Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwa Konferencja Filmoznawcza. „Stawiamy na kino. Próbujemy pobudzić działania w tym zakresie”

15.05.2024, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa Konferencja Filmoznawcza. „Stawiamy na kino. Próbujemy pobudzić działania w tym zakresie”
Fot. DK

Trwa Konferencja Filmoznawcza „Wróćmy do regionów". Dziś (15.05.) i jutro (16.05.) w Kinie Światowid można uczestniczyć m.in. w panelach dyskusyjnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. - To dwudniowa interdyscyplinarna konferencja poświęcona twórczości filmowej pełna warsztatów, seansów i wykładów mistrzowskich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
 

 

Stawiamy na kino. Próbujemy pobudzić działania w tym zakresie. Podczas konferencji będziemy rozmawiać o filmie i przemyśle filmowym, ale również będziemy poddawać się ocenie naukowej osób, które pracująca na łódzkiej filmówce czy Uniwersytecie Gdańskim, który ma wydział uczący o zagadnieniach filmowych

 

 

– zaznaczył Antoni Czyżyk.

 Hasłem przewodnim pierwszego dnia są: „Wymiary kina w regionie". - Wysłuchamy wykładów mistrzowskich prezentujących wybrane wątki z badań filmoznawczych, poznamy lokalne i regionalne inicjatywy filmowe, a także spotkamy się z twórcami filmów finansowanych z regionalnych funduszy filmowych – dodał Antoni Czyżyk.
 

 

Potrzeba takich merytorycznych konferencji naukowych. Mając wspaniałych ludzi, którzy pracują w kinie, wiemy, że na terenie Warmii i Mazur powstaje dużo filmów. W naszym regionie można zrealizować ciekawe materiały. Historia tych terenów jest bardzo bogata. Oprócz edukacji, przeglądów filmowych musimy też robić takie konferencji

 

 

– dodał Antoni Czyżyk.
Jutrzejszy dzień poświęconych będzie tematowi „Kino w województwie warmińsko-mazurskim". - Przyjrzymy się twórczości w naszym regionie, a także weźmiemy udział w panelu dyskusyjnym o wpływie różnych inicjatyw realizowanych wokół tematyki filmowej (warsztaty, festiwale, wspieranie produkcji) na rozwój tożsamości regionu – wyjaśnia Antoni Czyżyk.

 

Program konferencji - 16 maja10:00 – 12:00 - Warsztat „Film w edukacji regionalnej" dla nauczycieli i studentów (Wanda Laddy oraz Andrzej Wojnach)

12:00 – 14:15 - projekcja filmu „Róża" + wykład Czarny eastern z Mazur: o „Róży" Wojciecha Smarzowskiego dr Bartosz Filip (Uniwersytet Gdański)

13:30 – 14:15 - Wymiary kina w regionie cz. II - prezentacja inicjatyw filmowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego

14:15 – 14:30 - przerwa kawowa

14:30 – 15:30 - Budowanie kapitału społecznego przez regionalne i lokalne inicjatywy filmowe ­ - panel dyskusyjny – prow. Bogumił Osiński (Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy)

15:30 – 17:00 - przerwa lunchowa

17:00 – 18:00 - Test wiedzy o filmach realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego

18:00 – 19:00 - pokaz filmu „Miałem farta" oraz spotkanie z reżyserem dokumentu - Bogumiłem Osińskim prow. Juliusz Marek

Wręczenie nagród uczestnikom testu oraz zakończenie konferencji

 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. DK


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Arc
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 16.05

  Teraz to strach iść do kina, a tym bardziej dzieci tam posyłać. W prawie każdym nowym filmie musi być albo pedał albo lesba. Nawet w zmyślonych (bo nawet o wydarzeniach autentycznych, treść filmów zmyślają) o II wojnie musiały być lesby i to w dodatku ostentacyjnie się liżące publicznie (czy ktoś sobie wyobraża z osób, które przeżyły tamte czasy - takie sceny?) Lewactwo rozwala wszystko co stanie na drodze - trzeba to powstrzymać!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.84934091567993