Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: W planach jest duża inwestycja na starówce. Co właściwie ma powstać przy ul. Wodnej?

03.04.2024, 13:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: W planach jest duża inwestycja na starówce. Co właściwie ma powstać przy ul. Wodnej?
Fot. AK

W ciągu najbliższych lat Żegluga Gdańska planuje zrealizować na elbląskiej starówce dużą inwestycję. Przy ul. Wodnej ma powstać sześciopiętrowy budynek hotelowy, oraz mniejszy obiekt, w którym znajdzie się restauracja. Na jakim etapie przedsięwzięcie jest obecnie?

 

 


Pierwsze przygotowania do inwestycji przy ul. Wodnej ruszyły w 2022 roku. Dziś (3 kwietnia) poznaliśmy więcej informacji na temat tego, co ma powstać w miejscu m.in. dawnej Tortugi. Żegluga Gdańska ma ambitny plan. Chce wybudować dwa obiekty, większy będzie miał sześć pięter, a mniejszy dwa. 

 

 

 

Złożony jest wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego z apartamentami. Dokonaliśmy szereg uzgodnienie z konserwatorem zabytków. Od strony ul. Wodnej budynek będzie miał charakter pierzejowy, kamieniczny. Całość będzie w zabudowie kwartałowej, z wewnętrznym patio. Obok powstaje mniejszy budynek, w którym powstanie restauracja

 

- mówił architekt Karol Krzempek, dziś (3 kwietnia) podczas konferencji prasowej.

 

 


Jak informuje architekt, wewnątrz patio i na miejscu dzierżawionym od miasta (obecnie jest to parking dla autokarów) ma powstać łącznie ok. 90 miejsc parkingowych. W obiekcie hotelowym ma powstać również  biuro Żeglugi Gdańskiej. Inwestor nie chce zdradzać kosztów przedsięwzięcia. 

 

 


- Jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwoleń na budowę, dogrywane są istotne szczegóły związane z infrastrukturą techniczną. Mamy nadzieję, że za dwa, trzy lata będzie to już stało - dodał Karol Krzempek.

 

 

 

Szerzej na temat tej inwestycji będziemy informować, gdy uzyskamy pozwolenie na budowę, zapewnił podczas konferencji Jerzy Latała, prezes Żeglugi Gdańskiej.
 

 


Przypomnijmy. Inwestor w grudniu ubiegłego roku złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Nadal czeka na decyzję miasta. Podczas sesji Rady Miejskiej w Elblągu, która odbyła się w marcu, przyjęto uchwałę w sprawie pozwolenia na dzierżawę parkingu przy Bulwarze Zygmunta Augusta Żegludze Gdańskiej. W zamian ma ona wybudować parking przy ul. Kupieckiej. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. AK


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ pytam
  Dwa tygodnie temu, Środa, 03.04

  Budynek hotelowy i restauracja , to ile tam Elblążanie będą zarabiali? na zlecenie czy najniższa?. Dla kogo to?

 2. 2
  +3
  ~ V
  Dwa tygodnie temu, Środa, 03.04

  Brzydkie...

 3. 3
  +17
  ~ Budujecie
  Dwa tygodnie temu, Środa, 03.04

  Tylko dlaczego nadal nie ma budynku żeglugi tzw dworca do obsługi pasażerów żeglugi. Przecież mają być statki a bilet gdzie kupic w kiosku.

 4. 4
  --4
  ~ Robert Koliński
  Dwa tygodnie temu, Środa, 03.04

  Peowska hucpa i patodeweloperski koszmarek z utajnionymi przed społeczeństwem kosztami - z daleka śmierdzi przekrętem i korupcją oraz ustawką patodeweloperskich kolesi. Gdzie jest prokuratura? #tePytania, #PrawdaWasWyzwoli; 🖤💚🚩

 5. 5
  +8
  ~ EB
  Dwa tygodnie temu, Środa, 03.04

  Budować! Inwestować! TAK dla rozwoju Elbląga :)

 6. 6
  +6
  ~ ilikeelblag
  Dwa tygodnie temu, Środa, 03.04

  Nie przenoście nam Gdańska do Elbląga - dlaczego te same, co na Starym Mieście tam, a szczególnie widoczne przy Chmielnej, BŁĘDY mają być powielane u nas? Przecież ten architekt doskonale zdaje sobie sprawę, że jego "straszydło" jest przeskalowane, o co najmniej 2 piętra, a mimo to brnie. Te pseudo pierzeje kamieniczek od Wodnej - szumnie nazwane pierzeją - podobnie zbyt wysokie (o 2 piętra) i z niewłaściwym, zbyt płaskim, nachyleniem dachów. W efekcie miałby powstać zwalisty blok, słabo opakowany w piórka "niby-kamieniczek". Za duże, przeskalowane, brzydkie, słaba kolorystyka. Gdzie ten projekt powstał? Na pewno nie w Elblągu. Pan kapitan prezes chyba odgrywa tutaj niestety rolę słupa, bo formalnie dysponuje terenem po budynku żeglugi, ale widać ogromne parcie - lejce trzyma kto inny

 7. 7
  +8
  ~ Gosc
  Dwa tygodnie temu, Środa, 03.04

  Ciekawe, czy architektonicznie będzie pasował do starego miasta...

 8. 8
  +2
  ~ Wodolotem było taniej i szybciej
  Dwa tygodnie temu, Środa, 03.04

  Jeszcze nie wróciła. Jak wróci to napiszcie. Jeszcze lata miną zanim ktoś wsiądzie na pokład stateczków żg przy tych cenach. Rodzina 2+2 to 280zl za rejs tam i z powrotem. Gratulacje.

 9. 9
  0
  ~ Bezproblemowy
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.04

  Czyżby - co wynika z prezentacji - miałby być zmieniony też budynek hali przemysłowej?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0423541069031