Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kolejny raz docenią społeczników

11.09.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny raz docenią społeczników
REKLAMA

Bezinteresownie pomagała chorym, uzależnionym, samotnym matkom, więźniom i wszystkim, którzy pomocy potrzebowali. Dr Aleksandra Gabrysiak, bo o niej mowa swoją misję pełniła z wielkim oddaniem. Była i jest inspiracją dla wielu z nas, dlatego też powstał Konkurs jej imienia na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych. Właśnie rozpoczęła się jego 19. edycja.

 

 

 

Za każdą organizacją pozarządową stoją specjaliści, pasjonaci, hobbyści i społecznicy - to ich zaangażowaniem stoją elbląskie organizacje pozarządowe. Z realizowanymi przez nie inicjatywami zetknął się niemal każdy mieszkaniec naszego miasta – i nie tylko – niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują, bez względu na narodowość. Wyjątkowym sposobem docenienia ich pracy jest właśnie nagroda w Konkursie im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych.

 

 


Decyzję o tym, która z elbląskich inicjatyw najpełniej odpowiadała na potrzeby mieszkańców i niebędących elblążanami potrzebujących, podejmie komisja złożona z członków Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych, przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Elblągu, Miejskiego Centrum Wolontariatu oraz Fundacji Elbląg. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką ufundowaną przez Prezydenta Elbląga oraz nagrodą pieniężną przeznaczoną na działania statutowe.

 

 


Pula środków przeznaczonych na nagrodę główną oraz wyróżnienia wynosi 3000 zł.  Jej fundatorami są: Stowarzyszenie ESWIP (w ramach Funduszu Grantowego) oraz Fundacja Elbląg – Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego. Zgłoszone inicjatywy oceniane będę według kilku kryteriów, m.in.: znaczenia inicjatywy (projektu) dla Elbląga, zaangażowania wolontariuszy w działania, innowacyjności, etyczności.

 

 


Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 17 października 2023 roku podczas Konferencji plenarnej Elbląskich Organizacji Pozarządowych. O szczegółach tego wydarzenia poinformujemy wkrótce.

 

 


Zgłoszenia przyjmowane są do 29 września 2023 do godz. 15:00 w biurze Stowarzyszenia ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17 lub elektronicznie na adres e-mail: r.narnicki@eswip.pl. Konkurs organizowany jest przez Radę Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Informacji udziela Rafał Narnicki pod nr tel. 55 236 27 16 lub e-mailowo - r.narnicki@eswip.pl.
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu dostępne są do pobrania poniżej.

 

 

ESWiP

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91326713562012