Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna w Elblągu

09.07.2024, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna w Elblągu

Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nakłada obowiązek powołania organu doradczego prezydenta - Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Zarządzeniem z 21 czerwca prezydent Elbląga Michał Missan powołał nowy skład osobowy komisji. Komisja będzie opiniowała plany miejscowe, „specuchwały mieszkaniowe” i inne uchwały prezydenta skierowane bezpośrednio do komisji.

 


W skład MKUA wchodzą:


1. Adriana Ronżewska–Kotyńska (PRZEWODNICZĄCA MKUA)


Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Poznańskiej oraz Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała pracując w firmach architektonicznych, realizując zarówno projekty budowlane jak i wnętrzarskie. Współpracowała z wieloma firmami, realizując projekty z zakresu aranżacji biur oraz tworzenia stoisk targowych w Polsce i za granicą.


W kręgu jej zainteresowań są: sztuka w przestrzeni publicznej oraz edukacja w zakresie kształtowania otaczającej nas przestrzeni. Przez kilka lat kierowała elbląskim Centrum Sztuki Galeria EL, nadzorując nie tylko działania artystyczne, ale także rozległe prace remontowe i spontaniczne działania w odpowiedzi na pandemiczne obostrzenia (np. “antycovidowy” trawnik w kratkę, o którym wspominały media krajowe oraz m.in. BBC i LA Times).


2. Paulina Poręba


Absolwentka Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w zakresie geodezji i szacowania nieruchomości Uniwersytetu Warmińsko - Mazurski w Olsztynie. Pracę zawodową rozpoczęła w 2000 r.  w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Elblągu na stanowisku Starszego Specjalisty ,którą kontynuuję do dnia dzisiejszego.


Otrzymała certyfikat „Profesjonalny urzędnik dla zrównoważonego rozwoju”, projekt realizowany w ramach Usprawnienie procesów inwestycyjno – budowlanych i planowania przestrzennego 2014-2020. W lutym 2024r. została Przewodniczącą Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddziału w Elblągu na kadencję 2024-2028.


3. Sławomir Mioduszewski


Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Administracji oraz Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Konserwatorstwa. W Urzędzie Ochrony Zabytków pracuje od roku 2002. Od 2015 roku na stanowisku Kierownika Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Elblągu. Elblążanin od urodzenia.


4. Jakub Brdak


Architekt Izby Architektów RP, urodzony i wychowany w Elblągu, absolwent architektury i urbanistyki na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Technicznym Chalmers w Göteborgu, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP (w tym SARP - Koło Elbląg), od lat związany z Elblągiem życiowo i zawodowo - tu mieszka i pracuje.

 

 

 

 

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ Same komisje ds wszelakich
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  Mniej blokowisk i betonu w Elblągu, trochę wizji i estetyki i zieleni

 2. 2
  +27
  ~ Do komisji wszelakich...
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  A sklad komisji ds mobbingu????

 3. 3
  +19
  ~ Kronikarz Truso
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  Prezydent doktor Nakrętka powołał zgraję patodeweloperki, aby z uśmiechem dmuchać Elbląg, a przede wszystkim własnych wyborców .

 4. 4
  +15
  ~ UM deep state
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  Komisja ds mobbingu przesłuchowana w rozpoczętym śledztwie.

 5. 5
  +20
  ~ Polexit
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  Niespelna pol roku nierzadow PO a juz mamy totalna destabilizacje, haos,dewastacje blokada budowy CPK,PKP cargo do likwidacji za to wprowadza przewoznika z ukrainy,niedlugo likwidacja pll lot na rzecz jakiejs niemieckiej lub radzieckiej floty, wprowadzaja terroryzm ekopogiczny, w dalszym ciagu dewastuja lasy. tearz wyszlo na jaw ze obetna srodki na rozbudowe sil zbrojnych. Nachodzcow przemycaja lewaccy aktywisci od strony wschodniej z propowskimi celebrytami. A od zachodu wjezdzaja do nas jak do siebie niemieckie radiowozy wypelnione nachodzcami. To wszystko dzieje sie za przyzwoleniem trzeciej drogi i PO.To juz jest bez watpienia Państwo z dykty. Ale POwskie kacyki maja przyklejone usmiechy. Trwa demontaż RP ale wszystcy maja sie w tym czasie usmiechac.

 6. 6
  +13
  ~ do um deep ....
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  o to faktycznie istnieje??? i w śledztwie??????/ za mobbing ??????jakim??? kto w składzie ????

 7. 7
  +13
  ~ Moda na komisje
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  Otworzysz tv komisja , komisję, przesłuchania, otworzyć info komisja , weźcie się za robotę a nie za lans, komisja a robota na pracownikach, a członek uśmiech! Co to za moda na komisje z których de facto oprócz nazwy nic nie wynika

 8. 8
  +14
  ~ KZ
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  Do um deep- może komisja zajmie się też funduszem socjalnym

 9. 9
  +12
  ~ bleee
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  Elbląg coraz brzydszy. Wpychają patodeweloperów w ostatnie zielone miejsca w mieście. Najgorsze, że przy niskiej zabudowie pozwalają na stawianie wielgaśnych bunkrów. Bleee

 10. 10
  +10
  ~ Alea iacta est
  6 dni temu, Wtorek, 09.07

  mobbing to temat rzeka , nie wszystko jeszcze zostało powiedziane i napisane opinii publicznej , jak to nastąpi to niektórym pospadają lacze z krótkich nóżek

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4444160461426