Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Remont fontanny, zakup alkomatów, dofinansowanie in vitro.... Poznaj wnioski mieszkańców do budżetu obywatelskiego

18.09.2023, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Remont fontanny, zakup alkomatów, dofinansowanie in vitro.... Poznaj wnioski mieszkańców do budżetu obywatelskiego

Rewitalizacja fontanny przy ul. Władysława IV, dofinansowanie in vitro, remont dojazdu i parkingu na Jeleniej Dolinie, budowa parkingu przy szpitalu, zakup alkomatów dla policji. To tylko kilka wniosków złożonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego 2024 r.  Zatwierdzono 88 i to z nich wybierzemy te, które zostaną zrealizowane.

 Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2024.  Urzędnicy oceniali wnioski pod względem praktycznej możliwości ich realizacji, gospodarności, kwestii formalno-prawnych oraz możliwości finansowych i technicznych. Pozytywnie zaopiniowanych zostało 95 projektów, z czego 41 to zadania inwestycyjne, 30 małe projekty, 24 inicjatywy ogólnomiejskie. Pomysły elblążan, które powtórzyły się, zostały połączone w związku z tym ostateczna liczba projektów poddanych pod głosowanie wynosi 88. Duża część pomysłów – tak jak w latach ubiegłych dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc miejskiej infrastruktury, a więc wykonania chodników, poprawy stanu alejek w parkach, ścieżek rowerowych nowych nasadzeń zieleni, poprawy estetyki miasta. Jeśli chodzi o małe granty, dotyczą one przede wszystkim działań integrujących lokalną społeczność. Wśród zgłoszonych pomysłów są między innymi rodzinne pikniki, warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych, projekty dotyczące aktywności fizycznej czy projekty muzyczne.

 


Lista wniosków, na które będzie można głosować, jak i te, które nie zakwalifikowały się dalej znajduje się na stronie www.budzetobywatelski.elblag.pl w zakładce EDYCJA 20232024.

 Zgodnie z tegorocznym harmonogramem do 22 września trwa tryb odwoławczy. Wnioskodawca, którego wniosek został zaopiniowany negatywnie, ma prawo do odwołania. Odwołanie można składać w formie pisemnej w Urzędzie Miejskim bądź drogą elektroniczną na adres bo@umelblag.pl w terminie od 18 do 22 września br. Od 25 do 29 września Prezydent ma czas na rozpatrzenie ewentualnych odwołań. Od 12 października do 9 listopada będzie trwało głosowanie mieszkańców.

 

 

Źródło: UM w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Chester POpapraniec
  Wtorek, 19.09

  Tusk I Wcisla należą do tej organizacji która spiskowala z Ruskimi przeciw Polsce i Polakom. Wg tych nieudaczników całą Polska wschodnia w tym Elbląg miał być skazany na rzez przez Ruskow. Dlatego przy wyborach głosujemy na PIS a nie na zdrajcow narodu polskiego czyli organizacji Tuska I Wcisly.

 2. 2
  +4
  ~ 60++
  Wtorek, 19.09

  jak zwykle, część nie rozumie ze te pieniądze nie są na prywatne sprawy typu in vitro, parking za który powinien zapłacic investor czyli szpital itd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1791908740997