
  Czwartek, 13.07

  Lepiej później niż wcale. Jest tylu radnych ale nikt nie reagował na zgłoszenia od ludzi. Znam osobiście osobę która chodziła po róznych urzedach, do różnych osób zgłasza się o pomoc w sprawie swojego mieszkania. Niestety k się w nich jak w slamsach. A na lotniczej baraki chcą remonbażdy umywał ręce wreszcie trafiła do p. Koseckiej, która się pochyliła na problem. Zobaczymy co z tego wyniknie. W fatalnych warunkach mieszkają także ci którzy regularnie płacą czynsze. ZBK ma w nosie stare domy, a na Lotniczej baraki chcą remontować i ogródki im robić. WSTYD

 15. 15
  --12
  ~ turban
  Czwartek, 13.07

  wstyd i hańba do włodarzy tego miasta! wszystkiego najgorszego wam zycze szanowni wlodarze, niech was szlag jasny trafi i siarczysta reka szatana wciagnie w othłań piekielna. Przed kolejnymi wyborami elblaskie media powinny stworzyc czarna liste ktora bedzie rozwieszana przed lokalami wyborczymi a takze w internecie z nazwiskami osbob ktore juz byly i ubiegaja sie o ponowna kadencje tak aby wasz tepy elektorat mogl zobaczyc na kogo nie glosowac. bo obecnie elektorat to kretyni bez swiadomosci ktorzy nie wiedza na jakie szumowiny glosuja

 16. 16
  0
  ~ Fiu
  Czwartek, 13.07

  Co oznacza skrót zbk. Śmieszne.

 17. 17
  +5
  ~ Ale
  Czwartek, 13.07

  Podajcie też informację w ilu lokalach są piece to też ważne jak tak wszystko liczycie.

 18. 18
  --6
  ~ tywieszkto
  Czwartek, 13.07

  do redakcji-jeden z internautów wymaga pilnej konsultacji lekarskiej-jego komentarze o tym świadczą

 19. 19
  +15
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 13.07

  Dlaczego miasto pozwala na takie zadłużenia? pozwalacie na długi sięgające kilkunastu tysięcy!!! ten co nie płaci ma wszystko gdzieś, nie dość, że zadłuża to jeszcze niszczy... Kiedy ludzie zaczynają wykupywać mieszkania i chcą coś zrobić, a nie mają większości to nie wyrażacie zgody... nawet jak brakuje do tej większości paru m 2 .... od razu widać gdzie zarządza wspólnota z większością , a gdzie nieudolny Z B K !!!

 20. 20
  +9
  ~ Podatnik .
  Czwartek, 13.07

  Aaaaa... widzimy wyścigi , przyspieszenie w tematach pomiędzy radnymi co za ekspansja Missan , Turlej , Kosecka . A jaka różnorodność , chociaż w przypadku Pani Koseckiej to ..normalne . Cóż , cóż wybory w przyszłym roku , jakoś trzeba się utrzymać na fali ?? Tak ... a może to może być wynik złej pogody jak na urlop np : w Kołobrzegu ? Czy w czasie urlopowym lipiec , sierpień . Radny pobiera dietę i le jest spotkań w ramach wykonywanej funkcji w owym czasie ??? Dieta to około 1200 zł netto do 2600 netto z podatków elblążan .

 21. 21
  +12
  ~ ewolucja .
  Czwartek, 13.07

  Aż się normalnie boję z jakim następnym tematem radna " wyjedzie " , co raz ciekawiej :)

 22. 22
  --1
  ~ opinia
  Czwartek, 13.07

  ewolucja ty się nie bój tylko weż się za uczciwą pracę ,odważny to ty jesteś w pisanym .Znam rodziny ,które wymagają pomocy i władza powinna dołożyć wszelkich starań by wspierać uczciwych i znajdujących się w trudnej sytuacji.Krytyka nie polega na tym ,żeby krytykować bo mi osoba nie odpowiada .Trochę rozwagi .

