Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii GOSPODARKA

W Elblągu otwarty zostanie jeden z największych w kraju marketów Mrówka. Powstanie w miejscu Nomi

30.03.2016, 13:40:24 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu otwarty zostanie jeden z największych w kraju marketów Mrówka. Powstanie w miejscu Nomi

Na kwiecień planowane jest otwarcie drugiego w Elblągu marketu budowlanego Mrówka. Należący do Grupy PSB sklep, powstanie w miejscu zlikwidowanego marketu Nomi. Będzie to jedna z największych Mrówek w naszym kraju. Jej powierzchnia na dwóch poziomach wyniesie ponad 5 tys. m2. Pracę w sklepie znajdzie około 30 osób, w tym część załogi Nomi.

Przypomnijmy, że nowy market sieci Mrówka zajmie miejsce zamkniętego pod koniec lutego marketu budowlanego Nomi. Właściciel obiektu przy ul. Grunwaldzkiej 2 - spółka Giełda Elbląska, długo nie musiał szukać następcy. Olbrzymie, liczące ponad 5 tys. m2 powierzchnie, wydzierżawiła spółka B&H Supply z Pińczowa. Firma w województwa świętokrzyskiego jest właścicielem kilku marketów działających pod szyldem PSB-Mrówka. W Elblągu zamierza otworzyć swój kolejny sklep tej sieci. W związku z tym na początku marca rozpoczęła rekrutację pracowników: kasjerów, sprzedawców, magazynierów i specjalistów ds. administracji. Łącznie pracę w sklepie znaleźć ma około 30 osób. Część załogi stanowić będą pracownicy zlikwidowanego Nomi. Kiedy planowane jest otwarcie sklepu?

Wielkie otwarcie marketu w Elblągu planujemy w kwietniu, jeszcze przed długim majowym weekendem. Od przyszłego tygodnia rozpoczną się prace nad zatowarowaniem sklepu. Obecnie w obiekcie trwają prace adaptacyjno – remontowe. W pierwszej kolejności klientom udostępniona zostanie dolna powierzchnia budynku. Następnie po dostosowaniu, do użytku oddana będzie również część górna

- informuje Antoni Więcek, który jest odpowiedzialny za otwarcie marketu w Elblągu.

Market przy ul. Grunwaldzkiej 2 będzie jednym z większych marketów Mrówki w Polsce i drugim w kolejności w Elblągu. Obecnie sieć detaliczna należąca do Grupy PSB liczy ponad 210 marketów budowlanych. Mrówki są w tej chwili najliczniejszą siecią sektora „dom i ogród” w kraju. Funkcjonują głównie w miastach powiatowych, ale także w miejscowościach gminnych pod nazwą „Mini-Mrówka” (jest ich obecnie 59).
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ realista
  Środa, 30.03

  Najpierw atak biedronek, teraz mrowek. Ile jeszcze musi zniesc to miasto inwazji pseudo sklepikow, by w koncu powstaly sklepy z prawdziwego zdarzenia typu OBI czy Castorama.

 2. 2
  +21
  ~ cytuję
  Środa, 30.03

  " Funkcjonują głównie w miastach powiatowych, ale także w miejscowościach gminnych " - Elbląg i wszystko jasne.

 3. 3
  +13
  ~ LKUJ
  Środa, 30.03

  ~ realista: Wiesz PSB Mrówka to polski kapitał...i normalny sklep z tą przewagą, że prawie wyłącznie w mniejszych miastach istnieje, a Elbląg jest praktycznie jednym z pierwszych większych miast gdzie ten sklep się otwiera. Podobnie było z Media Expert.

 4. 4
  --6
  ~ def
  Środa, 30.03

  Czyli wciąż będzie się bardziej opłacać jechać po to do Gdańska.

 5. 5
  +24
  ~ elbong
  Środa, 30.03

  Życie nie znosi próżni.Jeżeli nieruchawe, gamoniowate sklepy wielkopowierzchniowe (OBI, CAstorama itp) nie chcą zarabiać pieniędzy w Elblągu, który jest pustynią w tej branży - to wchodzi Mrówka.

 6. 6
  +3
  ~ jola
  Środa, 30.03

  Oby były ceny na nasze kieszenie i zdrowa konkuręcia z innymi sklepami to bedzie wszystko dobrze

 7. 7
  +8
  ~ mila
  Środa, 30.03

  moze byc atak mrówek oby ceny były tanie a obsługa mila

 8. 8
  +1
  ~ hary
  Środa, 30.03

  A mi wiadomo ze ma być 48osob zatrudnionych 😊

 9. 9
  +9
  ~ i tak do Gdańska
  Środa, 30.03

  Wybierzcie się do Mrówki , która powstała w budynku po Mak Chemii . Zaopatrzenie takie sobie , a ceny wysokie . Dopóki nie bedzie w Elblągu Practikera , Obi , Leroy m.. , czy Castoramy , to niczym nie bedzie się to różnić od Nomi . Chciałbym się jednak mylić ....

 10. 10
  0
  ~ poi
  Czwartek, 31.03

  No niestety i zas bedzie trzeba jezdzic do Gdanska jedna Mrowka w Elblagu juz jest i to wielka Chala.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.