Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanin Grzegorz Adamowicz został zastępcą Dudy

15.11.2023, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin Grzegorz Adamowicz został zastępcą Dudy
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Podczas dzisiejszego (15.11.) posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ Solidarność wybrano nowy skład Prezydium. Elblążanin Grzegorz Adamowicz, przewodniczącego Zarządu Regionu Elbląskiego, został zastępcą przewodniczącego Komisji Piotra Dudy.54-letni Grzegorz Adamowicz pracuje w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Z ramienia pracowników zasiada w Radzie Nadzorczej tej spółki. Od 2018 roku jest przewodniczącym Zarządu Regonu Elbląskiego Solidarności.


Jak informuje tysol.pl po 13 latach działalności jako wiceprzewodniczący Związku z Prezydium odchodzą Tadeusz Majchrowicz odpowiedzialny za struktury terenowe, Henryk Nakonieczny odpowiedzialny za dialog społeczny i negocjacje, Ewa Zydorek sekretarz Komisji Krajowej i Bogdan Kubiak odpowiedzialny za struktury branżowe.W związku z tym działacze NSZZ Solidarność musieli wybrać nowy skład Prezydium. Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", a jednocześnie przewodniczący Prezydium, Piotr Duda zawnioskował o poparcie czterech kandydatów do nowego Prezydium. Wśród nich był elblążanin Grzegorz Adamowicz. Uzyskał on wsparcie wszystkich głosujących (87 na 87 ważnych głosów).


Nowa kadencja potrwa pięć lat.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Jurek
  Środa, 15.11

  Witam. Gratulacje dla Pana. Jeżeli Pan broni pracowników TVP , górników i hutników to niech Pan spowoduje aby biednym byłym pracownikom LUPUSA Fabryka Mebli Wypłacona zaległe pieniądze. Elbląg jest miastem że o tych robolach w firmach prywatnych nikt się nie martwi . Pozdrawiam.

 2. 2
  --8
  ~ obserwator zdarzeń
  Środa, 15.11

  Ja nic nie mogę.

 3. 3
  --8
  ~ Hf
  Środa, 15.11

  Ale wydarzenie. Dziwi mnie kto w tych czasach należy do tego związku i płaci składki.

 4. 4
  +22
  ~ Zjechany
  Dwa tygodnie temu, Środa, 15.11

  Związki pomagają w walce o wlasną godność i pracę kiedy jakiemuś pracodawcy zachce się mscic sie na pracowniku z blizej nieokreślonych pobudek, bo jest za dobry,za madry za ładny, politycznie odmienny lub nie poddający się nakazom i zakazom i nie uzalezniony !! Trzeba wtedy go docisnąć co malo kiedy ma zwiazek z pracą ! Dlatego pomoc zwiazkow dziś jest zasadna !

 5. 5
  +22
  ~ Do związków!
  Dwa tygodnie temu, Środa, 15.11

  Nalezy tez rozliczyć każdego komu zachcialo się gnieść pracownika za swoje fobie! Te sprawy wobec dostepnych dziś narzędzi nie ulegają przedawnieniu! Wielu pracownikiw stracilo pracę, zdrowie przez psychiczny sadyzm mobberow! Dlatego kazdy musi dostać to na co zapracował

 6. 6
  +11
  ~ Paweł Z
  Dwa tygodnie temu, Środa, 15.11

  Wspaniały związek. Pomógł mi w trudnym czasie kiedy byłem zaszczuty i na psychicznym dnie. Podali pomocna dłoń. Warto płacić składki. Walczyć o swoje prawa i godne graktowanie. Gratuluję Grzegorzu. Super extra zajefajnie. 3 mam kciki i życzę powodzenia na nowej zawodowej drodze. BRAWO TY!!!

 7. 7
  +10
  ~ Stefan Rembelski
  Dwa tygodnie temu, Środa, 15.11

  To niewątpliwie wielki sukces osobisty Panie Grzegorzu i oczywiście Solidarności Regionu Elbląskiego - serdeczne Gratulacjo.

 8. 8
  +8
  ~ brawo związki
  Dwa tygodnie temu, Środa, 15.11

  gratulacje dla Przewodniczącego! to prawda związki tworzą strukturę i maja narzędzia służące obronie pracowników wobec upolitycznienia wszystkiego i prawie każdego rodzaju pracy! pracodawca dziś nie jest panem uprawnionym do gnębienia czyli mobbingowania pracowników ! jak mu się pracownik nie podoba bo źle wykonuje robotę to ma możliwości to wykazać ! jeżeli natomiast są to tylko jego humory bo kogoś nie lubi lub kogoś się obawia i próbują go zastraszać poprzez obniżenie samooceny, brak awansów , nagród , podwyżek to jest już typowa samowola i zwykły mobbing łatwy dziś do udowodnienia w sądzie pracy! bo na wszystko muszą być dowody ! obecnie dużo się o tym czyta i dużo komentuje ! ani wiek ani ucieczka na emeryturę wieloletnich mobberów nie wstrzyma procesu ich odpowiedzialności!

 9. 9
  --3
  ~ Swojak
  Dwa tygodnie temu, Środa, 15.11

  A Gdzie JOBLISTA Się Wałęsa ???

 10. 10
  +17
  ~ Koszmarne przeżycia
  Dwa tygodnie temu, Czwartek, 16.11

  Nie ma nic bardziej zenujacego jak mobbing w tych urzędach reliktach przeszłości gdzie czas wraz z ludzmi się zatrzymal, nie dość ze kasa marna to jeszcze jakiś zyciowo niespelniony gryzipiorek wytrząsa się nad pracownikami bo mu w życiu nie wyszło ! Te twory powinno się zrestrukturyzować !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3780088424683