Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Sylwester miejski w Elblągu stoi pod znakiem zapytania. Co ze Świątecznymi Spotkaniami Elblążan?

23.11.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sylwester miejski w Elblągu stoi pod znakiem zapytania. Co ze Świątecznymi Spotkaniami Elblążan?
REKLAMA

Sylwester miejski w Elblągu stoi pod znakiem zapytania. W ubiegłym roku miasto, szukając oszczędności, zrezygnowało z organizacji imprezy. W tym roku elblążan również ominie wspólna zabawa noworoczna? Takich obaw nie ma w przypadku Świątecznych Spotkań Elblążan. Te odbędą się w dniach 9-10 grudnia.

 


Miejskie imprezy sylwestrowe to kosztowne wydarzenie. W tym roku już kilka samorządów zrezygnowało z takiego wydatku, tłumacząc to trudną sytuacją finansową. Na taki krok zdecydowały się m.in. Wrocław i Warszawa. W Elblągu taka sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, gdy wdrożono program oszczędnościowy. Czy tym razem elblążanie również nie pobawią się na miejskim sylwestrze?

 

 

Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, dowiedzieliśmy się dziś (23 listopada) podczas Komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki.

 

 

 

Nasze finanse są ograniczone, to nie jest studnia bez dna. Dopiero w momencie, kiedy podsumujemy budżet Świątecznych Spotkań Elblążan, będziemy w stanie podjąć decyzję odnośnie organizacji miejskiego sylwestra

 

 

- poinformował dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu Piotr Kowal.

 

 

 

Dyrektor Departamentu dodał również, że Elbląg przygląda się również, jak do tematu organizacji sylwestra podchodzą inne miasta. - Mamy informacje, że duże miasta pomału odchodzą od organizacji sylwestrów. Ludzie coraz częściej organizują się w mniejszych grupach, na prywatnych imprezach. Taką decyzję podjęły już Wrocław i Warszawa. Dla nas kluczowe będą finanse, które mamy bardzo ograniczone. Szczegółowych informacji na ten temat będę jednak w stanie udzielić po Świątecznych Spotkaniach Elblążan, czyli po 10 grudnia - mówił.

 

 

 

 


Organizacja elbląskiego sylwestra miejskiego stoi pod znakiem zapytania. Takich obaw nie ma w przypadku Świątecznych Spotkań Elblążan. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w weekend 9-10 grudnia.

 

 

 

 

Staramy się, aby te spotkania były jednymi z tych wyjątkowych. Karuzela wiedeńska dla dzieci, wykorzystanie Bramy Targowej, jarmark bożonarodzeniowy, wspólne kolędowanie z różnymi instytucjami, koncert główny w sobotę i wigilia elblążan to są kluczowe punkty, które na pewno znajdą się w programie. Planujemy również niespodziankę, więcej na ten temat powiemy w przyszłym tygodniu podczas konferencji prasowej, którą na ten temat planuje prezydent

 

- dodał Piotr Kowal.

 

 

 

Przedświąteczną tradycją Elbląga od kilku lat jest również uroczyste rozświetlenie choinki znajdującej się na Starym Mieście. Odbędzie się ono 6 grudnia o godz. 17.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ Alko- bulbulator
  Czwartek, 23.11

  Postawić na środku nagrzanego Wielkoego Ptaka, niech tańcuje ;)

 2. 2
  +28
  ~ Jesli nie bedzie ...
  Czwartek, 23.11

  ...to znaczy, że gruby przepił publiczne, a więc nasze pieniądze

 3. 3
  +16
  ~ Odpuścić
  Czwartek, 23.11

  Nie robmy i poczekajmy po zmianach w przyszłym roku

 4. 4
  +18
  ~ Bsp
  Czwartek, 23.11

  W Elblągu mamy tak, że władza wie co zrobić aby nie zapłacić. Natomiast zupełnie nic nie robi aby pozyskać. Tymczasem mierność takiego zarządzania już widać wokół. Postępujący odpływ mieszkańców, pozapadane ulice, nawet te względnie niedawno remontowane, postępujący prowincjonalizm i port, którego nie ma. Brak życia i perspektyw zmian na lepsze. I spadek Elbląga we wszystkich rankingach na ostatnie miejsca. Nadzieja w nadchodzących wyborach ale czy znajdzie się geniusz, który wyciągnie miasto z zapaści po rządach obecnej ekipy?

 5. 5
  +30
  ~ Arc
  Czwartek, 23.11

  Jakoś jak kasa szła w błoto na durne ankiety wróbla, to nie przeszkadzało ze złym stanem finansów miasta.

 6. 6
  +13
  ~ Solą PO oczach
  Czwartek, 23.11

  No cóż pieniedze na sylwestra poszły na tą nic nie znaczącą i nic nie wnosząca drogą ankietę propagandową w sprawie miejskiego (kameralnego) portu które to zmarnował tawarisz motorówka i tawarisz slupnik. Gdyby zwrócili te pieniądze z własnej kieszeni to tematu by nie było. A tak to mamy to co mamy. Na otarcie karnawałowych łez przewidziano wiaty z solą. Tak się bawi tak się bawi!!!

 7. 7
  +7
  ~ Lucyna
  Czwartek, 23.11

  Lepiej nie robić miejskiej imprezy sylwestrowej niż robić słabą .

 8. 8
  +14
  ~ Mariusz
  Czwartek, 23.11

  Proponuję sylwestra przenieść pod tężnie Radni się zmieszczą

 9. 9
  +9
  ~ Upadły Harley
  Czwartek, 23.11

  za roczną pensję brutto jednego zbędnego wiceprezydenta możnaby już coś zorganizować

 10. 10
  --4
  ~ Andrzej
  Czwartek, 23.11

  Niech może boś Krasulski coś wymyśli ...bo jak na razie myśli za niego Kaczyński i spolka

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1568560600281