Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Ślubowanie uczniów klas pierwszych ZST. Oficjalnie dołączyli do szkolnej społeczności (zobacz zdjęcia)

12.03.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Ślubowanie uczniów klas pierwszych ZST. Oficjalnie dołączyli do szkolnej społeczności (zobacz zdjęcia)
Fot. AK

Ponad 160 uczniów klas pierwszych złożyło uroczyste ślubowanie i tym samym oficjalnie dołączyło do społeczności Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

 

 

 

Ślubowanie klas pierwszych ZST w Elblągu odbyło się we wtorek, 12 marca, w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Uczniom oprócz grona pedagogicznego i rodziców w tej ważnej chwili towarzyszyli również przedstawiciele służb mundurowych, lokalnych władz, a także zaprzyjaźnionych szkół.

 

 

 

Dzisiejszy dzień jest wielkim świętem szkoły. Uczniowie klas pierwszych złożą uroczyste ślubowanie i staną się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. (...) Drodzy pierwszoklasiści, mam nadzieję, że będziecie kontynuować tradycję waszych starszych koleżanek i kolegów. Od kiedy przyszliście do naszej szkoły, myślę, że utwierdzeni jesteście w przekonaniu, że dokonaliście słusznego i bardzo dobrego wyboru dalszej drogi związanej z edukacją. Niech szkoła będzie dla was tym miejscem, w którym będziecie zdobywać wiedzę i umiejętnie ją wykorzystywać, a przede wszystkim będziecie czuć się w szkole bezpiecznie. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali, a nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby szkoła nie była dla was przykrym obowiązkiem, lecz miłą powinnością

 

- mówiła Hanna Mierzejewska, dyrektorka ZST w Elblągu.

 

 

 

Uroczystą przysięgę złożyło 162 uczniów pięciu klas pierwszych, o kierunkach: architekt krajobrazu, budownictwo, analityk oraz analityk w klasie mundurowej. Po złożeniu ślubowania pierwszoklasiści otrzymali akty mianowania.

 

 

 

"Aby potwierdzić naszą gotowość do objęcia nowej, ważnej roli w życiu ślubujemy: poświęcać w szkole czas na zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie, na wszechstronny rozwój własnej osobowości, rozwijać swoje talenty i walczyć ze słabościami. Dbać o dobre imię szkoły, przestrzegać zasad obowiązujących każdego ucznia, szanować pracę nauczycieli i kolegów, służyć pomocą dzieląc się z innymi zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Przeciwstawiać się przemocy, nietolerancji i niesprawiedliwości, bronić humanistycznych wartości, pamiętać, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za los szkoły, miasta, Europy i świata" – tak brzmiały słowa ślubowania.

 

 

 

Warto dodać, że w Zespół Szkół Technicznych w Elblągu, w tym roku świętuje 65-lecie działalności.

 

 

 

Nasza szkoła to szkoła z wieloletnią tradycją, która zmieniała się na przestrzeni lat i niedawno - 9 lutego 2024 roku obchodziliśmy jubileusz 65-lecia szkoły. Zachodzące dynamicznie zmiany obligują nas do większej kreatywności i proponowania młodzieży, nowych ciekawych metod kształcenia, wspomaganych nowoczesnym sprzętem multimedialnym, laboratoryjnym, zajęciami rozwijającymi, eksperymentami oraz dobrymi praktykami. Wdrażane zmiany pozwalają na wszechstronny rozwój młodego człowieka, jego dobre wykształcenie, a także przygotowanie do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych, resortowych czy też rozpoczęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Naszym zadaniem, zadaniem nauczycieli jest przygotowanie uczniów do zmieniającej się rzeczywistości

 

— podkreśliła podczas uroczystości Hanna Mierzejewska.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Zespół Szkół Technicznych Ślubowanie Klas I ( zdjęć 28 )
Dodano: 2024-03-12 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Mieszkaniecc
  Wtorek, 12.03

  A na pierwszym zdjęciu ciasta?? Też ZST robiło, czy jak zwykle inni chwalą się bo chwalą

 2. 2
  --4
  ~ Abdolwent2008
  Wtorek, 12.03

  Analityk klasa mundurowa, logistyk klasa wojskowa, informatyk klasa pożarnicza . Co to za nowomowa niczemu nie służącą , a tylko lansowaniu . Taki z analityka specjalista mundurowy , jak z księdza baletnica . Ściema wielu szkół

 3. 3
  +4
  ~ jeee
  Wtorek, 12.03

  W marcu? Co to poprawczak?

 4. 4
  +2
  ~ kmicic345
  Środa, 13.03

  chyba się kilka miesięcy spóźnili

 5. 5
  0
  ~ Były uczeń
  Środa, 13.03

  Kolejna impreza na której lansuje sie pani Mierzejewska w nowej garsonce i szpileczkach. ślubowanie w marcu ? Chyba o pół roku za późno.Pani dyrektor zamiast nauczać plastyki lansuje się wśród mundurowych< Szkoda słów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1530230045319