Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Krzysztof K. ponownie stanął przed sądem. Ruszyła apelacja ws. wypadku, w którym zginęło 4 mężczyzn

27.10.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Krzysztof K. ponownie stanął przed sądem. Ruszyła apelacja ws. wypadku, w którym zginęło 4 mężczyzn
Fot. OSP Dobrcz

Ruszył proces apelacyjny mężczyzny oskarżonego, o spowodowanie tragicznego wypadku, w którym zginęło czterech pracowników elbląskiej fabryki mebli. Krzysztof K. nieprawomocnym wyrokiem został skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Prokuratura domaga się zaostrzenia kary. Decyzję sądu odwoławczego poznamy na początku listopada.

 

 


Spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Świeciu uznał, że Krzysztof K. oskarżony o spowodowanie, w którym zginęło czterech mężczyzn, nie trafi do więzienia. Mężczyzna został skazany na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Dodatkowo orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 4 lat. Sąd również nałożył na niego obowiązek zapłaty na rzecz pokrzywdzonych (siedem osób), rodzin zmarłych, łącznej kwoty 87 tys. zł.

 

 


Z taki wyrokiem nie zgodziła się Prokuratura Rejonowa w Świeciu. Złożyła apelację i domaga się sroższej kary dla Krzysztofa K.

 

 

 

Prokurator wnosi o: 6 lat pozbawienia wolności dla mężczyzny, orzeczenia 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz obowiązku zapłaty tytułem zadośćuczynienia na rzecz bliskich poszkodowanych w kwocie po 50 tys. zł lub też tytułem częściowego zadośćuczynienia kwot po 15 tys. zł

 

- informowała Renata Joppek, Kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Świeciu.

 

 

 


W środę, 25 października przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy rozpoczęło się postępowanie apelacyjne. Sąd ponownie pochylił się nad materiałami dowodowymi. Czy przychyli się do apelacji prokuratury i zaostrzy karę dla kierowcy? Na postanowienie sądu musimy jeszcze poczekać.

 

 

 

Termin publikacji wyroku wyznaczono na dzień 7 listopada

 

- informuje sędzia Daniel Sobociński, rzecznik prasowy do spraw karnych SO w Bydgoszczy.

 

 

 

Przypomnijmy. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 16 maja 2022 roku na drodze krajowej nr 5 w Niewieścinie (gmina Świecie). Ford transit, którym podróżowali: Wojciech, Janusz, Bartosz i Jan, zostało dosłownie zmiażdżone przez dwa pojazdy ciężarowe: volvo z naczepą z kruszywem i MAN-a. Mężczyźni - pracownicy jednej z elbląskich firm meblarskich - ponieśli śmierć na miejscu. - Kierujący samochodem ciężarowym volvo nie zachował odpowiedniej odległości od forda transita i najechał na jego tył, podczas gdy pojazd się zatrzymał. W zdarzeniu udział brały również dwa inne pojazdy stojące przed fordem transitem: osobowy peugeot oraz ciężarowy man - informowała o wstępnych ustaleniach policji podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

 

 


Prokuratura Rejonowa w Świeciu, prowadząca postępowanie w tej sprawie, uznała, że sprawcą jest kierowca volvo, 53-letni Krzysztof K. W akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Rejonowego w Świeciu mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wyrok sądu pierwszej instancji zapadł w maju tego roku. Za dwa tygodnie poznamy postanowienie sądu apelacyjnego.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Znajoma
  Piątek, 27.10

  Nikt kto nie stracił ukochanej osoby w wypadku nie wie jaka to strata jaki ogromny ból serca i te ciągłe pytania bez odpowiedzi dlaczego to ich spotkało czym sobie zasłużyli na tak tragiczna śmierć to będzie nam towarzyszyć do końca życia.Nie życzę nikomu tak potwornego bolu

 2. 2
  +8
  ~ Znajoma
  Piątek, 27.10

  To zginęli mężowie ojcowie synowie którzy wracali do domu do którego nigdy już nie dotarli ale żyć będą na zawsze w naszych sercach.Mniejmy nadzieję że w końcu zapadnie sprawiedliwy wyrok i sprawca poniesie karę za życie 4 osob

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3409781455994