Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu brakuje miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych?

08.07.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu brakuje miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

- Przy Grunwaldzkiej umiejscowione są trzy wieżowce, w których mieszka dużo osób niepełnoprawnych. W ostatnim czasie poproszono mnie o interwencję w sprawie jeszcze jednego miejsca parkingowego w tym miejscu – mówi radna Wiesława Włodarczyk.
 

 


Radna apeluje o stworzenie przy Grunwaldzkiej 1-3-5 chociaż jednego dodatkowego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Zwróciła się w tej sprawie do Prezydenta Elbląga Michała Missana.

 

 

Czy jest taka możliwość, by ułatwić parkowanie samochodów osobom niepełnosprawnym?

- pyta radna.

 


Czy zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca dla osób niepełnosprawnych przy ul. Widok, obok wieżowców przy Grunwaldzkiej 1-3-5?
 

 

Obecnie w przedmiotowej lokalizacji są 3 ogólnodostępne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Jeszcze w bieżącym miesiącu zostanie wykonana korekta oznakowania, tak aby umożliwić wyznaczenie kolejnego stanowiska. Wówczas będą funkcjonowały dwa podwójne stanowiska dla osób niepełnosprawnych

– informuje Michał Missan.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ das
  Tydzień temu, Poniedziałek, 08.07

  W całym mieście jest mało miejsc parkingowych, a niepełnosprawnych mamy wielu. Pod urzędami jest za mało miejsc. Pod sklepami jest mało ale tam odpowiada właściciel. Pod przychodniami lekarskimi jest mało. Pod aptekami czasem nie ma w ogóle.

 2. 2
  +9
  ~ sługa zbrodniarzy
  Tydzień temu, Poniedziałek, 08.07

  Tusk ogłasza minutę ciszy dla ukry i ani sekundy dla Wołyniu i innych miejsc ludobójstwa dokonanego przez rezunów z trydentem.

 3. 3
  +11
  ~ Legitka
  Tydzień temu, Poniedziałek, 08.07

  Miejsc dla niepełnosprawnych jest wystarczająco, wystarczy je odmalować. Problemem jest ilość legitymacji uprawniających do stawania na takich miejscach. Połowa jak nie więcej wydana na lewo lub na członka rodziny widywanego raz do roku.

 4. 4
  +11
  ~ MAREK
  Tydzień temu, Poniedziałek, 08.07

  Niepełnosprawny którey jezdzi rowerem, biega, kosi trawniki itp To jest patologia , 90 procent, powinno stracić kartę parkingową

 5. 5
  +4
  ~ el
  Tydzień temu, Poniedziałek, 08.07

  Ilość osób starszych i niepełnosprawnych rośnie więc nic dziwnego że jest potrzeba dodatkowych miejsc . Generalnie w Elblągu jest potrzeba zwiększenia liczby miejsc parkingowych i nie mam na myśli tylko tych z kopertami ale miejsc dostępnych dla wszystkich kierowców.

 6. 6
  +6
  ~ rozum śpi
  Tydzień temu, Poniedziałek, 08.07

  Tusk ogłosił nabór do ukraińskiego legionu, to jak reguły się zapiszą to i miejsca parkingowe zmienią kategorię - po pierwszej bitwie wszystkie będą inwalidzkie lub pogrzebowe.

 7. 7
  +5
  ~ Wołodia spasaj
  6 dni temu, Poniedziałek, 08.07

  No i wiadomo dlaczego prąd i gaz podrożały drastycznie- Tfusk dzisiaj ogłosił, że energię przekaże darmo przyjaciołom ukrop, bo biedni są. I migi 29 też im da bo na poprzednich pouciekali za front i samolotów "ni ma i nie bendzie". A oligarchia i korupcja ukrywam nigdy nie kwitła tak jak teraz. Wybrał elektorat 47 Tuska, to on zabierze polskiemu emerytowi i da rezunom z wdzięczności za Wołyń. Komik był dzisiaj w W-wie i ani słowa czy gestu dla bestialsko rezanych.

 8. 8
  +12
  ~ i tu się zgadzam
  6 dni temu, Poniedziałek, 08.07

  ul. Gwiezdna - wjeżdża BMW na miejsce dla osób niepełnosprawnych - ledwo się mieści - za szybą niebieska karta - otwierają się drzwi i wytacza się bysior w dresie 3paskowym - otwiera bagażnik i wyjmuje torbę treningową - odchodzi do siłowni. Kto mu dał kartę? Oczywiście lekarz z Komisji na ul. Zamkowej 16. Nikt tego nie sprawdza a tam za kopertę można chyba załatwić nawet kartę na nieboszczyka. A radna szuka miejsc??? Przetrzepać Komisję - posadzić gdzie trzeba i kogo trzeba i miejsc wystarczy

 9. 9
  +8
  ~ stanisława
  6 dni temu, Poniedziałek, 08.07

  szczególnie modne jest parkowanie aut przed Leclerkiem na miejscach dla niepelnosprawnych . Ale policji to nie obchodzi , a tyle mandatów codziennie można by wystawić .

 10. 10
  --1
  ~ Opasły Nissan
  6 dni temu, Poniedziałek, 08.07

  nie powinno być żadnych miejsc dla niepełnosprawnych - możesz jeździć autem, to i możesz przejść spacerkiem te kilka metrów do domu. tym bardziej, że większość tych kart używają osoby całkowicie zdrowe

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94078898429871