Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto ma gest. Za 1 zł chce sprzedać działkę leśną przy ul. Fromborskiej

25.09.2023, 18:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto ma gest. Za 1 zł chce sprzedać działkę leśną przy ul. Fromborskiej
Źródło: pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu
REKLAMA

Miasto za symboliczną złotówkę chce sprzedać Nadleśnictwu Elbląg działkę leśną położoną przy ul. Fromborskiej. Co otrzyma w zamian? "Dobrą współpracę z nadleśnictwem".

 

 


Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie na rzecz Skarbu Państwa, za cenę niższą niż wartość rynkowa, nieruchomości położonej w Elblągu przy ul. Fromborskiej stanie na sesji w czwartek, 28 września. Chodzi o działkę leśną, o pow. 0,4008 ha, która przylega do terenów leśnych Nadleśnictwa Elbląg, których właścicielem jest Skarb Państwa. Aktualnie administratorem nieruchomości jest Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Brak dla niej obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

 

 

Nadleśnictwo wystąpiło do miasta z wnioskiem o nabycie tej nieruchomości celem poprawy oddziału leśnego pod kątem gospodarowania drzewostanem. To działka leśna. Miasto nie zagospodaruje tej nieruchomości, a Nadleśnictwu posłuży ona do funkcjonalnej poprawy gospodarowania całym kompleksem leśnym

 

- mówił dziś (25 września) podczas Komisji gospodarki miasta Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

 


Miasto nie wie, ile tak naprawdę warty jest ten kawałek lasu. - O tym decyduje operat szacunkowy, którego, na dziś dzień, jeszcze nie mamy - mówił Sławomir Skorupa. Przedstawiciel urzędu wyjaśnił jednak, że cena "niższa niż wartość rynkowa", o której mowa w projekcie uchwały, to po prostu 1 zł.

 

 


Tym, co miasto dostanie w zamian z działkę, zainteresowała się radna Krystyna Urbaniak (KWW Witolda Wróblewskiego), która zapytała o to podczas komisji.

 

 

 

Co miasto otrzyma w zamian? Dobrą współpracę z Nadleśnictwem. Tej nieruchomości praktycznie nie jesteśmy w stanie zagospodarować pod inną funkcję, ona jest zalesiona w 100 proc. Nadleśnictwo proponowało nam jakieś skrawki enklawy, które przysporzyłyby nam trudności i problemów z gospodarowaniem. Nie uważam, żebyśmy mogli pozyskać w zamian coś atrakcyjnego

 

- odpowiedział Sławomir Skorupa.

 

 


- Może warto sprzedać tę działkę. Jeśli rozpisany zostanie przetarg, Nadleśnictwo i tak będzie miało prawo pierwokupu - zastanawiała się radna Urbaniak, wskazywała, że miasto może zarobić na zbyciu nieruchomości i nie powinno oddawać ją za 1 zł.

 

 

 

Miasto chce z siebie zdjąć obowiązek opieki nad tym obszarem, na rzecz Lasów Państwowych, wiedząc jak troskliwie Lasy Państwowe drzewostanem i lasami się zajmują

 

- podsumował temat przewodniczący komisji Cezary Balbuza (Koalicja Obywatelska).

 

 


Decyzję w sprawie tego, czy nieruchomość przy ul. Fromborskiej trafi do Nadleśnictwa Elbląg, podejmą radni podczas sesji.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ heniek
  Poniedziałek, 25.09

  ja dam stówę i zaopiekuję się dobrze

 2. 2
  +4
  ~ MBAW
  Poniedziałek, 25.09

  Dam 101.

 3. 3
  +6
  ~ Arc
  Poniedziałek, 25.09

  Więc heniek już wiadomo, że jeśli oddadzą tą nasi włodarze działke za 1 zł., to będzie to jawna niegospodarność, bo już wiadomo choćby z Twojej deklaracji, że za działkę można by wziąć co najmniej 1000% więcej ;) Połowy portu nie chcą dać za 100mln., a całą działke leśną oddadzą za 1 zł. Kartonowe państwo, gdzie nie ma odpowiedzialności urzędniczej/politycznej.

 4. 4
  +3
  ~ kierownik
  Poniedziałek, 25.09

  No, gdyby nie Cezary , to nie było by się z czego śmiać i nie poznali byśmy prawdy. Taki nasz Suski.

 5. 5
  +6
  ~ pilarz/leśnik
  Poniedziałek, 25.09

  spokojnie wytnie się do gołej ziemi znaczy zaopiekuje stosownie do warunków i możliwości

 6. 6
  +5
  ~ M.L.
  Wtorek, 26.09

  wytną wszystko w pień jak we wszystkich lasach

 7. 7
  +4
  ~ chhl
  Wtorek, 26.09

  Bandyctwo w biały dzień. Poza tym :"działka leśna"-tam już wszystkie lasy są wyrąbane przez pisssowskich leśniczych.

 8. 8
  0
  ~ policyjant
  Wtorek, 26.09

  Ąrc..........,,Kartonowe państwo, gdzie nie ma odpowiedzialności urzędniczej/politycznej."jest za to tolerancja dla takich imbecyli jak ty.dzięki temu możesz wypisywać swoje brednie i udawać ,że jesteś normalny.

 9. 9
  --2
  ~ Arc
  Wtorek, 26.09

  - policyjant - uderz w stół a nożyce się odezwą - miło nam powitać przedstawiciela właśnie tego urzędniczego/politycznego braku odpowiedzialności. Swoimi wymiocinami chciałeś przypomnieć, że i policjanci też są bezkarni i bez odpowiedzialności - no tak to jest w kartonowym państwie. Kiedyś Polacy odzyskają swoje państwo, a wtedy tacy jak ty cienko będą kwiczeli :)

 10. 10
  0
  ~ Ekierka
  Poniedziałek, 06.11

  No to pięknie. Miasto sprzedaje taki teren za 1 zł, a jak obywatel chce uczciwie kupić część działki i dać miastu pieniądze, to urząd odmawia tłumacząc się brakiem planu zagospodarowania przestrzennego. Miasto niby biedne, pieniędzy nie ma a jak obywatel chce dać to nie chce brać a innemu za 1 zł sprzeda. To o co tu chodzi??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94505906105042