Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Pediatria w szpitalu miejskim nadal zamknięta. Czy oddział w ogóle wznowi działalność?

15.05.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Pediatria w szpitalu miejskim nadal zamknięta. Czy oddział w ogóle wznowi działalność?

Od ponad roku pediatria w szpitalu miejskim pozostaje zamknięta. Na razie młodych pacjentów przyjmuje szpital przy ul. Królewieckiej. Kiedy drugi z elbląskich oddziałów pediatrii wznowi działalność i czy aktualny jest pomysł ich połączenia?

 

 

Odział pediatryczny w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu w lutym ubiegłego roku czasowo zawiesił działalność. W lipcu 2022 roku miał wznowić funkcjonowwanie, ale do tej pory to się nie udało. Powodem jest przeciągająca się modernizacja oddziału. Przedstawicielka szpitala informuje jednak, że oddział ponownie zostanie otwarty najpewniej na przełomie lat 2023 i 2024.

 

 

Zgodnie z umową prace powinny się zakończyć do grudnia tego roku. Wtedy też oddział wznowi działalność. Aktualnie oddział pediatryczny funkcjonuje tylko w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. W szpitalu miejskim funkcjonuje już oddział chirurgii dziecięciej

 

 

- mówi Małgorzata Adamowicz, Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu.

 

 

Przypomnijmy. W 2020 roku szpital miejski rozpoczął wielomilionową inwestycję, zakładającą budowę nowego bloku operacyjnego wraz z centralną sterylizatornią oraz modernizację kilku oddziałów, w tym właśnie pediatrii. Cały projekt realizowany przez szpital powinien zostać rozliczony do 31 grudnia 2023 roku. Jego realizacja nadal trwa i nie obyła się bez problemów. W ubiegłym roku wykonawca zszedł z placu budowy. Poszło o rozliczenia finansowe. Negocjacje między stronami zakończyły się fiaskiem, więc szpital rozpisał przetargi na dokończenie prac. W lutym tego roku podpisano umowę z konsorcjum elbląskich firm. - Umowa obejmuje wykonanie prac wykończeniowych wewnątrz budynku bloku operacyjnego, pomieszczeń przygotowania pacjentów i personelu, centralnej sterylizatorni, zaplecza i magazynów oraz dostarczenia wyposażenia. Ponadto w ramach inwestycji blok operacyjny zostanie połączony z budynkiem szpitala trzykondygnacyjnym łącznikiem komunikacyjnym z dwoma dźwigami - informował wtedy szpital.

 

 

Oddzielny przetarg rozpisano również na remont pediatrii. Postępowanie zakończyło się w kwietniu tego roku wyłonieniem wykonawcy. Cały projekt realizowany przez szpital powinien zostać rozliczony do 31 grudnia 2023 roku. Dopiero po zakończeniu modernizacji oddziału będzie można również wrócić również do planu połączenia oddziałów pediatrii i utworzenia jednego, który będzie funkcjonował w Szpitalu Miejskim w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ anna
  Poniedziałek, 15.05

  A ja się pytam dlaczego zlikwidowano w Szpitalu Miejskim świetnie działający po kosztownym remoncie i modernizacji oddział połozniczy i ginekologię i przeniesiono go do Wojewódzkiego . Czy o wszystkim w elbląskich szpitalach decyduje szara eminencja - pielęgniarka z wykształcenia , dyrektor i poseł Elżbieta Gellert ?

 2. 2
  +3
  ~ Do Anna
  Wtorek, 16.05

  Zapytaj karleyowca

 3. 3
  +1
  ~ no tak
  Wtorek, 16.05

  Większy prestiż tam gdzie się ludzie rodzą niż tam gdzie geriatria. Dlaczego tak się dzieje, że Wojewódzki? ano wystarczy podjechać i się przyglądnąć jak parkingi zapełnione. Jest zysk na wszystkim ,a poród to tylko 3 dni.

 4. 4
  +1
  ~ Roman
  Wtorek, 16.05

  Cholerny świat... . Wszyscy obiecują dbanie o zdrowie Narodu, nie tylko Samorząd, którego możliwości są ograniczone, lecz także Rząd (minister zdrowia), oraz, co ważne, Partia. Partia mówi ustami swych posłów i działaczy obecnych na Konwencji, także Prezesa: dbamy o Polaków, staramy się Polakom zabezpieczyć godne życie, obiecujemy Polakom mieszkania plus, zapewnimy Polakom poszerzenie usług zdrowotnych i skrócenie Polakom czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty, dajemy Polakom promesy (obietnice) pokrycia kosztów remontów mieszkań i budowy obwodnic, itd, itp, etc, usw... . Kim Oni są, że dają Polakom?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91523909568787