 23. 23
  +13
  ~ Jadahg
  Czwartek, 13.07

  Jeśli ktos nie płaci czynszu to nie zasługuje na remont czy podnoszenie standardu mieszkania z moich (naszych) pieniędzy. Niech Pani Kosecka sama im zafunduje łazienki jeśli tak jej szkoda. Typowa polityka obecnej władzy, rozdawać pijakom i nierobom, zbierać elektorat a cała reszta niech płaci. Bo jeśli człowiek jako tako sobie radzi to trzeba go okraść.

 24. 24
  --15
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 13.07

  Brawo radna Maria Kosecka, bardzo słuszny i potrzebny postulat! Fakt, że mniej rozgarnięci Polacy dali sobie wmówić po 1989 roku, że państwo nie ma obowiązku zatroszczyć się o potrzeby mieszkaniowe obywateli nie oznacza jeszcze, że wszyscy powinniśmy być takimi społecznymi i obywatelskimi ignorantami. Art. 75. Konstytucji RP mówi wprost: "Władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania własnego mieszkania." (...)

 25. 25
  --8
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 13.07

  (...) Niektórych komentujących tam pod artykułem proszę natomiast o niepowtarzanie neoliberalnych bzdur, bowiem dach nad głową jest prawem człowieka i powinniśmy solidarnie domagać się od władz publicznych respektowania i tego zapisu Konstytucji, innych obowiązujących Polskę aktów prawnych, w tym międzynarodowych, w tej sprawie oraz, last but not least, zwykłej, ludzkiej przyzwoitości i godności.

 26. 26
  +14
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 13.07

  Panie Koliński a może dość frazesów i ogólników...bo na pewno obowiązkiem mieszkańca budynków ZBK jest regularne dokonywanie opłat za lokal prawda?

 27. 27
  --3
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 13.07

  @Prorok Igor - No jest, i co z tego? Miasto ma instrumenty prawne do dochodzenia swoich w tej kwestii praw, dlaczego pozwala na dopuszczanie do zadłużeń, z których największe wynosi z odsetkami 181 tys. zł, zaś dziesięć innych lokali jest zadłużonych na ponad 100 tys. zł? Innym obowiązkiem, leżącym po stronie władz miejskich, jest zapewnienie mieszkańcom cywilizowanych warunków mieszkaniowych za rozsądne pieniądze. Nie może być tak, że mieszkanka (właśnie wyburzonej) rudery przy Traugutta, którą to sprawę akurat znam, bo się nią zajmowałem, płaciła więcej czynszu za 2 pokoje z piecami, wc na zewnątrz, grzybem, dziurami w ścianach na zewnątrz i temp. -5stC wewnątrz, niż ja za 2 pokoje w bloku z lat 80-tych. Miasto to nie firma a mieszkańcy to nie meble, warto o tym pamiętać.

 28. 28
  +11
  ~ elzamowiec
  Czwartek, 13.07

  Pani Kosiecka zwana w rozwalonym przy jej pomocy ELZAM-ie ,,zimna manka" teraz sie obudzila, a gdzie byla w poprzednich kadencjach rady. No tak,jak mozna bruzdzic w swoje gniazdo(radna PO),A teraz miesza, znow uciekla z tonacego okretu(PO), by muc wystartowac za rok w nastepnych wyborach do rady i tak w kolko u zloba sie utrzymujemy. Ludzie zapomna o przeszlosci pani Koseckiej i zaglosuja:))).

 29. 29
  --8
  ~ lokalny patriota
  Czwartek, 13.07

  Po raz kolejny p. Kosecka dotyka spraw ważnych dla dużej części społeczeństwa. Nie umniejszając innym zagadnieniom którymi zajmuje się Rada Miasta to sprawy socjalne powinny być priorytetem. Należy bezwzględnie i w ramach obowiązującego prawa egzekwować czynsz, ale z drugiej strony ujmą jest bieganie do wychodka na klatkę schodową i mycie się w misce. Ilość i poziom komentarzy świadczą jedynie o poziomie intelektualnym ich autorów i wypada jedynie mieć nadzieję, że jest to stan przejściowy.

