Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Przybywa wody w rzekach. Stany ostrzegawcze zostały przekroczone

07.02.2024, 16:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Przybywa wody w rzekach. Stany ostrzegawcze zostały przekroczone
Fot. AK
REKLAMA

Nie mamy w tej chwili obaw, jeśli chodzi o rzekę Elbląg. Mimo przekroczenia stanu ostrzegawczego przyrost wody jest bardzo mały. Z większym niepokojem spoglądamy na Kumielę - mówi Tomasz Świniarski z Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego elbląskiego ratusza.

 

 

 


Podnosi się poziom wód w rzekach w regionie. W rzece Elbląg przekroczył już stan ostrzegawczy i wynosi 592 cm (dane Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z godz. 15), ale aktualnie już nie rośnie. Sytuację monitorują służby zarządzania kryzysowego i jak zapewniają, nie ma zagrożenia powodziowego.

 

 

 

Nie są to wody, które zawsze nam zagrażają w przypadku tzw. cofki. To są wody opadowe. Przyrost poziomu wody w rzece Elbląg wynika z przyrostu wód w rzekach, które do niej wpadają. Mimo przekroczenia stanu ostrzegawczego jest bardzo mały. Nie boimy się rzeki Elbląg. Zawsze w takim okresie z większym niepokojem patrzymy na Kumielę. Monitorujemy stan wód w rzece Kumieli, mimo że jest on wysoki jest bezpiecznie

- dodaje Tomasz Świniarski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Elblągu.

 

 

 

 

W regionie najpoważniej sytuacja wygląda w Pasłęku i okolicy. Rzeka Wąska przekroczyła już stan alarmowy (630 cm) i obecnie jej poziom wynosi 687 cm. Stan alarmowy (436 cm) osiągnął również poziom wody w rzece Pasłęce i cały czas rośnie.

 

 

 

 

Przypomnijmy. Do czwartku, 8 lutego do godz. 14 dla Zalewu Wiślanego i Żuław obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne. - Prognozowane są wzrosty poziomów wody w strefie wody wysokiej i powyżej stanów ostrzegawczych. Lokalnie możliwe jest osiągnięcie stanów alarmowych - informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Robert Koliński
  Środa, 07.02

  No, to teraz tylko czekać, jak popłyną patodeweloperskie inwestycje pazernych burżujów ratuszowo-patodeweloperskich przy Grunwaldzkiej - od lat mądrzy ludzie ostrzegali, ale skorumpowana władzuchna i kapitaluchy wiedzieli lepiej; Żeby potem nie było, że prorocy nie ostrzegali;) "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku." ;] #SłynneCytaty, #SłynneProroctwa; #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 2. 2
  +15
  ~ Powiem krótko
  Środa, 07.02

  Jak jest niski poziom wody w tej rzece wszystko widac gdzie nic się nie robi. Zarosnieta po bokach i muł lub piach.

 3. 3
  +3
  ~ Poranna kawka urzedowa
  Środa, 07.02

  Lejwoda emeryt pochwali się sprawnie poprowadzona akcją zapobiegania powodzi od strony. rz. Kumieli kilka lat temu ... kawalek centrum było pod wodą ... pamiętaj Pan "Strażak nie zawodzi" ... czuwaj emerycie.

 4. 4
  0
  ~ dziennikarz
  Czwartek, 08.02

  Jest jeden wysoko skuteczny sposób na rozwiązanie problemu. Trzeba sztucznie regulować brzeg rzeki. I to robi się na całym świecie. Tylko trzeba wsadzić za kratki ekoterrorystów, którzy nie pozwalają. Tylko trzeba nie słuchać Niemców z Unii Niemi..., ah sry! "Europejskiej" I robić to co należy, a nie to co obcy nam w Polsce pozwolą.

 5. 5
  +3
  ~ Kolo
  Dwa tygodnie temu, Czwartek, 08.02

  Nie wiem jak jest na innych odcinkach Kumieli, ale np. w okolicy Bałuckiego, Grunwaldzkiej koryto rzeki jest tak zaniedbane, że więcej tam roślinności niż wody. Nic dziwnego, że poziom wody wzrasta, szczególnie jeśli i na innych odcinkach rzeki odpowiednie służby tak o nią hmm ... "dbają". Do głowy mi by nawet nie przyszło, żeby kupić tam nowe mieszkanie. Bynajmniej nie z powodu tej deweloperki, przez którą towarzysz Koliński ma poważne problemy ze zdrowiem.

 6. 6
  +2
  ~ viki
  Dwa tygodnie temu, Czwartek, 08.02

  Kiedy popłynie osiedle na Neonowej, To był zawsze teren zalewowy.

 7. 7
  +2
  ~ Kass
  Dwa tygodnie temu, Czwartek, 08.02

  Pozdrawiam przyszłych mieszkańców nowych domów tak licznie powstających w elbląskich nizinach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94754195213318