Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Kumiela to nie śmietnik. Niektórzy mieszkańcy o tym zapominają?

12.09.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kumiela to nie śmietnik. Niektórzy mieszkańcy o tym zapominają?
Fot. nadesłane

Stare opony, fragmenty rozpadających się mebli. Do Kumieli trafiają przedmioty, których miejsce zdecydowanie jest na wysypisku. Niestety niektórzy elblążanie traktują rzeczkę jak śmietnik, choć grozi im za to kara.

 

 

Uwagę na śmieci pływające w Kumieli zwrócił mieszkaniec Elbląga. - Ktoś wrzucił komplet starych opon do rzeczki, w parku Traugutta, obok mostka przy ul. Kwiatowej. Pływają tam również inne śmieci - mówi mężczyzna. O swoim "znalezisku" poinformował odpowiednie służby, które powinny się zająć ich uprzątnięciem. Jednocześnie apeluje do mieszkańców o niezaśmiecanie.

 

 

Straż Miejska w Elblągu corocznie ma wiele interwencji dotyczących tzw. dzikich wysypisk. Strażnicy przypominają, że za takie zaśmiecanie grozi kara. 


 

 

Takie zachowania nie są dozwolone. Art. 145 kodeksu wykroczeń mówi, że kto zanieczyszcza lub zaśmieca obszar kolejowy, lub miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych. W tym konkretnym przypadku kara może być jeszcze wyższa. Jeśli chodzi o opony, podlegają one selektywnej zbiórce i powinny zostać przekazane do PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych funkcjonujący przy Zakładzie Utylizacji Odpadów w Elbląg - przyp. red.). Za ich nieprzekazanie, zgodnie z uchwałą, można zostać ukaranym mandatem od 20 zł do 500 zł

 

- mówi Iwona Łojewska, ze Straży Miejskiej w Elbląg.

 

 


Warto dodać, że mieszkańcy Elbląga mają możliwość przekazywania opon również bezpłatnie. - Cztery opony, na gospodarstwo domowe, można raz roku przekazać do PSZOK bez opłat  - dodaje Iwona Łojewska. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ hfdghfdfdghd
  Środa, 13.09

  Kto to sprzątnie? Bo chyba nie wody polskie ;D rzeka Elbląg jest Wód Polskich a Urząd ma robić pogłębienie, to może i to ma Urząd sprzątnąć?? Proszę monitorować tą sprawę.

 2. 2
  +1
  ~ Aa
  Środa, 13.09

  20zł to jakaś kpina

 3. 3
  +1
  ~ Magnat Biznesu
  Środa, 13.09

  Opony można zdać za darmo - po wypełnieniu jakichś biurokratycznych druków i wpisaniu do ewidencji. Póki tak będzie, będziecie wyławiać z rzeczek i lasów. Te śmieci ludzie wyrzucają na dziko, bo nie ma miejsca gdzie można podjechać i zrobić to legalnie. Jeśli miasto woli sprzątać po całej gminie zamiast zrobić gdzieś placyk i raz w tygodniu wywieźć z jednego miejsca to niech wymyśla nowe druki do wypełnienia. Socjalizm to ustrój, który bohatersko zwalcza problemy nieznane w innym ustroju!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1462571620941