 30. 30
  +4
  ~ jurek w.
  Czwartek, 13.07

  Do "i słusznie" proponuję prztulić kilka osób do swojego kibelka. Ach wybory, wybory ! Coś trzeba gadać

 31. 31
  +7
  ~ Przesmiewca
  Czwartek, 13.07

  Zdj. nr 24. Ta ubikacja sama sie doprowadziła do takiego stanu? Czy łobuzy z UM przyszły I poniszczyły? Druga sprawa, to wspólne ubikacje, za które można winić jedynie "wyzwolicieli" I ustrój, który przyszedł razem z nimi. Gdyby "wyzwoliciele" nie zrujnowali większej części miasta, to hordy "napływowych" nie wpadli by na pomysł dzielenia jednego mieszkania na 2-3-4 mnijesze. Za niemca, to często bywało jedno spore mieszkanie z jedną toaletą. Sam mieszkałem w przedwojennym budownictwie, gdzie w ścianie było widać wyraźny ślad po drzwiach do mieszkania za ścianą I u mojej babci w poniemieckim budynku było dokładnie to samo.

 32. 32
  +6
  ~ Antonina
  Czwartek, 13.07

  Rozumiem, że można żyć w trudnych warunkach, mieć toaletę poza mieszkaniem, ale miasto nie jest świętym Mikołajem żeby budować domy i prowadzić szeroko rozumiany kwaterunek. A poza wszystkim, to mimo gorszych warunków mieszkaniowych można te kibelki odmalować, zadbać żeby były czyste, a te wyglądają mówiąc oględnie... tak sobie, żeby nie powiedzieć syfiarsko, a poza tym niech mieszkańcy wywiązują się uczciwie z opłat czynszowych.

 33. 33
  +14
  ~ Kotliński zajrzysz ??
  Czwartek, 13.07

  Robert Koliński tobie cały czas się miesza socjalizm z kapitalizmem . To , że ludzie mieszkają w takich warunkach nie innych to jest w wielu przypadkach ich ciche przyzwolenie . Wielu mieszkało w zasobach ZBK a już dawno są na swoim , bo im się chciało coś ze swoim problemem zrobić a nie czekać aż ktoś da ...ten ktoś to NIE władze miejskie .... ale pieniądze pozostałych mieszkańców Elbląga . Bo żadna władza nie ma " swoich " pieniędzy tylko obywateli .

 34. 34
  --6
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 13.07

  do anonima powyżej - To jest właśnie skutek neoliberalnej polityki "prywatyzacyjnej" w Polsce po 1989 roku i wielkie nieszczęście naszego kraju i jego mieszkańców, że rządzącym udało się tu wmówić obywatelom, że oni za nic nie odpowiadają a obywatel powinien radzić sobie sam, bo "niewidzialna ręka rynku". W każdym normalnym, cywilizowanym kraju politykę mieszkaniową wspiera państwo, bo jest to zwyczajnie zbyt ważna dziedzina życia i wymagająca zbyt dużych nakładów, żeby każdy obywatel z osobna radził z nią sobie sam. Większość nie ma ani takich możliwości, ani takiej wiedzy - od tego jest państwo i samorząd, żeby mieszkańcom w tych kwestiach pomagać, w tym również poprzez współfinansowanie inwestycji budowlanych czy ukrócenie rabunkowej polityki kredytowej prowadzonej przez prywatne banki.

 35. 35
  --6
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 13.07

  (...) To są sprawy po tysiąckroć ważniejsze, niż zajmowanie się ***ołami o "przeklętych", budowanie stadionów na Euro czy zajmowanie się smoleńskimi bredniami. Tylko występując wspólnie i solidarnie mamy możliwość wymóc na władzach państwowych i gminnych - oraz żerującym na ludziach pracy kapitale - ustępstwa, a w zasadzie jedynie realizowanie naszych praw zapisanych i w Konstytucji i w innych aktach, których oni w chciwości swojej i egoizmie nie dostrzegają i udają, że przestały po 1989 roku istnieć.

 36. 36
  +9
  ~ Ale ...
  Czwartek, 13.07

  Panie Robercie sorry ale ...tak czy owak , nie mam zamiaru kłaść kasy ze swojego podatku na sprawy indywidualne . Bo takim dla mnie jest sprawa mieszkania danej osoby co innego służba zdrowia , obronność itp . Ja , jak zadłużę swe prywatne mieszkanie to od miasta nic nie dostanę a komornik wyrzuci mnie na bruk . Taka prawda .

