Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Oszustwo może mieć różną postać. "Czasem będzie wyglądało jak przesłany link do strony internetowej"

03.08.2023, 12:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Oszustwo może mieć różną postać. "Czasem będzie wyglądało jak przesłany link do strony internetowej"
Fot. KMP Elbląg

Czasem będzie wyglądało jak przesłany link do strony internetowej, czasem będzie to oferta inwestycji w kryptowaluty a czasem będzie to pismo mówiące o konieczności opłaty za odnowienie ochrony patentowej.

 

 


O pierwszym oszustwie na przesłany link pisaliśmy już wielokrotnie więc tym razem pominiemy je i przejdziemy od razu do drugiego z wymienionych a więc inwestycji w kryptowaluty. Pewna elblążanka pokusiła się o inwestycje w właśnie w kryptowaluty. Kobieta zgłosiła na policję, że nieznani jej: kobieta i mężczyzna, mówiący ze wschodnim akcentem, pod pozorem inwestycji, właśnie w kryptowaluty, namówili ją do zainstalowania aplikacji. Obiecując przy tym, że pomogą jej w początkowej fazie operacji i będą jej doradzać w przyszłości. Kobieta poniosła straty w wysokości nieco ponad 70 tysięcy złotych dając dostęp do swojego konta właśnie poprzez instalację wspomnianej aplikacji. Nie róbmy tak…

 

 


Inne oszustwo, które może dotknąć mniejszej grupy osób ale warto o nim wiedzieć to takie, gdzie sprawcy podszywają się pod urząd patentowy. Informują listem, że kończy się prawo ochronne na znak towarowy. Tak została oszukana pewna firma z Elbląga.
Gdy otrzymali pismo od „urzędu patentowego” dokonali wpłaty ponad 700 Euro. Okazało się później że nie był to… prawdziwy urząd. Sprawa trafiła na policję. Informujemy o tym, ponieważ mogą zdarzyć się przypadki podobnych oszustw. Trzeba więc uważać.

 

 

nadkom. Krzysztof Nowacki

oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85505795478821