Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jest chętny na dzierżawę Góry Chrobrego. To elbląska firma

24.11.2023, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jest chętny na dzierżawę Góry Chrobrego. To elbląska firma
Fot. archiwum redakcji

Na ponowne zagospodarowanie Góry Chrobrego elblążanie czekają od lat. Dziś (24 listopada) miasto otworzyło oferty złożone w przetargu na jej dzierżawę. Kiedy poznamy wyniki postępowania?

 

 

 


Przetarg na dzierżawę terenu przy ul. Bolesława Chrobrego, ul. Marymonckiej, ul. Łęczyckiej i ul. Wschodniej o łącznej powierzchni ponad 34 ha miasto ogłosiło w październiku.

 

 

Dziś, 24 listopada odbyło się otwarcie ofert. W postępowaniu udział wzięła tylko jedna firma - spółka Urban Construction z Elbląga. Zaproponowała ona 165 tys. zł opłaty rocznej za czynsz. To więcej niż cena wywoławcza miasta (150 tys. zł). Szczegóły oferty teraz zostaną sprowadzone, wyniki przetargu powinniśmy poznać 8 grudnia.

 

 

 

 

Przypomnijmy. Wcześniej stację narciarską w tym miejscu prowadziło Przedsiębiorstwo Turystycznego Góra Chrobrego. Spółka w 2010 roku wydzierżawiła teren od miasta, zainwestowała w wyciągi i system naśnieżania, docelowo myśląc o uruchomieniu w tym miejscu ośrodka narciarskiego. Ostatecznie w 2018 roku biznes padł, przedsiębiorstwo zrezygnowało z dzierżawy i zaproponowało miastu odkupienie infrastruktury. Ratusz nabyło jedynie zbiornik retencyjny, parking i chodniki za ok. 350 tys. zł. Reszta urządzeń została zdemontowana.

 

 

 

 

Ewentualny dzierżawca Góry Chrobrego będzie musiał utrzymać funkcję sportowo-rekreacyjną tego miejsca. To jedne z warunków przetargu.

 

 

 

Realizacja zagospodarowania sportowo – rekreacyjnego wykonywana powinna być etapowo, zgodnie z ustalonym harmonogramem z uwzględnieniem możliwości funkcjonowania zaplecza gastronomiczno-socjalnego i wypożyczalni sprzętu sportowego. Projektowane zagospodarowanie powinno uwzględnić zachowanie jak największego obszaru istniejącego drzewostanu. Dzierżawca we własnym zakresie i na własny koszt uzyska wszystkie decyzje i pozwolenia niezbędne do realizacji projektowanego zagospodarowania

 

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Chore miasto
  Piątek, 24.11

  Dziwne ,takie górki są w innych miastach i działają. I wszyscy są zadowoleni. Tylko w Elblągu niemoc,nieudacznictwo.

 2. 2
  +9
  ~ ...
  Piątek, 24.11

  A o jakiego rodzaju zagospodarowaniu góry mówimy ? Bo firma ma póki co dość wąską specjalizację . A ""utrzymanie funkcji sportowo rekreacyjnej "" brzmi w tym kontekście dość ambiwalentnie . Wątpliwość budzi też dzierżawa na 20 lat . To długo .

 3. 3
  +10
  ~ kuk
  Piątek, 24.11

  No i po 6 latach nastąpi rozwiązanie umowy dzierżawy?

 4. 4
  +11
  ~ Arek12
  Piątek, 24.11

  Ta firma ma bardzo wąski zakres,albo będzie rozjeżdżać qadami górę,albo wyścigi motocrossowe .Bo nie ma doświadczenia ani w narciarstwie ani położeniu igelitem.Wiec nie rozumiem jak możnaby dopuścić by rozjeżdżać taką górę!!!

 5. 5
  +12
  ~ jan-49
  Piątek, 24.11

  gora powinna nalezec go miasta powinna byc odpowiednio wyposazona przeciez placimy podatki a nie pieniadze wydaja na bzdury i utrzymywanie armi urzednikow a prywatna firma bedzie chcial a jak najwiecej zarobic najmniejszym kosztem czyli bedzie drogo i lipa

 6. 6
  +9
  ~ Upadły Harley
  Piątek, 24.11

  Firma z kapitałem zakładowym 5000 zł, poważna sprawa i poważny inwestor.

 7. 7
  +3
  ~ nygus
  Sobota, 25.11

  Zysk brutto firmy w 2022 r 200 000 zł szał

 8. 8
  +2
  ~ Black
  Sobota, 25.11

  Do wiosny i z wiosna zrezygnuja z dzialalnosci. Nie lepiej od razu zorganizowac tam miejsce wyscigow na Harleyach, w kto

 9. 9
  +1
  ~ Black
  Sobota, 25.11

  W ktorych to zawodach nagroda bedzie flaszka Horylki

 10. 10
  +2
  ~ bynio
  Niedziela, 26.11

  DO " Chore miasto " JAK TO SIE MOWI KRYTYKOWAC Z UKRYCIA KAZDY POTRAFI NAWET 10 -LETNIE DZIECKO..MASZ IDEE MASZ KASE TO WEZ W TO SWOJE RECE I MIASTO NIE BEDZIE MUSIALO ODDDAWAC ZIEMIE ELBLASKA W EGIPSKIE RECE

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.167820930481