Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Bądźcie dumni, że jesteście strażakami". Obchody Dnia Strażaka z nowym komendantem (zdjęcia)

15.05.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Bądźcie dumni, że jesteście strażakami". Obchody Dnia Strażaka z nowym komendantem (zdjęcia)
Fot. Agnieszka Klatt

- Wasza służba i praca nie tylko ratują życie i mienie, ale także dają społeczności poczucie bezpieczeństwa i spokoju - mówił mł. bryg. Bogdan Grzymowicz, nowy Komendant Miejski PSP w Elblągu. Dziś, 15 maja elbląscy strażacy świętowali swój dzień. Kilkudziesięciu funkcjonariuszom wręczono awanse, nagrody i odznaczenia. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

 

 

 

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka odbył się dziś, 15 maja w strażnicy przy ul. Łęczyckiej. Elbląscy strażacy mieli w tym roku dodatkowy powód do świętowania. Na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu powołany został mł. bryg. Bogdan Grzymowicz.

 

 

 

Wierzę, że z pana wiedzą, doświadczeniem, dotychczasowymi szkoleniami, osiągnięciami, a jednocześnie z kreatywnością i niezłomnością w działaniu całej załogi będziecie stanowili wspaniały zespół i żadne wyzwania nie będą wam straszne. Tego wam życzę, żebyście byli w stanie rozwiązać wszystkie problemy

- nadbryg. Michał Kamieniecki, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP obecny podczas uroczystości złożył gratulacje nowemu komendantowi.

 

 


Dzień Strażaka to przede wszystkim czas podziękowań i docenienia trudu oraz poświęcenia funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy pełnią niezwykle ważną, ale też niebezpieczną rolę.

 

 

 

Drodzy strażacy dziś mamy doskonały moment, aby w sposób szczególny wyrazić wdzięczność za waszą nieocenioną służbę. Jako komendant jestem dumny z waszych osiągnięć, waszego poświęcenia służbie, waszej codzienności. Drodzy strażacy, cywilni pracownicy straż, dziękuję za waszą gotowość działania w najtrudniejszych sytuacjach, za wasz profesjonalizm, za wasze oddanie społeczeństwu. Wasza służba i praca nie tylko ratują życie i mienie, ale także dają społeczności poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Niech wasza odwaga i poświęcenie będą zawsze doceniane. Niech każdy dzień będzie dla was dniem pełnym sukcesów i satysfakcji. Wszystkiego najlepszego z okazji dnia strażaka. Bądźcie zadowoleni i dumni z tego, co robicie. Bądźcie dumni, że jesteście strażakami

- mówił mł. bryg. Bogdan Grzymowicz.

 

 

 

Podczas uroczystości przypomniano również o świętowanym w tym roku 20-leciu Polski w Unii Europejskiej. - To wspaniałe wydarzenie łączy się z 20-leciem członkostwa Polski w UE. Ten czas przyniósł wiele dobrego dla naszej formacji. Udało się bardzo dobrze doposażyć jednostki Państwowej Straży Pożarnej, jak i ochotniczych straży pożarnych powiatu elbląskiego. Zapewniam, że wszystkie te środki były dobrze spożytkowane i posłużyły podniesieniu bezpieczeństwa w regionie - podkreślił nowy komendant elbląskich strażaków.

 

 

 

Przez te 20 lat bardzo dużo się zmieniło. Udało się nasze ratownictwo przeorganizować, zreformować. Na przełomie wieków, jak zacząłem pracować w komendzie wojewódzkiej, średnia wieku pojazdów znajdujących się w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym wynosiła 28 lat, w niektórych powiatach nawet 30 lat. Dziś w powiecie elbląskim średnia wieku pojazdów spadła do lat 18 lat. To nie jest dużo. 10-letni samochód strażacki to jest pojazd, który właśnie się dotarł i zaczyna funkcjonować na pełnych obrotach. Dziś mamy wszyscy przyjemność pracować na doskonałym, nowoczesnym sprzęcie. (...) Każda złotówka wydana na bezpieczeństwo jest warta poświęcenia, bo życie ludzkie jest bezcenne

- dodał nadbryg. Michał Kamieniecki

 

 


Uroczysty apel był również okazją do wręczenia awansów, nagród i odznaczeń kilkudziesięciu funkcjonariuszom, którzy wykazali się szczególnym poświęceniem i profesjonalizmem. Wśród uczestników uroczystości znaleźli się również m.in. przedstawiciele władz samorządowych z Elbląga i powiatu elbląskiego, służb mundurowych oraz społeczności lokalnej.

 

 


Przypomnijmy. Bogdan Grzymowicz (42 lata) od marca tego roku pełnił obowiązek Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu, dziś (15 maja) został powołany na to stanowisko. Wcześniej był m.in. Komendantem Powiatowym PSP w Iławie. Służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2004 roku jako kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły w 2006 roku pełnił służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie. Ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na wydziale mechanicznym oraz studia podyplomowe m.in. w Wyższej Szkole Inżynierii i Matematyki w Olsztynie i Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / "Bądźcie dumni, że jesteście strażakami". Obchody Dnia Strażaka z nowym komendantem ( zdjęć 52 )
Dodano: 2024-05-15 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ no tak
  Ponad tydzień temu, Środa, 15.05

  Szkoda, pan minister nie zawitał, bo złożył dymisję Un do Unii chce.

 2. 2
  +4
  ~ Nn
  Ponad tydzień temu, Środa, 15.05

  Dzień strażaka był 4 mają. Kiedy skończą się emerytury młodych byków 40 latków.? I wymiana stołków co 6 miesięcy ?

 3. 3
  +2
  ~ Janek
  Ponad tydzień temu, Środa, 15.05

  I kiedy skończy się marnowanie paliwa.? To stłuczki jadą 2-3 wozy strażackie

 4. 4
  +7
  ~ Heheszek
  Ponad tydzień temu, Środa, 15.05

  Byle nikt się za bardzo nie "nakierwił" :)

 5. 5
  +4
  ~ bez zmian
  Ponad tydzień temu, Środa, 15.05

  nadal wiekszość pojazdów w Elblagu ma w zakladach ma NO 8**** zamiaste NE****. Co zemasta olsztyna.

 6. 6
  +5
  ~ Harleyem po bażantarni
  Ponad tydzień temu, Środa, 15.05

  A był ten napruty skompromitowany POwiec mówiący POglosem? POdobno w nagrodę za ten wybryk chcą go wypchnąć do eurokolchozu tam będzie głosował na antypolskie dyrektywy.

 7. 7
  +3
  ~ dasd
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 16.05

  I kiedy skończy się marnowanie paliwa.? Do stłuczki jadą 2-3 wozy strażackie: TAK Jak janek napisał, te centralne zarządzenie tylko marnuje pieniądze podatnikow, powinna być centrala w Elblagu również, a tym z olsztyna podziekowac.

 8. 8
  +2
  ~ Arc
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 16.05

  Przygotowali tyle gaśnic, chyba spodziewali się, że przyjedzie Braun aby je podpisać (o co codzienie go ktoś prosi :) Ps. z tą jazdą do stłuczki w pare wozów (nawet drabiniaste) to fakt. Zastawiają potem tylko jezdnię swoimi wozami i robią korki, a kompletnie ich tam tylu nie potrzeba (no ale wiadomo, za wyjazd do "akcji" dodatkowo płacą - z naszych pieniędzy - więc jak jest stłuczka to lecą kto żyw aby zastawić całą droge i popallić głupa).

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5971698760986