Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Złapał psa i rzucił nim o chodnik". Właściciel odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem?

31.05.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Złapał psa i rzucił nim o chodnik". Właściciel odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem?

Pies wpadł pod samochód, a właściciel, zamiast mu pomóc, złapał go i rzucił nim o chodnik. Do szokującego zdarzenia miało dojść w centrum Elbląga. Świadek głosił sprawę na policję. Zwierzak trafił pod opiekę schroniska. Właściciel odpowie za swoje zachowanie?

 

 

 

Do zdarzenia miało dojść 22 maja rano na ul. Teatralnej. - Mężczyzna szedł z psem bez smyczy, pies wpadł pod samochód, bardzo piszczał, na pewno miał uraz łapy. Reakcja mężczyzny była przerażająca, złapał psa i rzucił nim o chodnik. Kilka osób się zainteresowało, jednak mężczyzna tego biednego psa przypiął na smycz i uciekł - tak kobieta, która była świadkiem zdarzenia, opisała je w mediach społecznościowych.

 

 


Sprawę zgłoszono na policję. Funkcjonariuszom udało się ustalić miejsce pobytu mężczyzny, był on już znany elbląskiej policji. Pies trafił do schroniska.

 

 

 

Tożsamość właściciela psa została ustalona. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka. Nie przyznaje się do znęcania się nad psem. Materiały dotyczące tej sprawy zostaną przesłane do prokuratury, która podejmie decyzję czy postawić mężczyźnie zarzuty, czy też nie. Pies w tej chwili przebywa w schronisku. Mężczyzna wydał go dobrowolnie

- mówi nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

 

 

- Pies przeszedł podstawowe badania. Jego stan fizyczny nie jest zły. Gorzej ze stanem psychiczny, pies bardzo się boi. Musimy dać mu więcej czasu. W tej chwili trudno stwierdzić, czy jego zachowanie jest spowodowane tym, że trafił do schroniska, czy też rzeczywiście był źle traktowany przez właściela - mówi Agnieszka Wierzbicka, kierowniczka Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Elblągu prowadzonego przez OTOZ Animals.

 

 

 

Przypomnijmy. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt osoba popełniająca przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Kat
  Sobota, 01.06

  Zaj. debila!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3654890060425