Miasto wystawiło pod młotek nieruchomość przy ul. Fabrycznej. Jej cena wywoławcza wynosi 690 tys. zł. Teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową.
Przetarg na sprzedaż działki przy ul. Fabrycznej ogłoszono już po raz trzeci. Chodzi o niezabudowaną nieruchomość położoną u zbiegu ulic Fabrycznej i Malborskiej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony jest pod zabudowę wielorodzinną.
Przetarg odbędzie się 13 lipca.









Cudownie, na Fabrycznej ruszają z nową budową! Już wyciągam popcorn i odliczam minuty, aż lokalna koalicja obrońców świętego spokoju odpali swoje syreny alarmowe. Przecież scenariusz znamy z Legionów: zaraz usłyszymy, że nowe bloki zasłonią słońce, zabiorą tlen, a betonowa apokalipsa zniszczy unikalny mikroklimat okolicy. „Nasze obawy nie zostały rozwiane!” – to już tradycyjna elbląska pieśń bojowa każdego, komu przeszkadza, że miasto śmie się rozwijać. Klasyczny syndrom NIMBY w czystej postaci. Wszyscy chcą nowoczesnego Elbląga, ale broń Boże nie w zasięgu wzroku zawodowych protestujących. Czekam na ten spektakularny festiwal absurdalnych argumentów i histerii. Start za 3... 2... 1...
Na fabrycznej swojej posiadłości nie ma nowaczyk więc ani pani prezydent ani nikt z urzędu miasta nie przyjdzie w obronie
jeden sfrustrowany histeryk juz sie odpalił
Ja protestuje! Ja tam samochód stawiam! Nie zgadzam się na żadne inwestycje! Po co to komu?
Trochę nieprzemyślana decyzja , bo od kilku lat planowano przez ten teren przebicie od Hetmańskiej do Malborskiej , kończące się zjazdem w prawo na Siódemkę w kierunku Gdańska . ale niestety jak widać to za bardzo wielkomiejski pomysł ,jak na prowincjonalne myślenie władz Elbląga , dla których Elbląg jest 40 tysięcznym miastem i z takimi pomysłami im nie po drodze .
Budować1 Miasto musi się rozwijać!
E tam