Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Grabarz oskarżony o znieważenie zwłok. Wkrótce poznamy wyrok

16.04.2024, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Grabarz oskarżony o znieważenie zwłok. Wkrótce poznamy wyrok
Fot. archiwum redakcji

Pracownik jednego z elbląskich zakładów pogrzebowych oskarżony został o próbę ograbienia grobów oraz znieważenie zwłok. Proces tej sprawie już się zakończył. Kiedy poznamy wyrok?

 

 


Przypomnijmy. O sprawie byłego pracownika jednego z elbląskich zakładów pogrzebowych głośno zrobiło się w 2022 roku. Zbigniew Stonoga kontrowersyjny wideobloger i przedsiębiorca opublikował w internecie wywiad z Erykiem (innym byłym pracownikiem zakładu pogrzebowego), który przekonywał, że dochodzi tam do skandalicznych praktyk. Mężczyzna twierdził, że był świadkiem okradania i bezczeszczenia zwłok. Sprawą pracownika zakładu, który miał się dopuścić tych czynów, zajęła się ostatecznie Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie (tam przekazano postępowanie początkowo prowadzone w Elblągu). Byłemu grabarzowi postawiono zarzuty dotyczące usiłowania ograbienia grobów oraz znieważenia zwłok. Chodziło o dwa incydenty, do których miało dojść we wrześniu 2022 roku.

 

 

 

W trakcie jednego z pochówków wyjął z grobu złożone w nim przez członków rodziny przedmioty, zegarek oraz tytoń. Z uwagi na interwencję innego pracownika zakładu odstąpił od ich zaboru. W trakcie drugiego, po otwarciu trumny przeszukał kieszenie ubioru zmarłego celem odnalezienia włożonych przez rodzinę papierosów. Nie znalazł ich, bo zostały przełożone w inne miejsce przed zamknięciem trumny. Nie zamknął trumny we właściwy sposób, co spowodowało częściowe zasypanie zwłok ziemią. Tym samym dopuścił się ich znieważenia

- wyjaśniała prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

 

 

W sierpniu ubiegłego roku rozpoczął się proces mężczyzny. Podczas kolejnych rozpraw sąd przesłuchał świadków, jego byłych współpracowników, wśród nich również pana Eryka, który potwierdził oskarżenia. Wyjaśnienia złożył także Marek K. Oskarżony nie przyznał się do winy. Na początku kwietni zamknięto przewód sądowy w tej sprawie, a strony wygłosiły mowy końcowe. Prokuratura domaga się dla oskarżonego kary roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Obrońca wniósł o uniewinnienie Marka K. Wyrok sądu w tej sprawie poznamy w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Jeśli nie masz jeszcze konta to możesz je założyć tutaj »
Kliknij tutaj aby założyć swoje konto na naszym serwisie.

Stając się infomaniakiem masz dostęp do: profilu użytkownika, komentarzy, ogłoszeń, konkursów oraz nagród za aktywność na naszym serwisie.

 1. 1
  +3
  ~ Neo Grabarz
  Wtorek, 16.04

  Grabarzowi za reklame Charona,powinna firma wyplacać co miesiąc jakąś premię.Widać golym okiem,ze ta firma pogrzebowa ,jest częsciej widziana przy pochówkach,niż przed aferą.

 2. 2
  +10
  ~ Szef ratownikow.
  Wtorek, 16.04

  Sprawa o gwałt w Kaliningradzie, z ratownikami medycznymi,też powinna byc ,rozpatrywana w innym miescie.To jeszcze by do tej pory z pudła nie wyszli.A tak wyrok jedyny na świecie,za gwałt zawiasy.Takie w Elblągu byly i sa polityczne czasy.

 3. 3
  0
  ~ Lelum Polelum
  Środa, 17.04

  na fotce darmowa reklama adwokata Trockiego, czy to etyczne ?

 4. 4
  0
  ~ Cat
  Czwartek, 18.04

  Confident, to ta pała co pisze. Kk

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.232754945755