 37. 37
  --4
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 13.07

  @Ale - ja zaś np. nie mam zamiaru dokładać się do 50 mld zł wyrzucanych w błoto na jankeski złom wojskowy, który PiSowskie sprzedawczyki chcą kupić u nowego Wielikowo Brata za oceanem, tak jak nie chciałem dokładać do idiotycznego Euro 2012 z jego przepłaconymi i nigdy niezbilansowanymi ekonomicznie stadionami, a też muszę. Sztuka polega tu na tym, żeby patrzeć trochę dalej, niż koniec własnego nosa, bo spójna i rozsądna polityka mieszkaniowa państwa to tanie mieszkania dla obywateli i niskie, dotowane (jak np. w Berlinie) czynsze, na które mogą pozwolić sobie normalni ludzie a nie tylko banki przejmujące całe centra miast w Polsce. To także mniej biedy, mniej bezdomności, mniej skandali "reprywatyzacyjnych" na nieruchomościach, ładniejsze miasta i generalnie więcej cywilizacji nad Wisłą.

 38. 38
  +8
  ~ a może to wina Tuska ?
  Czwartek, 13.07

  Blöde blondi znowu chce zaistnieć - katastrofalny brak intelektu chce przykryć kiblowymi akcjami. To zaiste poziom ucha nocnika, ale jakże przystający do tej katastrofalnej pod względem intelektu - blondi......

 39. 39
  +4
  ~ wstyd dla posła
  Czwartek, 13.07

  Aż trudno uwierzyć, że powstały one tego samego dnia. Wynika z nich bowiem, że w tym czasie dwoje posłów - Beata Mateusiak-Pielucha i Jerzy Wilk - całkowicie zmieniło zdanie co do planów podniesienia cen paliw. "Wycofuję poparcie" - czytamy w dokumentach, które zostały złożone jako pierwsze. "Wyrażam jednak poparcie" - czytamy w tych złożonych niedługo później.

 40. 40
  +8
  ~ Pismen
  Czwartek, 13.07

  Jaki wstyd , jaką hańba. Bez histerii i przesady. Pan Ferdynand Kiepski mieszka tak od lat ze swoją rodziną i nawet jest bohaterem serialu !

 41. 41
  +10
  ~ Ha ..
  Czwartek, 13.07

  Wiele osób pracuje na dwa etaty aby spłacić kredyt mieszkaniowy a inny leci do np ; radnej i pokazuje swój " wychodek " z pretensją , że nikt , nic z tym Jemu nie chce zrobić ??? A fura stoi przed domem . Mało takich przypadków ?? Mało to " cwaniaków " wśród Polaków ???? Ale Pani Radna dla wzorowego , prospołecznego przykładu mogła by wyłożyć parę złotych ?? Gadać to każdy potrafi .

 42. 42
  +5
  ~ To nie koniec ...zapewne .
  Czwartek, 13.07

  Przecież tu najmniej chodzi o mieszkańców , tu zapewne chodzi o to aby pojawił się artykuł z nazwiskiem . A może nie ??? Po co latać z takimi rzeczami do mediów , jak można w w UM ?? Chyba , że ............... *

 43. 43
  0
  ~ Mr Ray
  Piątek, 02.02

  Assalamu Alaikum, Czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Oferujemy pożyczkę na całym świecie, dla tych, którzy potrzebują pożyczki, a możliwość biznesowa, której szukasz, jest znowu tutaj. wyślij nam e-mail na adres: axlgroups@outlook.com WNIOSEK O POŻYCZKĘ 1) Pełna nazwa: 2) Płeć: 3) Wymagana kwota pożyczki :. 4) Czas trwania pożyczki: 5) Kraj: 6) Adres domowy: 7) Numer telefonu komórkowego: 8) Miesięczny dochód: 9) Zawód: 10) Co tu o nas wiesz?   axlgroups@outlook.com

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.