Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Moście Wysokim dziura na dziurze. Zamiast remontu po roku urzędnicy zasypali je piaskiem?

10.07.2023, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Moście Wysokim dziura na dziurze. Zamiast remontu po roku urzędnicy zasypali je piaskiem?
Fot. Agnieszka Klatt

Most Wysoki do użytku został oddany w 2013 r. Od tego czasu mieszkańcy narzekali na pęknięcia i dziury jakie zaczęły pojawiać się na tej wielomilionowej inwestycji. Ciągłe naprawy nie przynosiły pożądanego skutku. Urzędnicy postanowili odgrodzić dziury taśmą, a po prawie roku... zasypano je piaskiem. Dlaczego?Sytuacja na Moście Wysokim pogarszała się z miesiąca na miesiąc. We wrześniu 2022 r. urzędnicy postanowili odgrodzić część uszkodzonej nawierzchni taśmą i pachołkami.


Od tego czasu zdążył spaść śnieg, który zakrył dziury i zdaje się natchnął urzędników, który postanowili przed Dniami Elbląga zasypać dziury piaskiem.

 

Dziury zostały doraźnie zasypane piaskiem przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które obsługuje również mosty na Starym Mieście. Jest to rozwiązanie tymczasowe – do czasu wymiany nawierzchni. Chodzi także o względy bezpieczeństwa osób przemieszczających się po moście

– informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta.Kiedy dziury zostały zasypane i do kiedy będą? Na te pytania nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Czy ze względów bezpieczeństwa dziury na Moście Wysokim będą jeszcze zasypywane przed planowanym remontem? - Dziury będą zasypywane w razie potrzeby - dodał Łukasz Mierzejewski.Ile razy do tej pory  przeprowadzano napraw Mostu Wysokiego i jaki w sumie był ich koszt?

 

Poza doraźnym utrzymaniem Mostu, było jedno większe zlecenie naprawy nawierzchni z kostki dębowej na Moście Wysokim z roku 2020 na kwotę 27.497,39 zł brutto

- zapewniał Łukasz Mierzejewski.
Zapytaliśmy również o to, kiedy remont Mostu Wysokiego zostanie przeprowadzony i w jakim zakresie? - Miasto jest w trakcie procedury przetargowej na wymianę nawierzchni mostu wysokiego. Planowany termin rozpoczęcia robót - po zakończeniu sezonu żeglarskiego – przełom września i października tego roku – podał Łukasz Mierzejewski.
W przypadku przystąpienia do remontu już teraz, oznaczałoby to unieruchomienie przęseł mostu i ograniczyłoby znacznie ruch jednostek pływających. Nowa nawierzchnia będzie podobna jak na Moście Dolnym – dodał Łukasz Mierzejewski.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%93.3 %6.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ kek
  Poniedziałek, 10.07

  zalać betonem

 2. 2
  +6
  ~ szechter
  Poniedziałek, 10.07

  oto elblag pod zarzadem PSL ,PO,PSL. Bija pianę i zaracaja kijem wisle ,walczac z polskim rzadem o przekop a tym czasem w miescie ch.d i kamieni kupa. Mosty zwodzone w ruinie, most unijny do wyburzenia i czas na wybudowanie mosty z dwoma pasami, chodnikami, drogami rowerowymi, mostka elewow od 6 lat nie potrafia odbudowac. Masakra, szkoda Elbląga ,szkoda nas.Mam nadzieje ze senator""wrogie przejecie"" zglosi ta sprawe do NIK w celu kontroli niegospodarnosci przy budowie tych mostow zwodzonych. Zaraz zaraz a kto robil odbiory tych mostow? Czy to nie grzesio n i senator ktory byl wtedy kierownikiem rady meijskiej? przeciez to za ich kadencji to budowano, a dzis obydwa mosty zwodzone wygladaja gorzej niz po napasci sowietow w 1945 roku.

 3. 3
  +10
  ~ Pilne
  Poniedziałek, 10.07

  Kiedy Wróblewski nic ? Wstyd dla prezydent Wróblewski

 4. 4
  +10
  ~ ech wy
  Poniedziałek, 10.07

  do gnoju nie na urzedy.

 5. 5
  +10
  ~ jarzabek
  Poniedziałek, 10.07

  Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach. Przecież na tym piachu za 30 lat, przebiegnie z pewnością jasna długa prosta, szeroka jak morze Trasa Łazienkowska.

 6. 6
  +13
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 10.07

  Może ktoś przypomni ilu to ojców jest tego sukcesu? Słonina, Nowaczyk, Wilk.....No i Witia jako vicek.....Jakim trzeba było być specjalistą żeby nie dopilnować napraw gwarancyjnych i wpisać specjalnych klauzul w umowie?

 7. 7
  +9
  ~ Wy to jo
  Poniedziałek, 10.07

  No, o i porobione. Januszowa robota, a emblongi referendum nie chcieli. Zasypta żużlem, będzie jeszcze ładniej.

 8. 8
  +8
  ~ Krówki smaczne bardzo
  Poniedziałek, 10.07

  Chociaż krówek mieszkańcy mogą zjeść, albo zalepić nimi dziury :D

 9. 9
  +5
  ~ Mama Karoliny
  Poniedziałek, 10.07

  Czy ja dobrze rozumiem? Ci amatorzy polityki z UM zasypują dziury piaskiem na zwodzonym podnoszonym moście? Za każdym podniesieniem tego mostu będą je ponownie zasypywać? Kto mieszkał w Elblągu ten w cyrku się nie śmieje. Tu bareja mógłby kręcić serial bo tyle miałby scenariuszy od tych geniuszy z PSL SLD PO administrujących tym miastem. I oni chcieli się brać za port? Listosci! Wam kury szczać prowadzić...

 10. 10
  +6
  ~ Urzędnik
  Poniedziałek, 10.07

  Proponuję, aby na najbliższej radzie nasi super radni zajęli się sprawą zmiany nazwy Mostu Wysokiego na Most ... Wstydu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4913039207458